TracesOfWar heeft jouw hulp nodig! Wij missen foto's van belangrijke bezienswaardigheden in Nederland, België, Frankrijk en Duitsland. Stuur uw foto's in naar input@tracesofwar.com en wordt gepubliceerd!

Model, Otto Moritz Walter

Geboortedatum:
24 januari 1891 (Genthin/Saksen, Duitsland)
Overlijdensdatum:
21 april 1945 (bossen nabij Ratingen/Rijnprovincie, Duitsland)
Begraven op:
Duitse Oorlogsbegraafplaats Vossenack
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Derde Rijk)

Biografie

Bevorderingen:
27 februari 1909: Fahnenjunker;
19 november 1909: Fähnrich;
22 augustus 1910: Leutnant;
25 februari 1915: Oberleutnant;
18 december 1917: Hauptmann;
1 oktober 1929: Major;
1 november 1932: Oberstleutnant;
1 oktober 1934: Oberst;
1 maart 1938: Generalmajor;
1 april 1940: Generalleutnant;
1 oktober 1941: General der Panzertruppe;
28 februari 1942: Generaloberst (RDA: 1 februari 1942);
1 maart 1944: Generalfeldmarschall.

Loopbaan:
1909: Infanterie-Regiment „von Alvensleben" (6. Brandenburgisches) Nr. 52;
1909: Kriegsschule Neiße;
1910: Kompaniechef, I. Bataillon, Infanterie-Regiment „von Alvensleben" (6. Brandenburgisches) Nr. 52;
april 1916: Kurzlehrgang für angehende Generalstabsoffiziere, Sedan;
?: Adjutant, 10. Infanterie-Brigade;
?: Kompaniechef, Leib-Grenadier-Regiment „König Friedrich Wilhelm III." (1. Brandenburgisches) Nr. 8;
7 juni 1917: Ordonnanzoffizier, Obersten Heeresleitung (OHL);
10 maart 1918: 2. Generalstabsoffizier (Ib), Garde-Ersatz-Division;
30 augustus 1918: Ib, 36. Reserve-Division;
19 januari 1919: Generalstabsoffizier, XVII. Armee-Korps, Grenzschutz Ost;
28 juni 1919: Reichswehrbrigade 7;
?: Kompaniechef, II. Bataillon, Infanterieregiment 14;
maart 1920: Kommandeur, Sicherungstruppen Abschnitt II;
?: Führer, MG-Kompanie, I. Bataillon, Infanterie-Regiment 14;
1921: Generalstabsoffizier, Münster;
oktober 1925: 8. (Preußisches) Infanterie-Regiment;
30 september 1928: Generalstabsoffizier, 3. Division;
1930: Ausbildungsabteilung, Truppenamt;
november 1933: Bataillonskommandeur, Infanterieregiment Nr. 2;
1 november 1934: Kommandeur, 2. (Preußisches) Infanterie-Regiment;
15 oktober 1935: Chef, technischen Abteilung, Generalstab des Heeres;
10 november 1938: Chef des Generalstabes, IV. Armeekorps;
13 oktober 1939: Chef des Generalstabes, 16. Armee;
13 november 1940: Kommandeur, 3. Panzer-Division;
26 oktober 1941: Kommandierender General, XXXXI. Panzerkorps;
16 januari 1942: Oberbefehlshaber, 9. Armee;
5 november 1943: Führerreserve;
januari 1944: Oberbefehlshaber, Heeresgruppe Nord;
30 maart 1944: Oberbefehlshaber, Heeresgruppe Nordukraine;
16 augustus 1944: Oberbefehlshaber West (OB West)/Oberbefehlshaber Heeresgruppe B;
5 september 1944: Oberbefehlshaber Heeresgruppe B.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Oberleutnant
Eenheid:
Ordonnanzoffizier, Obersten Heeresleitung (OHL)
Toegekend op:
22 november 1917
Militärverdienstkreuz III. Klasse
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Oberleutnant
Eenheid:
Ordonnanzoffizier, Obersten Heeresleitung (OHL)
Toegekend op:
22 november 1917
Militärverdienstkreuz 2.Klasse
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Oberleutnant
Eenheid:
Ordonnanzoffizier, Obersten Heeresleitung (OHL)
Toegekend op:
22 november 1917
Harp Madalyasi
Periode:
Eerste Wereldoorlog (1914-1918)
Rang:
