Grün, Werner

Geboortedatum:
23 november 1913 (Hamburg/Hamburg, Duitsland)
Overlijdensdatum:
5 mei 2004 (Haan/Noordrijn-Westfalen, Duitsland)
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Duitse Rijk)

Biografie

In dienst vanaf 1 april 1935. Werner Grün bereikte uiteindelijk de rang van Major im Generalstab en werd op 5 april 1945 nog voorgedragen voor Oberstleutnant im Generalstab.

Bevorderingen:
1 februari 1943: Major im Generalstab (RDA: -124a-)

Loopbaan:
10 november 1938: Adjutant, II. Abteilung, Panzer-Regiment 5;
10 juni 1940: Führer, 6. Kompanie, Panzer-Regiment 5;
21 oktober 1941: Adjutant, Panzer-Regiment 5;
?: Führer I. Abteilung, Panzer-Regiment 5;
19 maart 1943: Führerreserve OKH, Generalstabsausbildung 94. Infanterie-Division;
1 september 1943: Führerreserve OKH, Generalstabsausbildung LXXXVII. Armeekorps;
6 december 1943: Kriegsakademie;
10 mei 1944: Ib, Fallschirm-Panzer-Division "Hermann Göring";
6 oktober 1944: Quartiermeister, Fallschirm-Panzerkorps "Hermann Göring".

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Eenheid:
Adjutant, II. Abteilung, Panzer-Regiment 5, 3. Panzer-Division, Heer
Toegekend op:
20 mei 1940
Zilveren versie.
Panzerkampfabzeichen (ohne Zahl)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberleutnant (1e Luitenant)
Eenheid:
Adjutant, Panzer-Regiment 5, 21. Panzer-Division, Heer
Toegekend op:
25 maart 1942
Volgens voordracht tot Oberstleutnant vond de verlening plaats op 4 april 1942.
Deutsches Kreuz in Gold
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Hauptmann (Kapitein)
Eenheid:
Führer, I. Abteilung, Panzer-Regiment 5, 21. Panzer-Division, Heer
Toegekend op:
8 februari 1943
Voorgedragen op 2 januari 1943.
Voorlopige oorkonde en onderscheiding op 10 februari 1943 aan Pz.AOK 5.
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Major im Generalstab (Majoor bij Generale Staf)
Toegekend op:
16 februari 1944
Ärmelband Afrika

Bronnen