TracesOfWar heeft jouw hulp nodig! Wij missen foto's van belangrijke bezienswaardigheden in Nederland, BelgiŽ, Frankrijk en Duitsland. Stuur uw foto's in naar input@tracesofwar.com en wordt gepubliceerd!

Purple Heart

De eerste Amerikaanse onderscheiding, de Purple Heart werd in 1787 ingesteld door George Washington. Eerst werd hij toegekend voor moed in de strijd, tegenwoordig wordt hij verleend aan gewonden en posthuum aan gesneuvelden. Wanneer een drager nogmaals gewond raakt, wordt een bos Eikenbladeren aan de onderscheiding toegevoegd.
De onderscheiding bestaat uit een purperen, hartvormige medaille met bronzen randen en in relief de buste van George Washington, gekleed in het uniform van een generaal van het Continentale Leger. Aan de achterzijde staat de inscriptie: "Voor Militaire Verdienste" met de naam van de drager daaronder.

Grid Lijst
NaamGeboortedatumOverlijdensdatumOnderscheidingen
Baade, Paul William  meer 
Babb, Allison, D.   
Bachenheimer, Theodore H. "Ted"23-04-192322-10-1944meer 
Bacile, Joseph  meer 
Bader, Troy Russel "Speedy"01-01-190712-01-1945 
Baer, John M.L.00-00-192418-09-1944 
Bagne, Donald, D.   
Bahan, John A. 11-02-1944 
Bahr, Earl Andrew   
Bailey, Cladie A. "Gus"26-10-191020-04-1945 
Bailey, George R. 06-06-1944 
Bailey, John Russell00-00-192308-05-1944 
Bailey, Kenneth Dillon21-10-191027-09-1942 
Bailey, Melvyn Evans05-12-191325-11-1944meer 
Bains, Alvin00-00-192321-12-1944 
Baker, Addison Earl01-01-190701-08-1943 
Baker, Carlton 11-04-1945 
Baker, Delbert   
Baker, Gerald F.   
Baker, James A. "Jim"11-03-1922 meer 
Baker, Joy V. 27-03-1945 
Baker, Robert, H.   
Baker, Thomas Alexander25-06-191612-07-1944 
Baker, Vernon Joseph17-12-191913-07-2010meer 
Balaban, Robert E. 20-11-1944 
Balboni, Leno H. 21-12-1944 
Balch, Bob03-12-191508-06-1945 
Balch, John Henry02-01-189615-10-1980meer 
Baldassar, John J. 28-09-1944 
Balden, Luther, E.   
Baldwin, Charles K. 14-06-1944 
Baldwin, Leon E. 27-09-1944 
Balian, John,    
Ball, Emory N. 23-04-1945 
Ball, Leman, D.   
Ball, Lester07-07-192229-04-2008meer 
Ballew, Oscar E.11-06-192305-05-1977 
Ballou, William Edward28-04-191115-03-1943 
Baltensperger, Paul, F.   
Bandoni, Robert, A.   
Bangert, Harold   
Banko, Stanley W. 27-11-1943 
Bannon, Edmond, J.   
Barber, Byrus, L.   
Barber, Donald C.27-09-192315-04-1945 
Barber, Edward, J.   
Barber, Henry Anson, III14-03-192206-08-2013 
Barber, Hugh Temple, Jr.28-09-191607-02-1975 
Barber, Rex T.   
Barber, William E.00-00-192101-02-1945 
Barbero, Dominic F.27-07-192111-12-1944 
Barcus, Paul John20-02-192130-07-1944 
Barfoot, Van Thomas15-06-191902-03-2012meer 
Baribeau, Roland R. 21-06-1944 
Barker, Wilson, B. Jr.   
Barkey, Raymond O. 06-10-1944 
Barks, Arthur E. 22-12-1943 
Barlow, Albert E. 06-12-1944 
Barnard, Vernon, L.   
Barndollar, Walter, R.   
Barnes, Doyle Clayton   
Barnes, George, B.   
Barnes, Jack, W.   
Barnes, Truman, W.   
