Arndt, Karl Hermann

    Geboortedatum:
    10 maart 1892 (Groß-Kauen/Silezië, Duitsland)
    Overlijdensdatum:
    30 december 1981 (Langeholthausen/Noord-Rijnland-Westfalen, Duitsland)
    Nationaliteit:
    Duitse (1933-1945, Duitse Rijk)

    Biografie

    Karl Hermann Arndt werd geboren op 10 maart 1892 in Groß-Kauen, Kreis Glogau, Duitsland. Tussen 1908 en 1911, volgde hij een opleiding aan de Front-schule te Wohlau en Potsdam. Hij verliet zijn laatste opleiding als Gefreiter.

    Na zijn militaire opleiding werd hij geplaatst bij het 46.Infanterie-Regiment. Met deze eenheid nam hij deel aan de Eerste Wereldoorlog. Op 27 januari 1912 werd hij bevorderd tot Unteroffizier, op 15 april 1915 tot Sergeant en op 15 juni 1915 tot Vizefeldwebel.
    Op 20 december 1917 volgde de bevordering tot Offiziers-Stellvertreter.
    Op 18 september 1918 werd Karl Arndt gevangen genomen door Britse troepen, waaruit hij op 20 maart 1919 werd ontslagen.

    Na de Eerste Wereldoorlog nam hij weer dienst in de Reichswehr met de rang van Leutnant en was hij tussen 15 augustus en 1 december 1919 Kompanie-Offizier bij het V.Volkswehr-Bataillon. Tot 15 februari 1920 voerde hij het bevel over ditzelfde bataljon.
    Tussen 16 februari 1920 en 4 april 1927 diende hij met verschillende functies, achtereenvolgens bij het 105.Reichswehr-Schützen-Regiment, het 9.Reichswehr-Schützen-Regiment, het 8.Infanterie-Regiment, het 3.Pionier-Bataillon en het 8.Infanterie-Regiment. Op 1 december 1923 was hij bevorderd tot Oberleutnant.
    Tussen 4 april 1927 en 2 augustus van datzelfde jaar volgde Arndt een opleiding aan de V.Offiziers-Waffen-Lehrgang om vervolgens met de rang van Hauptmann de Kriegs-Schul-Kurs A te volgen.
    Vanaf 1 februari 1929, diende hij als Kompaniechef bij het 8.Infanterie-Regiment. Op 18 november 1930 ging hij wederom naar een opleiding. Dit maal volgde hij tot 14 maart 1931 de Minenlager-Kurs A in Döberitz. Na deze opleiding werd hij als Kompaniechef geplaatst bij het Infanterie-Regiment “Frankfurt/Oder”.
    Hij kreeg op 1 april 1935 het bevel over het I.Bataillon/68.Infanterie-Regiment en werd vanaf 31 januari 1936 met de rang van Major opgenomen in de staf van datzelfde 68.Infanterie-Regiment.. Op 1 augustus nam hij het commando op zich van het 16.Ersatz-Bataillon, om vervolgens tussen 6 oktober 1936 en 18 januari 1939 het bevel te voeren van het Ersatz-Bataillon van het 67.Infanterie-Regiment. Hij werd ondertussen op 31 december 1937 bevorderd tot Oberstleutnant.

    In november en december 1939 nam hij deel aan een Generalstabs-Lehrgang bij de 23.Infanterie-Division om vervolgens vanaf 18 januari 1940 tot 15 februari 1940 het bevel te voeren over het II.Bataillon/68.Infanterie-Regiment. Een werkelijke bevordering vond plaats op 15 februari 1940, wanneer Arndt het bevel kreeg over het 511.Infanterie-Regiment, waarmee hij op 23 januari 1942 het Ritterkreuz zum Eisernes Kreuzes verkreeg. Op 20 november 1942 volgde de bevordering tot Oberst.
    Vanaf 10 januari 1943 werd hij belast met de leiding over het secretariaat van de 293.Infanterie-Division, waarvan hij vanaf 1 april het bevel ging voeren met de rang van Generalmajor. Op 20 november 1943 werd hij benoemd tot bevelhebber van de 359.Infanterie-Division. Op 8 november 1943 werd Arndt bevorderd tot Generalleutnant.
    Op 17 januari 1945 volgde zijn benoeming tot bevelhebber van het LIX.Armeekorps, waarmee hij op 31 januari 1945 het Eichenlaub bij zijn Ritterkreuz verdiende. Op 25 april 1945 volgde zijn laatste overplaatsing, als bevelhebber van het XXXIX.Panzerkorps.
    Op 8 mei 1945 ging Arndt over in Amerikaanse Krijgsgevangenschap in het voormalige concentratiekamp Dachau. Hij werd op 5 juli 1947 ontslagen uit krijgsgevangenschap.
    Karl Arndt overleed op 30 december 1981 in Langenholthausen nabij Neuenrade in Duitsland.

    Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Hauptmann
    Eenheid:
    Infanterie-Regiment "Frankfurt/Oder"
    Toegekend op:
    31 december 1934
    Ehrenkreuz für Frontkämpfer
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Major (Majoor)
    Eenheid:
    16.Ersatz-Bataillon
    Toegekend op:
    2 oktober 1936
    Dienstauszeichnung der Wehrmacht  1.Klasse, 25 Jahre
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Oberstleutnant
    Eenheid:
    II.Bataillon / 68.Infanterie-Regiment
    Toegekend op:
    27 oktober 1939
    Samenvatting:
    Het IJzerenkruis 2e Klasse zelf had Arndt verkregen op 3 oktober 1914.
    1939 Spange zum Eisernen Kreuzes 2er Klasse 1914
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Oberstleutnant
    Eenheid:
    Infanterie-Regiment 511 / 293.Infanterie-Division
    Toegekend op:
    17 juni 1940
    Samenvatting:
    Het IJzerenkruis 1e Klasse had hij verkregen op 26 januari 1918.
    1939 Spange zum Eisernen Kreuzes 1er Klasse 1914
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Oberst (Kolonel)
    Eenheid:
    Kommandeur Infanterie-Regiment 511 / 293.Infanterie-Division / XXXV.Armee-Korps / 2.Armee / Heeresgruppe Mitte
    Toegekend op:
    23 januari 1942
    Bijzonderheden:
    832e Verlening.
    Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Oberst
    Eenheid:
    511.Infanterie-Regiment / 293. Infanterie-Division
    Toegekend op:
    19 augustus 1942
    Medaille
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Generalleutnant (Luitenant-generaal)
    Eenheid:
    359.Infanterie-Division
    Toegekend op:
    2 juli 1944
    Bijzonderheden:
    Verlening 589/2
    Deutsches Kreuz in Gold
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Toegekend op:
    22 januari 1945
    Wehrmachtbericht
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Generalleutnant (Luitenant-generaal)
    Eenheid:
    Kommandeur 359.Infanterie-Division / 17.Armee / Heeresgruppe Mitte
    Toegekend op:
    1 februari 1945
    Bijzonderheden:
    719e Verlening.
    Ritterkreuz mit Eichenlaub
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Samenvatting:
    Versie in Zilver.
    Infanterie-Sturmabzeichen

    Bronnen

    • Foto 1: Wilco Vermeer
    • Foto: Wilco Vermeer collectie, Nederland
    • - Die Ordensträger der Deutschen Wehrmacht (CD), VMD-Verlag GmbH, Osnabrück, 2002
      - Kwasny A., Kwasny G., Die Eichenlaubträger 1940-1945 (CD), Deutsches Wehrkundearchiv, Lage-Waddenhausen, 2001
      - Fellgiebel W.P., Elite of the Third Reich, The recipients of the Knight's Cross of the Iron Cross 1939-1945: A Reference, Helion & Company Limited, Solihull, 2003, ISBN 1-874622-46-9
      - Lyne-Gordon D., KNIGHT'S CROSS GERMAN & AXIS ARMED FORCES 1939-1945, Volume III
      - Patzwall K., Scherzer V., Das Deutsche Kreuz 1941-1945, Geschichte und Inhaber Band II, Verlag Klaus D. Patzwall, Norderstedt, 2001
      - Ritterkreuzträger 1939-1945
      - Axis Biographical research

    Foto