Harry Diesfeldt woonde in 's-Gravenhage, Rijswijkseweg 25. Zoon van Johannes Nicolaas Theodorus. Diesfeldt (koopman, 25 oktober 1891 Rotterdam) en Catharina Maria van den Heuvel (24 april 1892 Rotterdam). Ongehuwd. Rooms-Katholiek. Na zijn demobilisatie in 1940 werkt hij een tijd als puin-ruimer in Rotterdam, vrachtrijder op vliegveld Ypenburg en bij de gemeente Den Haag.
Vanwege de zwarte handel van zijn vader besluit hij een tijdje te schuilen in België. Daar begrijpt hij dat er geen probleem was om door te reizen naar Frankrijk en vandaaruit naar Engeland te komen. Tussen juni en oktober 1942 verblijft hij in de buurt van Perpignan en reist dan via Barcelona door naar Cadiz en komt 25 oktober aan op Curaçao. Hij reist daarna via New York door naar Canada en komt op 17 maart 1943 aan in Groot-Brittannië.
In Londen wordt hij gerekruteerd door de Centrale Inlichtingendienst en opgeleid door de Secret Intelligence Service als geheim agent.
Samen met Martinus Verhage wordt hij op 6 november 1943 boven bezet Nederlands gebied gedropt. De bedoeling was Grave, maar beiden kwamen terecht in Overasselt. Ze werden geholpen door boeren uit de omgeving. Een Duitsgezinde jachtopziener had het duo in de door maan en sterren verlichte hemel uit een vliegtuig zien springen en meldde deze bevinding aan een eveneens Duits gezinde politieman. Beide collaborateurs zochten en kwamen tenslotte uit bij een boerderij waar de uit Engeland afkomstige goederen werden gevonden. Juist op dat moment wilde Diesfeldt deze spullen afhalen. Juist op tijd wist Jan te ontkomen en dook onder in Zeist. Later vond hij een schuilplaats in Den Haag en in Amsterdam. Vanuit Amsterdam bediende hij een zender, die op 12 juli 1944 werd uitgepeild. Diesfeldt en zijn collega Verhage zaten op dat moment bij de familie Beuvink in Escharen. Uiteindelijk viel Diesfeldt in Duitse handen. Zijn naam staat op een monument op de fusilladeplaats en de herdenkingswand in de bezinningsruimte van Nationaal Monument Kamp Vught.
Diesfeldt is gecremeerd in het concentratiekamp Vught.
Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!