Atcherley, David Francis William

    Geboortedatum:
    12 januari 1904 (York/Yorkshire, Groot-BrittanniŽ)
    Overlijdensdatum:
    8 juni 1952 (Middellandse Zee)
    Nationaliteit:
    Britse (1801-heden, Koninkrijk)

    Biografie

    Bevorderingen

    Army
    2e Luitenant: 27 augustus 1924
    Lieutenant: 27 augustus 1926

    RAF
    Flying Officer: 19 maart 1927
    Flight Lieutenant: 5 november 1930
    Squadron Leader: 1 februari 1937
    Acting Wing Commander: 1939
    Temporary Wing Commander: 1 maart 1940
    Temporary Group Captain: 1 maart 1942
    Wing Commander: 14 april 1942
    Acting Air Commodore: 14 juli 1944?
    Group Captain (war sub): 14 december 1944
    Temporary Air Commodore: 1 januari 1946
    Group Captain: 1 januari 1946
    Air Commodore: 1 juli 1947
    Acting Air Vice-Marshal: 21 januari 1950
    Air Vice-Marshal: 1 juli 1950

    Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Wing Commander (Luitenant-Kolonel-Vlieger)
    Eenheid:
    No. 25 Squadron, Royal Air Force
    Toegekend op:
    29 juli 1941
    Distinguished Flying Cross (DFC)
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Group Captain (Kolonel-Vlieger)
    Toegekend op:
    11 juni 1942
    Mentioned in Despatches
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Group Captain (Kolonel-Vlieger)
    Toegekend op:
    17 september 1943
    Mentioned in Despatches
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Acting Air Commodore
    Toegekend op:
    14 juli 1944
    Distinguished Service Order (DSO)
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Acting Air Commodore
    Toegekend op:
    1 januari 1945
    Mentioned in Despatches
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Toegekend op:
    1 januari 1946
    Commander of the Order of the British Empire (CBE)
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Air Commodore
    Toegekend op:
    27 juni 1947
    Bijzonderheden:
    Met Palm.
    Officier in de Orde van Leopold II
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Air Commodore
    Toegekend op:
    27 juni 1947
    Bijzonderheden:
    Met Palm.
    Croix de Guerre 1940

    Bronnen

    • Foto 1:
    • Foto: Air of Authority
    • - SHORES, CH. & WILLIAMS, C., Aces High, Grub Street, London, 1994.
      - The London Gazette Issue 35232 published on the 29 July 1941
      - Second Supplement to The London Gazette Issue 35586 published on the 5 June 1942
      - Third Supplement to The London Gazette Issue 36175 published on the 14 September 1943
      - Fifth Supplement to The London Gazette Issue 36609 published on the 11 July 1944
      - Supplement to The London Gazette Issue 36866 published on the 29 December 1944
      - Third Supplement to The London Gazette Issue 37998 published on the 24 June 1947
      - Air of Authority
      - Go2War2.nl

    Foto