Aston, Frederick Cuthbert

    Geboortedatum:
    12 september 1919
    Overlijdensdatum:
    maart 2003 (Ipswich/Suffolk, Groot-BrittanniŽ)
    Nationaliteit:
    Britse (1801-heden, Koninkrijk)

    Biografie

    Frederick Aston kreeg in juni 1939 zijn aanstelling bij het Royal Regiment of Artillery - Territorial Army. In 1942 werd hij overgeplaatst naar het Glider Pilot Regiment, Army Air Corps. Tijdens Operatie Overlord vloog hij een General Aircraft Hamilcar met een Tetrarch Tank aan boor naar Ranville In september 1944 nam hij deel aan Operatie Market Garden en landde bij Arnhem. Na de slag zwom hij over de Nederrijn om aan Duitse gevangenneming te ontsnappen. Bij Operatie Varsity landde hij met een Hamilcar, geladen met een Tractor met 17 pdr Anti-tankgeschut.

    In 1946 ging hij naar de RAF in een kort dienstverband dat in 1952 een permanent dienstverband werd. Hij verliet de militaire dienst in 1958.

    Naast een DFC ontving hij ook een Territorial Efficiency Decoration met 1 gesp (April 1950).

    Bevorderingen:
    - Landmacht
    7 juni, 1939: 2nd Lieutenant:
    1 januari, 1941: Lieutenant (war sub)
    1944: Captain (temp)
    18 juli , 1949: Captain (war sub)
    2 februari, 1946: Major (temp)

    - RAF
    18 juli, 1949: Flight Lieutenant
    1 juli 1st, 1953: Squadron Leader
    29 maart, 1958: Afgezwaaid

    Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Captain (temporary) (Kapitein (tijdelijk))
    Eenheid:
    Glider Pilot Regiment, Army Air Corps (Glider Pilot Regiment, Army Air Corps)
    Toegekend op:
    16 augustus 1945
    Distinguished Flying Cross (DFC)

    Bronnen

    • - Supplement to The London Gazette Issue 37223 published on the 14 August 1945
      - Unithistories