Borchers, Adolf

Geboortedatum:
10 februari 1913 (Wendhausen-Lüneburg/Hannover, Duitsland)
Overlijdensdatum:
9 februari 1996
Nationaliteit:
Duitse

Biografie

Adolf Borchers werd op 10 februari 1913 geboren in Wendhausen bij Lüneburg. Hij meldde zich in de herfst van 1938 aan als Unteroffizier bij Jagdgruppe 88 "Legion Condor" en nam hiermee deel aan de Spaanse Burgeroorlog. Na terugkeer in Duitsland kwam hij in dienst bij het 2. / Jagdgeschwader 77 (later 10. / Jagdgeschwader 51), waarmee hij deelnam aan de veldtocht in Polen, Frankrijk en de luchtoorlog tegen Engeland. In deze periode wist hij vijf vijandelijke jager neer te schieten.
Tot eind 1941 wist hij dit aantal in de Sovjet-Unie bij 10. / Jagdgeschwader 51 op te voeren tot 23. Op 8 oktober 1942 werd hij aangesteld als Staffelkapitän 11. / Jagdgeschwader 51. Tegen het einde van 1942 had hij 38 luchtoverwinningen behaald. In 1943 huwde hij met de skister Christl Cranz.
Op 11 juni 1944 werd Borchers aangesteld als Gruppenkommandeur I. / Jagdgeschwader 52 en kon hij op 24 juli zijn 100ste overwinning bijschrijven. Op 1 februari 1945 werd hij Gruppenkommandeur III. / Jagdgeschwader 52.
Het einde van de oorlog kwam voor Borchers op 8 mei 1945 bij Pisek/Brünn, waarna hij met zijn kameraden door Amerikaanse troepen aan de Sovjets werd overgedragen op 24 mei. Pas in 1955 mocht hij uit krijgsgevangenschap naar huis terugkeren.

Na de Tweede Wereldoorlog stichtte hij samen met zijn vrouw een skischool. Adolf Borchers overleed op 9 februari 1996.

Adolf Borchers behaalde totaal 132 luchtoverwinningen in rond de 800 operationele vluchten.

Bevorderingen:
1938: Unteroffizier;
1940: Feldwebel;
1941: Oberfeldwebel;
maart 1942: Leutnant;
juli 1942: Oberleutnant;
juni 1943: Hauptmann;
?: Major.

Loopbaan:
1938: Opleiding piloot;
1938: Flugzeugführer Jagdgruppe 88 "Legion Condor";
1939 – november 1940: Flugzeugführer 1. / Jagdgeschwader 77;
november 1940 – 8 oktober 1942: Flugzeugführer 10. / Jagdgeschwader 51;
8 oktober 1942 – 11 juni 1944: Staffelkapitän 11. / Jagdgeschwader 51
11 juni 1944 – 31 januari 1945: Gruppenkommandeur I. / Jagdgeschwader 52;
1 februari 1945 – 8 mei 1945: Gruppenkommandeur III. / Jagdgeschwader 52.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberfeldwebel
Toegekend op:
13 oktober 1941
Bijzonderheden:
Gepubliceerd in de Ehrenliste der Deutschen Luftwaffe op 20 oktober 1941.
Luftwaffe Ehrenpokale für besondere Leistungen im Luftkrieg
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberleutnant (1e Luitenant-vlieger)
Eenheid:
11. Staffel, IV. Gruppe, Jagdgeschwader 51 "Mölders", Luftwaffe
Toegekend op:
15 oktober 1942
Deutsches Kreuz in Gold
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Hauptmann (Kapitein-vlieger)
Eenheid:
Staffelkapitän, 11. Staffel, IV. Gruppe, Jagdgeschwader 51 "Mölders", Luftwaffe
Toegekend op:
22 november 1943
Bijzonderheden:
Verkregen na 78 luchtoverwinningen.
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes

Bronnen

  • Foto 1: Norbert Beyerlein
  • Foto: Norbert Beyerlein
  • - Die Ordensträger der Deutschen Wehrmacht (CD), VMD-Verlag GmbH, Osnabrück, 2002
    - Fellgiebel W.P., Elite of the Third Reich, The recipients of the Knight's Cross of the Iron Cross 1939-1945: A Reference, Helion & Company Limited, Solihull, 2003, ISBN 1-874622-46-9
    - Patzwall K., Scherzer V., Das Deutsche Kreuz 1941-1945, Geschichte und Inhaber Band II, Verlag Klaus D. Patzwall, Norderstedt, 2001, ISBN 3-931533-45-X
    - Patzwall K.D., Der Ehrenpokal für besondere Leistung im Luftkrieg, Studien zur Geschichte der Auszeichnungen, Band 6, Verlag Klaus D. Patzwall, Norderstedt, 2008, ISBN 978-3-931533-08-3
    - Die Träger des Ritterkreuzes des Eisernen Kreuzes 1939-1945

Foto