TracesOfWar heeft uw hulp nodig! Elke euro die u bijdraagt steunt enorm in het voortbestaan van deze website. Ga naar stiwot.nl en doneer!

Boirayon, Clement Antoine

Geboortedatum:
20 maart 1913 (Lyon/Auvergne-Rhône-Alpes, Frankrijk)
Nationaliteit:
Franse

Biografie

Clement Boirayon diende bij het Franse verzet tijdens de Tweede Wereldoorlog. Hij sloot zich begin 1941 aan bij het verzet. Het werk bestond toen voornamelijk uit het verspreiden van pamfletten en kranten, binnen verschillende organisaties. Hij en zijn kameraden begonnen met het saboteren van spoorwegen (vooral bij de Terre Noire-tunnel) en het vernielen van pylonen.
Hij voerde talloze sabotageoperaties uit en vernielde ramen in Rive de Gier en St. Etienne, met name die van het Legioen en van het hoofdpolitiebureau in St. Etienne, enz. Hij en zijn broer speelden een effectieve rol bij de ontsnapping uit de gevangenis van St. Etienne in de nacht van 25 op 26 september 1943 om 5 uur 's ochtends, die zeer succesvol was (31 gevangenen werden bevrijd).
Hij en zijn broer Emilé bleven een actieve rol spelen in en rond St. Etienne tot de Duitse terugtrekking uit het gebied.

Na de oorlog emigreerde Boirayon naar Australië en arriveerde op 29 juli 1949 in Sydney. Hij ging wonen op 97 Unley Road, Unley, Zuid-Australië.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Voordracht:
"Monsieur Clement Boirayon begon begin 1941 met verzetswerk en werkte tot de bevrijding met door de Britten gecontroleerde circuits in het gebied Lyon - St. Etienne. Hij speelde een belangrijke rol bij het opbouwen van verzet in deze regio en onderscheidde zich in talrijke sabotageoperaties tegen vijandelijke communicatie in industriële installaties. Hij organiseerde ook verschillende parachute-ontvangsten en leidde persoonlijk het transport en de distributie van de ontvangen wapens.

Onder de vele sabotageacties waaraan Monsieur Boirayon deelnam, waren aanvallen op de staalfabriek in St. Chamond en de belangrijke aluminiumfabriek (l'Usine de Duralumin) in Rive de Giers. Boirayon onderscheidde zich door zijn moed en durf tijdens deze operaties. Na D-Day nam hij ook deel aan een aantal guerrillagevechten tegen de vijand en toonde hij initiatief van een hoog niveau.

Voor zijn lange en dappere diensten in de verzetsbeweging in samenwerking met Britse officieren en voor zijn moed in actie tegen de vijand, wordt aanbevolen dat Monsieur Clement Boirayon de King’s Medal for Courage in the Cause of Freedom."
King's Medal for courage in the cause of Freedom

Bronnen

Foto