TracesOfWar heeft uw hulp nodig! Elke euro die u bijdraagt steunt enorm in het voortbestaan van deze website. Ga naar stiwot.nl en doneer!

Nieuw artikel op Go2War2: Beleg van Breslau

STIWOT-medewerker Kaj Metz schreef voor Go2War2.nl een artikel over het beleg van Breslau, dat vanaf vandaag op de site te lezen is.



Het beleg van Breslau (het huidige Poolse Wroclaw) duurde maar liefst tachtig dagen en werd uitgevochten tussen het Sovjet 6e Leger en het garnizoen van de Festung Breslau. Uiteindelijk zou het Rode Leger er niet in slagen om Breslau daadwerkelijk te veroveren, maar Kommandant der Festung General der Infanterie Hermann Niehoff capituleerde op 6 mei 1945 en droeg de stad aan de Sovjets over. Het beleg van Breslau is de geschiedenis ingegaan als één van de bloedigste slagen uit de Tweede Wereldoorlog, met vele duizenden slachtoffers aan beide zijden. Velen vergelijken de gevechten om en in Breslau met die van Stalingrad.

Nieuwsgierig? Klik dan op de onderstaande link om het artikel te lezen.

Beleg van Breslau

Gebruikte bron(nen)

  • Bron: Go2war2.nl
  • Gepubliceerd op: 15-03-2013 11:20:29