Barnett, Anthony "Hank"   
Barnett, Howard L. 20-01-1943 
Barnett, Marshall David, Jr.15-04-192225-10-1945 
Barnum, Winford Price16-09-191703-01-2004 
Barr, Joseph James 10-11-2007 
Barrett, David P., Jr. 24-11-1944 
Barrett, Walter Horace   
Bartell, Verl, G.   
Bartholomay, Albert J.11-02-192221-10-1944 
Bartley, Felix    
Bartley, Harold, N.   
Bartley, Jack M. 21-12-1944 
Barton, Virgil E. 18-04-1945 
Bartosh, Walter Richard18-10-192004-02-2012meer 
Bartsch, Clarence, C.   
Barzee, John H.08-12-192026-02-1945 
Bascomb, Worn Sell08-09-191626-04-1991 
Basehore, Roy B. 12-12-1943 
Basham, James Aubrey00-00-191500-00-1978meer 
Basilone, John "Manila John"04-11-191619-02-1945meer 
Bass, Charles Orley06-06-192012-01-1945 
Bass, Harry Brinkley04-07-1916  
Bass, Robert   
Bass, Sidney J. 09-10-1944 
Bastow, Frank, L.   
Batcheller, Herbert F.22-07-190907-06-1944 
Bates, Arthur William, Jr.05-01-192302-02-1945 
Bates, Charles W.   
Bates, Charles, E.   
Bath, Charles Edwin06-11-191116-11-1944 
Batten, Edward John20-04-192410-08-1943 
Battershell, Raymond Lawrence10-03-191818-05-1945 
Bauer, Harold William "Indian Joe" (USMC)20-11-190814-11-1942meer 
Bauer, Harry Frederick (USN)17-07-190405-09-1942 
Bauer, John, E. (US Army)   
Bauer, Roderick John (US Coast Guard)13-03-191714-09-1944 
Baughman, Daniel Sparks Jr.   
Baum, Abraham J.   
Bausell, Lewis Kenneth17-04-192415-09-1944 
Baxter, Edward O. 12-04-1945 
Bayles, Robert, C.   
Baylor, Charles, W.   
Bazier, Herbert H. 17-04-1945 
Beall, William R. 23-09-1943 
Bean, William, H.   
Bearden, Paul J. 23-07-1944 
Beaton, Edward J.00-00-192002-02-1945 
Beattie, Leslie A.00-00-191411-12-1944 
Beatty, Kenneth A. 06-06-1944 
Beauchamp, Armand R. 07-10-1944 
Beauchamp, Carlton J.00-00-1920  
Beaudoin, Raymond Ovila00-00-191806-04-1945 
Beaudoin, Ulric, J.   
Beaulieu, Jack, J.   
Beaulieu, Joseph O. V. 15-07-1944 
Beaver, Neil W.09-06-192320-01-2007 
Becker, Aaron Muray 20-10-1943 
Becker, George, W.   
Becker, Henry, A.   
Becker, Ralph M.10-08-192224-03-1945 
Becker, William P.   
Bedard, Earl G. 09-04-1945 
Bednard, Anthony, S.   
Bednarz, Walter J.10-05-192118-09-1944 
Beebe, Eugene E. 31-01-1944 
Beecher, Curtis00-00-189723-02-1984meer 
Beele, George F.   
Beerman, Everett, J.   
Beesley, Morris, J.   
Behler, Curtis F. 23-12-1944 
Bei, Anthony 20-09-1944 
Beightler, Robert S.21-03-189212-02-1978 
Belcher, Guy E. 06-10-1944 
Belcher, Julius W.   
Belchik, George R. 21-05-1944 
Beld, James B 14-07-1943 
Belders, Delmar, C.   
Belis, Reuben, R.   
Bell, Bruce E. 06-06-1944 
Bell, Foster F.   
Bell, Frederick Jackson05-09-190315-10-1994meer 
Bell, James H. 23-11-1944 
Bell, John, W.   
Bell, Matthew   
Bellinger, Albert, J.   
Bellmore, Dennis D. 26-01-1945 
Belmont, Gail H.   
Belue, Juston Wells22-07-192429-09-2008 
Belveal, Clyde S. 14-03-1945 
Bender, Joseph W.09-02-1919 meer 
Bender, Max E.   
