TracesOfWar heeft jouw hulp nodig! Wij missen foto's van belangrijke bezienswaardigheden in Nederland, België, Frankrijk en Duitsland. Stuur uw foto's in naar input@tracesofwar.com en wordt gepubliceerd!

Oriola, Graf von, Ralf

    Geboortedatum:
    9 augustus 1895 (Herischdorf-Hirschberg/Sleeswijk, Duitsland)
    Overlijdensdatum:
    28 april 1970 (Freiburg/Baden Württemberg, Duitsland)
    Nationaliteit:
    Duitse (1933-1945, Derde Rijk)

    Biografie

    Bij aanvang van de Tweede Wereldoorlog voerde Ralph Graf von Oriola het bevel over Artillerie-Regiment 252. Hiermee nam hij deel aan de strijd aan het Oostfront. Eind 1941 nam hij als Oberst het bevel op zich van Artillerie-Regiment 18 en werd hij bevorderd tot Generalleutnant (1-11-1943). In december 1943 kreeg hij het bevel over de 299.Infanterie-Division. Zijn laatste positie voor het einde van de Tweede Wereldoorlog was die als Kommandant XIII.Armeekorps.

    Bevorderingen:
    5 maart 1914: Fahnenjunker;
    2 november 1914: Leutnant;
    20 juni 1918: Oberleutnant;
    1 juli 1927: Hauptmann;
    1 augustus 1937: Oberstleutnant;
    1 juni 1940: Oberst;
    1 mei 1943: Generalmajor;
    1 november 1943: Generalleutnant.

    Loopbaan:
    5 maart 1914: Feldartillerie-Regiment von Peucker (1.Schlesisches) Nr.6;
    1 oktober 1934: Kommandeur III. / Artillerie-Regiment 18 / 18.Infanterie-Division;
    1 september 1939: Kommandeur Artillerie-Regiment 252 / 252.Infanterie-Division;
    20 februari 1942: ArKo (Artillerie Kommandeur) 7 / XVII.Armeekorps;
    17 februari 1943 - 3 mei 1943: Kommandeur 72.Infanterie-Division;
    3 mei 1943 - 15 januari 1944: Kommandeur 299.Infanterie-Division;
    13 maart 1944 - 28 juni 1944: Kommandeur 299.Infanterie-Division;
    12 februari 1945 - maart 1945: Stab XIII.Armeekorps;
    31 maart 1945 - 17 mei 1948: Krijgsgevangene bij Britse kampen Trent Park Camp 11, Camp 300, Island Farm Special Camp 11 en Camp 186.

    Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Oberst
    Eenheid:
    Artillerie-Regiment 252
    Toegekend op:
    22 november 1941
    Deutsches Kreuz in Gold
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Generalleutnant
    Eenheid:
    Kommandeur 299.Infanterie-Division
    Toegekend op:
    23 december 1943
    Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Toegekend op:
    28 december 1943
    Wehrmachtbericht

    Bronnen

    • Foto 1: Norbert Beyerlein
    • Foto: Beyerlein sammlung
    • - Die Ordensträger der Deutschen Wehrmacht (CD), VMD-Verlag GmbH, Osnabrück, 2002
      - Fellgiebel W.P., Elite of the Third Reich, The recipients of the Knight's Cross of the Iron Cross 1939-1945: A Reference, Helion & Company Limited, Solihull, 2003, ISBN 1-874622-46-9
      - Patzwall K., Scherzer V., Das Deutsche Kreuz 1941-1945, Geschichte und Inhaber Band II, Verlag Klaus D. Patzwall, Norderstedt, 2001, ISBN 3-931533-45-X
      - Island Farm Prisoner of War Camp 198 / Special Camp: XI Bridgend, South Wales

    Foto