Atcherley, Richard Llewellyn Roger

    Geboortedatum:
    12 januari 1904 (York/North Yorkshire, Groot BrittanniŽ)
    Overlijdensdatum:
    18 april 1970 (Aldershot/Hampshire, Groot BrittanniŽ)
    Nationaliteit:
    Britse (1801-heden, Koninkrijk)

    Biografie

    Richard Atcherley en zijn tweelingbroer, werden op 12 januari 1904 geboren als zoons van Llewelyn Atcherley, gepensioneerd Major. De tweeling ging op de Oundle School in Northamptonshire.

    Richard Atcherley ging in 1922 naar het RAF College in Cranwell. Na zijn opleiding werd hij geplaatst bij No. 29 Squadron. in 1925 volgde hij de Central Flying School en werd ook vlieginstructeur. In 1927 werd hij uitgekozen voor het acrobatische team van de school en in 1929 werd hij geselecteerd als piloot bij het Scheider Trophy Team. Hierna nam hij nog deel aan diverse acrobatische en promotie teams.

    Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Squadron Leader (Majoor-Vlieger)
    Eenheid:
    RAF Drem, Royal Air Force
    Toegekend op:
    11 juli 1940
    Air Force Cross
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Wing Commander (Luitenant-Kolonel-Vlieger)
    Eenheid:
    No. 54 Operational Training Unit, RAF Church Fenton, Royal Air Force
    Toegekend op:
    1 januari 1941
    Officer of the Order of the British Empire (OBE)
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Wing Commander (Luitenant-Kolonel-Vlieger)
    Eenheid:
    No. 54 Operational Training Unit, RAF Church Fenton, Royal Air Force
    Toegekend op:
    17 maart 1941
    Mentioned in Despatches
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Wing Commander (Luitenant-Kolonel-Vlieger)
    Eenheid:
    No. 54 Operational Training Unit, RAF Church Fenton, Royal Air Force
    Toegekend op:
    24 september 1941
    Air Force Cross
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Group Captain (Kolonel-Vlieger)
    Eenheid:
    RAF Fairwood Common, Royal Air Force
    Toegekend op:
    11 juni 1942
    Mentioned in Despatches
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Group Captain (Kolonel-Vlieger)
    Eenheid:
    RAF Kenley, Royal Air Force
    Toegekend op:
    18 december 1942
    Krigskorset
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Acting Air Commodore
    Eenheid:
    Fighter Leaders' School, RAF Millfield, Royal Air Force
    Toegekend op:
    1 januari 1945
    Mentioned in Despatches
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Acting Air Commodore
    Eenheid:
    SASO, Commonwealth Tactical Air Force
    Toegekend op:
    5 juli 1945
    Commander of the Order of the British Empire (CBE)

    Bronnen

    • Foto: Air of Authority
    • - Unithistories.com
      - Supplement to The London Gazette Issue 34893 published on the 9 July 1940
      - Supplement to The London Gazette Issue 35029 published on the 31 December 1940
      - Supplement to The London Gazette Issue 35107 published on the 14 March 1941
      - Supplement to The London Gazette Issue 35284 published on the 23 September 1941
      - Supplement to The London Gazette Issue 35586 published on the 5 June 1942
      - Supplement to The London Gazette Issue 35827 published on the 15 December 1942
      - Supplement to The London Gazette Issue 36866 published on the 29 December 1944
      - Supplement to The London Gazette Issue 37161 published on the 3 July 1945

    Foto