Benita, Benjamin Sr. 04-03-1996 
Benjamin, George, Jr.24-04-191921-12-1944 
Benn, William Charles 22-05-2002meer 
Bennett, Cloyse A.25-01-192120-04-1944 
Bennett, Donald Vivian09-05-191528-11-2005meer 
Bennett, Edward A.11-02-192002-05-1983meer 
Bennett, Joseph O.   
Bennett, Paul, A.   
Bennett, Robert, M.   
Bennett, Wayne E. 30-11-1944 
Bennion, Mervyn Sharp05-05-188707-12-1941meer 
Benson, James M.11-03-192205-04-1945 
Benson, Kenneth O.14-12-191921-09-1944 
Benson, Robert W. 07-06-1944 
Benson, William, R.   
Bent, Avery, S.   
Bent, Bertram L. 13-04-1945 
Bentis, James 23-11-1944 
Berg, Harold   
Bergeron, Dean 29-03-1945 
Berman, Milton R.   
Berman, Philip   
Bernitt, Arthur, E.   
Berrey, Vernon L. 11-04-1945 
Berry, Charles Joseph10-07-192303-03-1945meer 
Berry, Edward, K.   
Berryman, Richard C. 18-03-1945 
Bertig, Merco   
Bertman, Lloyd M.   
Bertonneau, George M.   
Berube, Leo G. 07-04-1945 
Berutke, Theodore, T.   
Berzsenyi, Stephen, F.   
Beste, Jack J. 30-09-1944 
Bestebreurtje, Arie Dirk "Harry"12-04-191621-01-1983meer 
Bettelli, Aldo17-10-1922 meer 
Betts, Jesse Thurmond04-04-191929-03-1993 
Beus, Raymon C. 11-01-1944 
Beverly, Kenneth W. 13-03-1945 
Bianchi, Willibald C.12-03-191503-02-1942 
Bickford, Charles Lester00-00-191428-02-1945 
Bickham, James F., Jr.   
Biddle, Melvin E. "Bud"28-11-192316-12-2010meer 
Biedler, Ray, W.   
Biello, Dominic T.00-00-192026-12-1944 
Bier, Frank, R.   
Bier, William C.00-00-192200-00-1954 
Bierman, Robert, B.   
Bigelow, Elmer Charles12-07-192015-02-1945 
Bigler, John M. 09-04-1945 
Bignall, Donald E. 06-06-1944 
Bigus, Kenneth Eli03-04-192316-03-2010 
Billett, Leonard M.18-11-191922-01-1996 
Billett, Omar R. 05-04-1945 
Billings, Franklin S., Jr.   
Billingsley, Roy William00-00-190100-00-1976 
Billiter, Charles M. 28-09-1944 
Billman, Arthur, L.   
Billups, Elmer, C.   
Binegar, Dorval Ray22-01-192117-02-1945 
Bingaman, Mark D.28-12-191319-03-1945 
Bird, James, H.   
Biri, Paul L.   
Birkinsha, Raymond, E.   
Bisbee, David D. 31-03-1945 
Bisbee, Rex Eugene20-07-192506-10-1994 
Bisher, Dean, G.   
Bishoff, Archie, A.   
Bishop, Francis Nathaniel Holmes07-03-192326-01-1968meer 
Bishop, Harold   
Bishop, John Henry18-06-192002-09-2012meer 
Bishop, Lawrence H.00-00-192121-12-1944 
Bishop, Stewart, L.   
Bissaillon, Edmond A. 12-04-1945 
Bissell, John R. 24-03-1945 
Bissen, Henry 29-04-1945 
Bixby, Virgil, H.   
Bjornstad, Philip R. 26-03-1945 
Black, Boyd M. 26-03-1945 
Black, George W20-09-191812-02-2002 
Black, Herman, A.   
Black, Howard T. 26-03-1945 
Black, Ivan D.15-02-191820-05-1944 
Black, Paul   
Black, Robert A., Jr. 05-02-1946 
Blackburn, Byron T.   
Blackburn, John, D.   