Hauptmann
Eenheid:
2. Generalstabsoffizier (Ib), Garde-Ersatz-Division
Toegekend op:
27 augustus 1918
Verwundetenabzeichen in Schwarz (1918)
Periode:
Spaanse Burgeroorlog (1936-1939)
Rang:
Generalmajor (Brigade generaal)
Eenheid:
Chef, technischen Abteilung, Generalstab des Heeres
Toegekend op:
31 mei 1939
Spanienkreuz, Bronze mit Schwertern
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Generalmajor (Brigade generaal)
Eenheid:
Chef des Generalstabes, IV. Armeekorps, Heer
Toegekend op:
22 september 1939
Had het IJzeren Kruis 2e Klasse al ontvangen op 20 september 1914.
1939 Spange zum Eisernen Kreuzes 2er Klasse 1914
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Generalmajor (Brigade generaal)
Eenheid:
Chef des Generalstabes, IV. Armeekorps, Heer
Toegekend op:
2 oktober 1939
Had het IJzeren Kruis 1e Klasse al ontvangen op 19 oktober 1915.
1939 Spange zum Eisernen Kreuzes 1er Klasse 1914
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Generalleutnant (Generaal-majoor)
Eenheid:
Kommandeur, 3. Panzer-Division, Heer
Toegekend op:
9 juli 1941
344e Heer Verlening.
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Generalleutnant (Generaal-majoor)
Eenheid:
Kommandeur, 3. Panzer-Division, Heer
Toegekend op:
29 augustus 1941
Zilveren versie
Panzerkampfabzeichen (ohne Zahl)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
General der Panzertruppen (Luitenant-Generaal der Pantsertroepen)
Eenheid:
Kommandeur, XXXXI. Panzerkorps, Heer
Toegekend op:
17 februari 1942
74e Verlening.
Ritterkreuz mit Eichenlaub
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
General der Panzertruppen (Luitenant-Generaal der Pantsertroepen)
Eenheid:
Oberbefehlshaber, 9. Armee, Heer
Toegekend op:
21 februari 1942
Wehrmachtbericht
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Generaloberst (Generaal)
Eenheid:
Oberbefehlshaber, 9. Armee, Heer
Toegekend op:
25 mei 1942
Verwundetenabzeichen 1939 in Gold
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Generaloberst (Generaal)
Eenheid:
Oberbefehlshaber, 9. Armee, Heer
Toegekend op:
15 juli 1942
Medaille
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Generaloberst (Generaal)
Eenheid:
Oberbefehlshaber, 9. Armee, Heer
Toegekend op:
2 april 1943
28e Verlening.
Ritterkreuz mit Eichenlaub und Schwertern
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Generaloberst (Generaal)
Eenheid:
Oberbefehlshaber, 9. Armee, Heer
Toegekend op:
3 september 1943
Wehrmachtbericht
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Generalfeldmarschall (Veldmaarschalk)
Eenheid:
Oberbefehlshaber, Heeresgruppe Nordukraine, Heer
Toegekend op:
5 augustus 1944
Wehrmachtbericht
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Generalfeldmarschall (Veldmaarschalk)
Eenheid:
Oberbefehlshaber, Heeresgruppe Nordukraine, Heer
Toegekend op:
17 augustus 1944
Toegekend omdat hij erin slaagde het Oostfront te stabiliseren na de nederlaag van Heeresgruppe Mitte. Met zijn leiderschap destijds, sperelde hij een sleutelrol bij het afstoppen van de Russische opmars bij de rivier de Vistula.
17e Verlening.
Ritterkreuz, Eichenlaub, Schwertern und Brillanten
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Generalfeldmarschall (Veldmaarschalk)
Eenheid:
Oberbefehlshaber, Heeresgruppe B, Heer
Toegekend op:
19 april 1945
Wehrmachtbericht

Bronnen