TracesOfWar heeft jouw hulp nodig! Wij missen foto's van belangrijke bezienswaardigheden in Nederland, België, Frankrijk en Duitsland. Stuur uw foto's in naar input@tracesofwar.com en wordt gepubliceerd!

Müller-Gebhard, Philipp (72.Infanterie-Division)

    Geboortedatum:
    15 oktober 1889 (Heidelberg/Württemberg, Duitsland)
    Overlijdensdatum:
    2 juli 1970 (Ludwigsburg/Baden-Württemberg, Duitsland)
    Nationaliteit:
    Duitse (1933-1945, Derde Rijk)

    Biografie

    In dienst sinds 16 juli 1908.

    Bevorderingen:
    16 juli 1908: Fahnenjunker;
    18 december 1908: Unteroffizier;
    20 april 1909: Fähnrich;
    27 januari 1910: Leutnant;
    27 januari 1915: Oberleutnant;
    18 april 1917: Hauptmann;
    1 juni 1935: Oberstleutnant;
    20 april 1936: Oberst;
    1 januari 1940: Generalmajor;
    1 januari 1942: Generalleutnant.

    Loopbaan:
    16 juli 1908: 3. / Train Bataillon 14 / 1. / Train-Abteilung 14.A.K.Feld;
    16 november 1914: stellv. Kompanieführer M.G. Kompanie / Infanterie-Regiment 111;
    1 december 1914: Adjutant I. / Infanterie-Regiment 111;
    23 februari 1917 - 1 maart 1917: stellv. Bataillonführer I. / Infanterie-Reigment 111;
    20 mei 1917: verwonding E. / Infanterie-Regiment 111;
    14 juni 1917: I. Ersatz-Bataillon / Infanterie-Reigment 111;
    25 juni 1917: Adjutant 56.Infanterie-Brigade;
    14 december 1918: overplaatsing E. / Infanterie-Regiment 111;
    27 februari 1919: Kommandierung Freiwilliges Bataillon 1.Badisches;
    11 oktober 1921 - 30 september 1934: Badische Landespolizei;
    1 oktober 1934: Wehrmacht;
    1 oktober 1934: Bataillons Kommandeur Infanterie-Regiment 35, Tübingen;
    6 oktober 1936: Regiments Kommandeur Infanterie-Reigment 13, Ludwigsburg;
    27 oktober 1939: Divisionskommandeur 165.Infanterie-Division;
    28 april 1941: Kommandeur rückw.Armeegebiet Tripolis;
    22 augustus 1941 - 30 september 1941: Führung Afrika-Korps;
    15 december 1941 - 1 november 1943: Divisionskommandeur 72.Infanterie-Division;
    februari 1944 - 15 februari 1945: Wehrmachtkommandant Prag;
    5 juni 1947: ontslag uit Amerikaans krijgsgevangenschap.

    Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Toegekend op:
    1934
    Ehrenkreuz für Frontkämpfer
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Oberst (Kolonel)
    Eenheid:
    Bataillons-Kommandeur Infanterie-Regiment 35
    Toegekend op:
    2 oktober 1936
    Dienstauszeichnung der Wehrmacht 4.Klasse, 4 Jahre
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Oberst (Kolonel)
    Eenheid:
    Bataillons-Kommandeur Infanterie-Regiment 35
    Toegekend op:
    2 oktober 1936
    Dienstauszeichnung der Wehrmacht  3.Klasse, 12 Jahre
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Oberst (Kolonel)
    Eenheid:
    Bataillons-Kommandeur Infanterie-Regiment 35
    Toegekend op:
    2 oktober 1936
    Dienstauszeichnung der Wehrmacht  2. Klasse, 18 Jahre
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Oberst (Kolonel)
    Eenheid:
    Bataillons-Kommandeur Infanterie-Regiment 35
    Toegekend op:
    2 oktober 1936
    Dienstauszeichnung der Wehrmacht  1.Klasse, 25 Jahre
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Oberst (Kolonel)
    Eenheid:
    Kommandeur Infanterie-Regiment 13
    Toegekend op:
    25 oktober 1939
    Had het IJzeren Kruis 2e Klasse al ontvangen op 14 oktober 1914.
    1939 Spange zum Eisernen Kreuzes 2er Klasse 1914
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Generalmajor (Brigade generaal)
    Eenheid:
    Kommandeur 165.Infanterie-Division
    Toegekend op:
    28 februari 1940
    Deutsches Schutzwall-Ehrenzeichen
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Generalleutnant (Generaal-majoor)
    Eenheid:
    Kommandeur 72.Infanterie-Division
    Toegekend op:
    19 mei 1942
    Had het IJzeren Kruis 1e Klasse al ontvangen op 6 juni 1915.
    1939 Spange zum Eisernen Kreuzes 1er Klasse 1914
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Toegekend op:
    27 mei 1942
    Medaglia commemorativa della campagna italo-tedesca in Africa
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Generalleutnant (Generaal-majoor)
    Eenheid:
    Kommandeur 72.Infanterie-Division
    Toegekend op:
    5 augustus 1942
    Medaille
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Generalleutnant (Generaal-majoor)
    Eenheid:
    Kommandeur 72.Infanterie-Division
    Toegekend op:
    23 augustus 1942
    Krimschild (Stiftungs ausführing)
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Generalleutnant (Generaal-majoor)
    Eenheid:
    Kommandeur 72.Infanterie-Division
    Toegekend op:
    3 september 1942
    Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Generalleutnant (Generaal-majoor)
    Eenheid:
    Kommandeur 72.Infanterie-Division
    Toegekend op:
    28 september 1942
    Medalia
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Toegekend op:
    4 december 1942
    Met zwaarden aan dapperheidslint.
    Ordinul Steaua Romaniei Officer
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Generalleutnant (Generaal-majoor)
    Eenheid:
    Kommandeur 72.Infanterie-Division
    Toegekend op:
    10 februari 1944
    Deutsches Kreuz in Gold
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Generalleutnant (Generaal-majoor)
    Eenheid:
    Wehrmachtkommandant Prag
    Toegekend op:
    16 mei 1944
    Ärmelband Afrika

    Bronnen

    • Foto 1: Norbert Beyerlein
    • Foto: Wilco Vermeer collection
    • - Die Ordensträger der Deutschen Wehrmacht (CD), VMD-Verlag GmbH, Osnabrück, 2002
      - Fellgiebel W.P., Elite of the Third Reich, The recipients of the Knight's Cross of the Iron Cross 1939-1945: A Reference, Helion & Company Limited, Solihull, 2003, ISBN 1-874622-46-9
      - Patzwall K., Scherzer V., Das Deutsche Kreuz 1941-1945, Geschichte und Inhaber Band II, Verlag Klaus D. Patzwall, Norderstedt, 2001, ISBN 3-931533-45-X
      - Dienstoverzicht

    Foto's