Blackman, Charles R.08-07-191021-08-1945 
Blackwood, Douglas Victor15-04-191930-07-1943 
Blaine, Robert W.11-03-191608-03-1943 
Blair, Harold, R.   
Blair, Joe A.13-06-192302-06-1944 
Blair, Philip, G.   
Blair, Samuel Sylvester "Buddy" 04-10-1944 
Blais, Norman, P.   
Blais, Wilfred, R.   
Blakely, Edward Noe   
Blanchard, Theodore A. 22-12-1943 
Blanchard, William, G.   
Blanco, Luis 29-07-1943 
Blankenship, Robert R. 16-01-1945 
Blasovich, Peter   
Blaylock, James I. 06-01-1945 
Blazina, Lawrence F. 17-09-1944 
Blechle, Francis J.28-03-192229-05-2008 
Blessing, John M. 17-08-1943 
Blithe, Albert25-06-192317-12-1967 
Block, Harlon Henry06-11-192401-03-1945 
Bloomfield, Garlen   
Bloser, Robert J.30-05-192207-06-1944 
Bloss, Phillip, A.   
Bloyd, Gerald H. 31-05-1942 
Boccafogli, Edward C. "Bogie" 13-02-2004 
Boccanfuso, Joseph 26-11-1944 
Boeglin, Richard Walter04-12-191707-04-1945 
Boehm, Michael A. 22-02-1944 
Boehm, Robert A. 06-06-1944 
Boettcher, Alfred, J.   
Boettcher, Alfred, V.   
Bogan, Bert A.   
Boggs, John 10-06-1944 
Bogue, Douglas W.00-00-191807-03-2004meer 
Bohn, Robert   
Boice, Orrin Kendall00-00-191709-01-1945 
Boice, William F. 19-12-1942 
Boisclair, Joseph C. I.07-09-192431-07-1944 
Boldrey, Harold, T.   
Bole, John Archibald, Jr.   
Bolger, Francis J.   
Bolin, Raymond H. 07-06-1944 
Bollag, Marcel S.   
Bolling, Alexander Russell "Bud" Jr.11-09-192206-10-2011meer 
Bolte, Charles Lawrence08-05-189511-02-1989meer 
Bolte, Rudolph E. 18-09-1944 
Bomberger, Walter A. 02-01-1945 
Bond, Edward, C.   
Bond, Elven L.13-03-192313-08-2004meer 
Bond, William, F.   
Bonilla, Nicholas L.07-01-191422-09-1944 
Bonito, Paul F.   
Bonnell, Floyd, R.   
Bonnyman, Alexander Jr. "Sandy"02-05-191022-11-1943 
Bono, John J. 13-09-1944 
Bonsall, John Halsey11-06-191930-08-1944 
Bood, Earle C. 23-11-1944 
Booher, Ray G.21-09-192000-04-1980meer 
Booher, Roy L.21-09-192012-09-1944 
Booker, Robert D.11-07-192009-04-1943 
Boom, William C. 01-04-1945 
Booze, Robert, E.   
Bordelon, William James25-12-192020-11-1943 
Borgeson, Wesley C.   
Borofsky, Marshall P.18-12-192216-04-1944 
Bos, William J. 23-02-1945 
Bost, Joseph, S.   
Bost, Leslie Muriel31-12-191829-04-1943 
Bottari, Oreste F.   
Bottcher, Herman John F.00-07-190931-12-1944meer 
Botzis, Archie P.24-02-191812-06-1944 
Bouchardon, Andre J.28-02-192229-08-2014 
Bouchereau, Paul E.   
Bouck, Lyle Joseph, Jr.17-12-1923 meer 
Bounds, Pershing M.   
Bourdros, Nicholas, W.   
Bourgoin, Alphonse R. 25-01-1944 
Bouskey, Francis O. 18-11-1944 
Boutwell, Jim   
Bowden, Dallas, I.   
Bowen, David, I.   
Bowen, William E.19-10-190524-10-1944meer 
Bower, Mont Otto18-06-192120-08-1943 
Bowers, Earle C., Jr.00-00-191827-09-1944 
Bowers, Rex, M.   
Bowlin, Ellis, S.   
