TracesOfWar heeft uw hulp nodig! Elke euro die u bijdraagt steunt enorm in het voortbestaan van deze website. Ga naar stiwot.nl en doneer!

Ewin, Leonard Philip

Geboortedatum:
(Gillingham/Dorsetshire, Engeland)
Overlijdensdatum:
6 november 1944 (Boven-Leeuwen/Gelderland, Nederland)
Begraven op:
Oorlogsgraven van het Gemenebest Rooms Katholiek Kerkhof Puiflijk
Graf: 3.
Dienstnummer:
6857437
Nationaliteit:
Britse

Biografie

Leonard Phillip Ewin werd geboren in Gillingham, Dorsetshire, het Verenigd Koninkrijk, als zoon van Leonard Phillip en Louisa Ewin. Over zijn jeugd en jaren voor de oorlog is weinig bekend. Wel is bekend dat hij getrouwd was met Lilian Florence Ewin. Hij diende tijdens de Tweede Wereldoorlog bij de 12th (2 Bn. The Queen’s Westminsters) Battalion, The Kings Royal Rifle Corps. Wanneer hij bij deze eenheid werd ingedeeld is onbekend. Ook is onduidelijk wanneer hij tot Corporal werd bevorderd. Wel is waarschijnlijk dat hij al vanaf begin 1944 bij het 12th Battalion diende.

In de eerste vijf maanden van 1944 onderging deze eenheid een periode van intensieve oefeningen in Engeland. Het 12th Battalion landde op 15 juni van dat jaar samen met de 8th Armoured Brigade in Normandië. Samen met de 49th (West Riding) Division (‘Polar Bears’) nam het bataljon van Leonard vervolgens deel aan gevechten bij Rauray en daarna bij Caumont en Robin. Daarna vocht de eenheid bij Falaise en vervolgens bij Danvou, ten zuiden van Caen. Nadat de strijd in Normandië was afgerond trok het bataljon vanaf eind augustus op in noordelijke richting naar Beauvais en nadat de Somme was overgestoken volgde een hevig gevecht bij Doullens (Noord Frankrijk). Vervolgens werd via Lille naar Brussel en Aerschot in België doorgestoten. Hierbij werden door het bataljon vele krijgsgevangenen gemaakt.

Vanaf 17 september 1944, als onderdeel van het grondoffensief van operatie Market Garden, leidde het 12th Battalion, versterkt met een eskadron tanks, de 43rd Division dat optrok met de Guards Armoured Division. Nadat de oostflank van Eindhoven was beveiligd trok het 12th Battalion op naar Nijmegen waar het tot begin oktober 1944 hevig strijd voerde voordat het bataljon werd afgelost en als reserve werd ingezet. Zo belandde Corporal Ewin rond die tijd met een onderdeel van het 12th (2 Bn. The Queen’s Westminsters) Battalion, The Kings Royal Rifle Corps, in Puiflijk in het Land van Maas en Waal.

Nadat de Duitse bezetters zich na 20 september 1944, hadden teruggetrokken naar de noordzijde van de Waal, voerden deze geregeld (gevechts)patrouilles en verkenningen uit in het Land van Maas en Waal, door de rivier over te steken met boten. Zo voerden zij op 6 oktober 1944, een aanval uit op de dorpen Boven- en Beneden-Leeuwen waarbij 43 huizen langs en aan de Waalbandijk in brand werden gestoken. Hierbij werden twee Nederlandse soldaten van de Prinses Irene Brigade gedood in Boven-Leeuwen.

Een maand later, op 6 november, stak wederom een Duitse patrouille vanuit de Betuwe ter hoogte van Boven-Leeuwen de Waal over. Deze stuitte op de dijk bij dat dorp waarschijnlijk op een Engelse patrouille. Tijdens het daarop volgende vuurgevecht werd Leonard dodelijk getroffen. Corporal Leonard Phillip Ewin sneuvelde op 28 jarige leeftijd.
Hij werd begraven op de Rooms Katholieke begraafplaats in Puiflijk, in de gemeente Druten, graf 3.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Corporal (Korporaal)
1939-1945 Star
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Corporal (Korporaal)
France and Germany Star
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Corporal (Korporaal)
War Medal 1939-1945

Bronnen

Foto