Midden in de de duinen van Schiermonnikoog ligt de begraafplaats Vredenhof. Op dit unieke plekje duin liggen de lichamen van mensen die aangespoeld zijn op Schiermonnikoog.
De eerste drenkeling werd begraven in 1906 en de laatste in 1968, maar de meeste zijn in de 2e wereldoorlog aangespoeld. Ze verschillen van zeeman tot vliegtuigbemanning maar je vind er ook soldaten die tijdens de slag om Duinkerken zijn gestorven en in augustus 1940 op het eiland aanspoelden.
In totaal hebben 118 personen hun laatste rustplaats gevonden op deze begraafplaats, waarvan een aantal uit de Eerste en zo'n 70 uit de Tweede Wereldoorlog.Op deze plek is geen onderscheid gemaakt tussen of je nu Duits of Engels was of zelfs uit Marokko komt. Engelse soldaten werden met millitaire eer begraven door de Duitsers.
Per nationaliteit:
Commonwealth: 50
Polen: 2
Frankrijk: 19
Duitsland: ?
Heeft u zelf meer informatie over deze locatie? Lever het aan!
Het begon in het Zuid-Limburgse Mesch op 12 september 1944 en met de bevrijding van Schiermonnikoog, vandaag precies 75 jaar geleden, was in 1945 heel Nederland bevrijd.