Bowman, Jack 02-09-1943 
Bowman, Ralph   
Bowman, Raymond J.02-04-192418-04-1945meer 
Bowsky, Willard G.00-00-190727-11-1944 
Boyce, George W.G., Jr.00-00-191623-07-1944 
Boyd, Clarence W.02-07-192127-03-1945 
Boyd, Paul Bernard "Bud"15-08-192316-02-1944 
Boyd, Robert H27-05-192223-03-1945 
Boyd, Tillman E.27-12-190424-11-1992meer 
Boyden, Samuel E. 24-11-1944 
Boydstun, William J. 22-01-1945 
Boye, Richard E. 25-08-1944 
Boyhan, Albert F.17-01-191908-02-1945 
Boyle, William C.   
Boysen, John H. 04-04-1945 
Bracken, Elmer H. 29-08-1944 
Bracknell, Artee 24-10-1944 
Braden, Troy, E.   
Bradford, William Sloan21-09-190201-06-1961 
Bradley, James F.   
Bradley, John Henry "Doc"10-07-192311-01-1994 
Bradshaw, Hurley Barkley20-02-191427-07-1944 
Brady, Carl J.   
Brady, Glen 20-03-1943 
Brady, Jack E.26-02-192111-08-2008 
Brady, Melton, T.   
Braffitt, Raymond W.20-01-191817-09-1944 
Bramante, Anthony Silvio06-04-190724-08-1961 
Branchini, Anthony24-06-192208-02-2015 
Brand, Lawrence Neville13-08-192016-04-1992 
Brandt, Charles A. 'Charley' (US Army)00-00-192125-08-1945 
Branham, Sam06-10-192423-06-2009 
Brannan, Murvyn V. 24-02-1945 
Brannen, Malcom Dodge14-10-191010-03-1999 
Brannon, Russell E. 13-10-1944 
Branscum, William C. 26-03-1945 
Brashears, Charlie03-01-1917 meer 
Bratton, Philmore27-01-192312-07-1943 
Brauer, James, A.   
Braun, Gustav Joseph, Jr.15-01-189517-03-1945meer 
Braun, Henry, C.   
Braun, Merrit G.   
Braxdale, Ernest   
Bray, William T.00-00-191500-00-1967 
Brdeja, John E. 15-12-1942 
Breakenridge, Hugh Wallace09-07-191927-02-1945 
Breathwit, James G. 14-12-1943 
Breault, Arthur R. 02-12-1944 
Breedlove, Leonard   
Brehm, William, W.   
Brennan, Ralph, T.   
Brennick, Edward J.00-00-1918  
Bresko, Thomas M.30-07-192520-02-1945 
Bressler, Joseph C.   
Breunig, Wilbur W. 17-09-1943 
Brewer, Bobby Eugene08-04-192401-11-1943 
Brewer, Daniel 15-10-1944 
Brewer, Forrest V. "Lefty"09-12-191706-06-1944 
Brewer, Jack R. 12-06-1944 
Brewer, John H.03-04-190012-05-1943 
Brewer, Robert R. 08-02-1945 
Brewster, John Potts   
Bricker, Daniel M. 13-02-1945 
Bridges, Clyde 24-05-1945 
Bridges, James, P.   
Brigandi, Joseph   
Briggs, David Leslie  meer 
Briggs, Richard H. 11-07-1944 
Briggs, Walter, K.   
Bright, Murl19-02-191904-04-2008 
Brin, Maurice Rene (Jr.)22-08-191628-02-1945 
Brinker, Winford Jr.   
Brinkerhoff, Robert E.   
Brinkley, Charles G.30-12-191927-01-1945 
Brinkley, Herman, D.   
Britt, Maurice Lee "Footsie"29-06-191926-11-1995meer 
Britt, Robert F. 06-10-1944 
Brittin, Nelson Vogel31-10-192007-03-1951 
Brocius, Herman C.   
Brock, Melvin, E.   
Broderick, Sylvester    
Broders, Orville, W.   
Brogan, Donald01-04-192523-07-2016 
Bromeyer, James Richard00-00-191507-10-1944meer 
Brooks, James, P.   
Brooks, Joseph, B.   
