TracesOfWar heeft jouw hulp nodig! Wij missen foto's van belangrijke bezienswaardigheden in Nederland, België en Duitsland. Stuur uw foto's in naar input@tracesofwar.com en wordt gepubliceerd!

Arnauld de la Periére, von, Friedrich

    Geboortedatum:
    17 juni 1888 (Breslau/Silesië, Duitsland)
    Overlijdensdatum:
    12 oktober 1969 (Friedrichshafen/Baden-Württemberg, Duitsland)
    Nationaliteit:
    Duitse (1933-1945, Derde Rijk)

    Biografie

    Bevorderingen:
    7 april 1906: Fähnrich zur See;
    28 september 1908: Leutnant zur See;
    27 januari 1911: Oberleutnant zur See;
    30 januari 1920: Kapitänleutnant;
    1 augustus 1924: Korvettenkapitän;
    1 oktober 1929: Fregattenkapitän;
    1 maart 1935: Oberstleutnant;
    1 augustus 1936: Oberst;
    1 februari 1939: Generalmajor;
    1 januari 1941: Generalleutnant.

    Loopbaan:
    1 april 1905: Marineschule;
    10 mei 1905 - 31 maart 1906: Infanterie-Ausbildung Schiffsstamm "Stosch";
    ?: Offizierslehrgang Marineschule;
    2 april 1907 - 31 mei 1907: Torpedo-Lehrgang Torpedoschulschiff "WÜRTTEMBERG";
    1 juni 1907 - 30 juni 1907: Infanterie-Lehrgang, I. Marine-Bataillon;
    1 juli 1907 - 5 oktober 1907: Artillerie-Lehrgang, Schiffsartillerieschule;
    25 oktober 1907: "NIOBE";
    31 maart 1909: Schulschiff "FREYA";
    29 december 1910 - 22 februari 1911: Ausbilder Marineschule;
    26 februari 1911: Wachoffizier Schulschiff "FREYA";
    29 maart 1911: Wachoffizier Schulschiff "VINETA";
    1 april 1911: Inspektionsoffizier Marineschule;
    31 maart 1912: zur Verfügung, Inspektion für das Ausbildungswesen der Marine;
    ?: Schiffsartillerieschule;
    1 oktober 1912: Wachoffizier Kreuzer "Kolberg";
    11 april 1913: Wachoffizier Linienschiff "SCHLESWIG-HOLSTEIN";
    1 oktober 1913 - 14 november 1914: Fliegerausbildung 1. Marine-Flieger-Abteilung;
    15 november 1914: Pilot II. Marine-Flieger-Abteilung;
    5 december 1914: Leiter Seeflugstation Zeebrügge;
    17 december 1915 - 3 februari 1920: Frans Krijgsgevangenschap;
    4 februari 1920: zur Verfügung I. Marine-Inspektion;
    8 maart 1920: Deactivatie;
    27 augustus 1920: Leiter Verkehrsabteilung, Schiffstamm-Division "Ostsee";
    19 december 1920: Kompanieführer, Infanterie-Bataillon, Schiffstamm-Division "Ostsee";
    22 maart 1921: Führer des Kraftfahrzuges Infanterie-Bataillon, Schiffstamm-Division "Ostsee";
    19 mei 1921: MG-Lehrgang, Berlin;
    4 juni 1921: Führer des Kraftfahrzuges Infanterie-Bataillon, Schiffstamm-Division "Ostsee";
    16 juni 1921: Stab, Marinestation "Ostsee";
    7 augustus 1921: Führer des Kraftfahrzuges Infanterie-Bataillon, Schiffstamm-Division "Ostsee";
    27 september 1921: Referent Kraftfahrwesen, Stab BOL;
    3 september 1922: Kompanieführer 1. Küstenverteidigungs-Bataillon;
    3 oktober 1922: Ausbilder, Marinewehrabteilung, Marineleitung;
    9 augustus 1924: Kreuzer "MEDUSA";
    1 mei 1925: I. Offizier Kreuzer "BERLIN";
    6 april 1926 - 24 september 1926: m.d.F.b. Kommando des Kreuzers;
    4 oktober 1927: Kommandeur III. Marine-Artillerie-Bataillon;
    25 april 1930: zur Verfügung, Marinestation "Ostsee";
    30 september 1930: Deactivatie;
    23 februari 1934 - 18 maart 1943: zur Verfügung, Reichsluftfahrsministerium;
    19 maart 1934: Kommandeur See-Flieger-Abteilung, Kiel;
    1 april 1935 - 30 september 1936: Kommandeur FLiegerhorst Brandis, Leipzig;
    1 oktober 1936: Kommandeur Luftgaureserve 4;
    ?: Leiter Luftsportverband Berlin-Brandenburg;
    1 maart 1937: Führer Luftzeuggruppe II;
    8 april 1937 : Reichsluftsportführer;
    6 mei 1937: Nachschubwesen, Luftkreiskommando II;
    24 mei 1937: Kommandeur Luftzeuggruppe II;
    14 juni 1937: Nachschubamt (LE), RLM;
    15 november 1937: Leiter Nachschubamt (LE), RLM;
    15 juli 1939: Kommandeur Luftzeuggruppe 17, Wien;
    21 augustus 1943: Führer-Reserve OKL;
    30 april 1944: Pensioen.

    Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

    Bronnen

    Foto