Antrup, Wilhelm "Willy"

    Geboortedatum:
    1 februari 1910 (Leeden/Westfalen, Duitsland)
    Overlijdensdatum:
    14 november 1984 (Neubiberg-München/Beieren, Duitsland)
    Nationaliteit:
    Duitse (1933-1945, Duitse Rijk)

    Biografie

    Wilhelm Antrup werd op 1 februari 1910 geboren in Leeden. Na zijn schoolopleiding trad hij in 1934 toe tot de Deutschen Verkehrsfliegerschule in Cottbus. Na zijn opleiding tot piloot, kwam hij in 1935 bij de Luftwaffe terecht. Wilhelm Antrup nam als Leutnant bij het Kondo Legion deel aan de Spaanse Burgeroorlog.

    Bij aanvang van de Tweede Wereldoorlog, werd Antrup geplaatst als Technischer Offizier bij de Stabstaffel / Kampfgeschwader 55, met de rang van Oberleutnant. Hierna nam hij deel aan de strijd in Polen, de strijd in het Westen in mei/juni 1940 en de luchtslag om Engeland. Bij deze laatste slag was hij Staffelkapitän 5. / Kampfgeschwader 55 met de rang van Hauptmann. Hierna werd Wilhelm Antrup met zijn eenheid ingezet in de strijd aan het oostfront, waar men vloog in onder andere de Kaukasus en bij Stalingrad. In december 1942 werd hij tijdelijk Kommandeur III. / Kampfgeschwader 55, om deze functie vanaf 6 mei 1943 formeel ook te vervullen. Op 8 augustus 1943 werd de dan Oberstleutnant Wilhelm Antrup de Kommodore van Kampfgeschwader 55. Aan het einde van de Tweede Wereldoorlog werd Antrup gevangen genomen door Amerikaanse troepen.

    Na de oorlog trad hij toe tot de Bundeswehr en werd in 1956 als Oberst de Leiter der Technischen Schule der Luftwaffe 1 (Flugsicherung). Op 1 december 1956 werd hij Leiter der Technischen Schule der Luftwaffe 3 (Technik), welke functie hij tot 30 juni 1962 vervulde.
    Op 31 maart 1968 ging Wilhelm Antrup met de rang van Brigadegeneral met pensioen.

    Wilhelm Antrup overleed in Neubiberg op 24 november 1984.
    Tijdens de Tweede Wereldoorlog vloog hij totaal 612 operationele vluchten.

    Loopbaan:
    Luftwaffe;
    ? : Staffelkapitän 5. / Kampfgeschwader 55;
    december 1942 - 6 mei 1943: stellv. Kommandeur III. / Kampfgeschwader 55;
    6 mei 1943 - 7 augustus 1943: Kommandeur III. / Kampfgeschwader 55;
    8 augustus 1943 - 1 oktober 1944: Kommodore Kampfgeschwader 55;
    Bundesluftwaffe;
    1956: Leiter der Technischen Schule der Luftwaffe 1 (Flugsicherung);
    1 december 1956 - 30 juni 1962: Leiter der Technischen Schule der Luftwaffe 3 (Technik);
    31 maart 1968: Pensioen.

    Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Hauptmann (Kapitein-vlieger)
    Eenheid:
    5. Staffel, II. Gruppe, Kampfgeschwader 55, Luftwaffe
    Toegekend op:
    2 januari 1942
    Bijzonderheden:
    Verlening 6/14.
    Deutsches Kreuz in Gold
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Hauptmann (Kapitein-vlieger)
    Eenheid:
    Staffelkapitän, 5. Staffel, II. Gruppe, Kampfgeschwader 55, Luftwaffe
    Toegekend op:
    13 november 1942
    Bijzonderheden:
    647e Verlening.
    Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Oberstleutnant (Luitenant-kolonel-vlieger)
    Eenheid:
    Kommodore, Kampfgeschwader 55, Luftwaffe
    Toegekend op:
    18 november 1944
    Bijzonderheden:
    655e Verlening.
    Ritterkreuz mit Eichenlaub

    Bronnen

    Foto