Brooks, Stanley N. 31-01-1944 
Brookshear, Gordon, L.   
Brophy, Charles F. 11-06-1944 
Brophy, Franklin, F. 15-11-1944 
Brophy, James E. 26-07-1943 
Brophy, John J., Jr. 04-05-1945 
Brophy, Myron Alonzo00-00-191907-12-1941 
Brophy, Thomas D. (jr) 30-07-1945 
Brophy, William J.  meer 
Brophy, William John 20-11-1943 
Brostrom, Leonard C.23-11-191928-10-1944 
Brown, Arthur, D.   
Brown, Arthur, E.   
Brown, Barney, U.   
Brown, Bobbie Evan, Jr.02-09-190308-11-1971meer 
Brown, Charles E. 25-02-1945 
Brown, Charles H.  meer 
Brown, Charlie D. 06-02-1945 
Brown, David Murray18-06-191923-04-1945 
Brown, Francis Elwood22-05-191107-10-1944 
Brown, Fred H. 10-04-1945 
Brown, Ivan, Q.   
Brown, James, C.   
Brown, Kenneth Lyndon 23-11-1943 
Brown, Paul Armstrong00-00-191611-10-1944meer 
Brown, Richard C.20-06-192507-03-1945 
Brown, Robert 18-02-1945 
Brown, Robert G.00-00-191917-07-1942 
Brown, Robert L.15-12-1913 meer 
Brown, Stuart, D.   
Brown, William M.   
Brown, William Morris   
Brown, William P. (US-508th PIR)   
Browning, James Moody "Jim"00-00-192014-01-1945 
Bruce, Edwin Timpson00-00-191100-00-1969 
Bruley, Harold, E.   
Brummer, Andrew R. "Andy"29-01-191807-01-1945 
Brunck, Robert C. 01-10-1944 
Bruner, Francis J. 21-10-1943 
Bruner, Nat Alic "Alex"   
Brunett, Onie A.00-00-191417-09-1944 
Brunner, Frederick J. 20-03-1945 
Bryan, Andrew T. Jr. 06-10-1944 
Bryan, Charles B.05-04-191900-00-2003 
Bryan, Keith K. 06-06-1944 
Bryan, Monroe J., Jr.18-04-191918-03-1945 
Brzonkowski, Raymond, J.   
Bub, Alex Robert26-02-192129-05-1983 
Bubel, Fritz, L.   
Buchikos, Christ J.00-00-192203-02-1945 
Buchinsky, Charles Dennis03-11-192130-08-2003 
Buchman, Arthur J.   
Buckner Jr., Simon Bolivar18-07-188618-06-1945meer 
Buckner, Norman, H.   
Budd, Robert Joseph21-04-192227-08-1942 
Buerkle, Elmer Charles02-03-190206-07-1943 
Buffinga, Donald   
Bugeler, Walter J. 06-10-1944 
Bugg, Woodrow 10-04-1945 
Bulhack, Mitchel 24-09-1945 
Bull, Lyle E. 11-11-1995 
Bullard, Frank   
Bullard, Frank E. 03-11-1943 
Bullard, William A.04-02-192527-03-1963 
Buller, Wesley Sander23-09-1924  
Bullinger, John   
Bunch, Will Jack00-00-192500-00-1963 
Bundy, Joe 09-06-1944 
Bunner, Vance N. 11-04-1945 
Buntyn, James W. T. 13-04-1945 
Buracker, William Houck25-07-189706-03-1977 
Burch, Calvin, L.   
Burd, James, D.   
Buren, Clifford L. "Square"00-00-192106-10-0144 
Burford, James, J.   
Burgess, Henry A.   
Burgins, Hubert B. 05-04-1945 
Burk, Boyd, L.   
Burke, Arleigh Albert "31-Knot Burke"19-10-190101-01-1996meer 
Burke, Francis Xavier "Frank"29-09-191806-09-1988meer 
Burke, James Loyd09-11-191911-08-1943 
Burke, Thomas J. 20-09-1944 
Burleigh, Lawrence C. 29-07-1944 
Burnett, Eugene, E.   
Burnett, Henry O.   

Bronnen