Grüner, Georg

Geboortedatum:
9 augustus 1915 (Windhoek, Duits Zuidwest Afrika)
Overlijdensdatum:
11 maart 1944 (Proskurov/oblast Khmelnytskyi , Oekraine)
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Duitse Rijk)

Biografie

Bevorderingen:
1 september 1940: Oberleutnant (RDA -126-);
?: Hauptmann;
1 maart 1944: Major (RDA -359-, postuum toegekend).

Loopbaan:
?: Panzer-Abteilung 33;
maart 1940: Panzer-Abteilung 100;
februari 1941: Panzer-Abteilung 33;
januari 1942: Panzertruppenschule;
mei 1942: XXXII. Armeekorps;
20 december 1942: Kommandeur II. / Panzer-Regiment 100;
4 april 1943: Kommandeur I. / Panzer-Regiment 6;
10 november 1943: Kommandeur I. / Panzer-Regiment 2.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
5 oktober 1939
Eisernes Kreuz 2. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
10 juli 1941
Eisernes Kreuz 1. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
29 september 1941
397e Verlening.
Ontving de Spange toen deze werd ingesteld.
Ehrenblattspange des Heeres und Waffen-SS
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberleutnant (1e Luitenant)
Eenheid:
1. Kompanie, I. Abteilung, Panzer-Regiment 33, 9. Panzer-Division, Heer
Toegekend op:
18 oktober 1941
Verlening 1/1
Deutsches Kreuz in Gold
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberleutnant (1e Luitenant)
Eenheid:
Chef, 1. Kompanie, I. Abteilung, Panzer-Regiment 33, 9. Panzer-Division, Heer
Toegekend op:
25 november 1941
689e Heer Verlening.
Voorgedragen op 16 november 1941.
Voorlopige oorkonde en onderscheiding op 25 november 1941 aan AOK 2.
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Hauptmann (Kapitein)
Eenheid:
Kommandeur, I. Abteilung, Panzer-Regiment 2, 16. Panzer-Division, Heer
Toegekend op:
26 maart 1944
Ritterkreuz mit Eichenlaub
436e Verlening.
Voorgedragen op 13 maart 1944.
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Zilveren versie.
Panzerkampfabzeichen (ohne Zahl)

Bronnen

Foto