Baer, von, Bernd

Geboortedatum:
20 maart 1911 (Berlijn/Pruisen, Duitsland)
Overlijdensdatum:
27 november 1981 (Rösrath/Noord-Rijnland-Westfalen, Duitsland)
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Duitse Rijk)

Biografie

Bevorderingen:
1 augustus 1943: Oberstleutnant (RDA: -78-);
20 april 1945: Oberst.

Loopbaan:
1 april 1930: Infanterie-Regiment 3;
15 oktober 1935: 14. Kompanie, Infanterie-Regiment 43;
10 november 1938: Adjutant, Infanterie-Regiment 43;
14 oktober 1940: 3. Generalstabslehrgang, Berlin;
6 januari 1941: Operations-Abteilung, Generalstab des Heeres, OKH;
30 januari 1942: Generalstab;
12 juni 1942: Ib, 16. Panzer-Division;
1 augustus 1942: Generalstab;
1 februari 1943: stellvertretender Ic, Heeresgruppe Don;
15 maart 1943: Ia, 16. Panzer-Division;
10 mei 1944: Führerreserve OKH;
1 juni 1944: Ia, Division Hermann Göring;
10 oktober 1944: Ia, Fallschirm-Panzerkorps Hermann Göring.

Kwam na de oorlog in Sovjet krijgsgevangenschap. Na zijn vrijlating ging hij in 1956 bij de Bundeswehr, waar hij in 1968 met pensioen ging met de rang van Generalmajor.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
21 september 1939
Eisernes Kreuz 2. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
29 mei 1940
Eisernes Kreuz 1. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberstleutnant im Generalstab (Luitenant-kolonel bij Generale Staf)
Eenheid:
Ia, 16. Panzer-Division, 4. Panzerarmee, Heeresgruppe Mitte, Heer
Toegekend op:
13 januari 1944
2539e Verlening.
Voorgedragen op 4 januari 1944.
Voorlopige oorkonde gedateerd 17 januari 1944.
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberstleutnant im Generalstab (Luitenant Kolonel)
Eenheid:
Chef des Stabes, Fallschirm-Panzerkorps "Hermann Göring", Luftwaffe
Toegekend op:
28 februari 1945
761e Verlening.
Ritterkreuz mit Eichenlaub

Bronnen

Foto