Crasemann, Eduard

    Geboortedatum:
    5 maart 1891 (Hamburg/Hamburg, Duitsland)
    Overlijdensdatum:
    29 april 1950 (Werl/Noord-Rijnland-Westfalen, Duitsland)
    Nationaliteit:
    Duitse (1933-1945, Duitse Rijk)

    Biografie

    Bevorderingen:
    11 februari 1910: Fahnenjunker;
    18 oktober 1910: Fähnrich;
    18 augustus 1911: Leutnant (ingaande 20 augustus 1909);
    18 augustus 1915: Oberleutnant;
    18 augustus 1918: Hauptmann;
    1 november 1936: Hauptmann (Ergänzung, ingaande 1 december 1933);
    1 juni 1938: Major (ingaande 1 maart 1937);
    1 augustus 1940: Oberstleutnant;
    1 februari 1942: Oberst;
    1 oktober 1944: Generalmajor;
    27 februari 1945: Generalleutnant (ingaande 1 december 1944);
    20 april 1945: General der Artillerie.

    Loopbaan:
    11 februari 1910: Niedersächsisches Feldartillerie-Regiment Nr. 46, Königlich Preußische Armee;
    ?: Batterieoffizier Niedersächsisches Feldartillerie-Regiment Nr. 46;
    ?: Batterieführer Niedersächsisches Feldartillerie-Regiment Nr. 46;
    februari 1915: Adjutant Niedersächsisches Feldartillerie-Regiment Nr. 46;
    1917: Generalstab;
    30 april 1919: Ontslag;
    1 augustus 1936: Ergänzungsoffizier Heer;
    ?: Offizier zur besonderen Verwendung, Oberkommando des Heeres (OKH);
    ?: Generalstab des Heeres;
    12 oktober 1937: 10. Abteilung Generalstab des Heeres;
    1938: II. / Artillerie-Regiment (motorisiert) 20, Hamburg;
    1 april 1939 - 1 februari 1940: Chef 5. Batterie / Artillerie-Regiment 73;
    1 februari 1940 - 10 mei 1941: Kommandeur II. / Artillerie-Regiment 73 (motorisiert);
    10 mei 1941 - 26 mei 1942: Kommandeur Artillerie-Regiment 33 (motorisiert);
    26 mei 1942 - 15 juli 1942: m.F.b. 15. Panzer-Division;
    15 juli 1942: Kommandeur Artillerie-Regiment 33 (motorisiert);
    januari 1943: Führerreserve (ziekte);
    ?: Kommandeur Artillerie-Regiment 116;
    1 september 1943: Artillerie-Kommandeur (Arko 143) / Generalkommando XXIV. Panzerkorps;
    1944: Führerreserve;
    mei 1944: Divisionsführerlehrgang;
    6 juli 1944: m.F.b. 26. Panzer-Division;
    1 oktober 1944: Kommandeur 26. Panzer-Division;
    29 januari 1945 - 16 april 1945: m.F.b. XII. SS-Armeekorps;
    16 april 1945: Brits Krijgsgevangenschap;
    1947: Veroordeeld tot 10 jaar gevangenschap;
    29 april 1950: Overleden in krijgsgevangenschap.

    Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Major (Majoor)
    Eenheid:
    Chef 5. Batterie / Artillerie-Regiment 73
    Toegekend op:
    30 september 1939
    Had het IJzeren Kruis 2e Klasse al ontvangen op 13 september 1914.
    1939 Spange zum Eisernen Kreuzes 2er Klasse 1914
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Major (Majoor)
    Eenheid:
    Kommandeur II. / Artillerie-Regiment 73 (motorisiert)
    Toegekend op:
    1 juni 1940
    Had het IJzeren Kruis 1e Klasse al ontvangen op 15 oktober 1915.
    1939 Spange zum Eisernen Kreuzes 1er Klasse 1914
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Oberstleutnant (Luitenant-kolonel)
    Eenheid:
    Kommandeur Artillerie-Regiment 33 (motorisiert) / Deutsches Afrika-Korps / Panzergruppe Afrika
    Toegekend op:
    26 december 1941
    765e Verlening.
    Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Oberst (Kolonel)
    Eenheid:
    Panzer-Artillerie-Regiment 116
    Toegekend op:
    1 november 1943
    Verlening 471/42
    Deutsches Kreuz in Gold
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Toegekend op:
    24 november 1944
    Wehrmachtbericht
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Generalmajor (Brigade generaal)
    Eenheid:
    Kommandeur 26. Panzer-Division / LXXVI. Panzer-Korps / 10.Armee / Heeresgruppe C
    Toegekend op:
    18 december 1944
    683e Verlening
    Ritterkreuz mit Eichenlaub

    Bronnen

    Foto