TracesOfWar heeft jouw hulp nodig! Wij missen foto's van belangrijke bezienswaardigheden in Nederland, België, Frankrijk en Duitsland. Stuur uw foto's in naar input@tracesofwar.com en wordt gepubliceerd!

Deutsches Kreuz in Gold

Het Duitse Kruis (Deutschen Kreuz) is uit 5 delen opgebouwd en heeft ondanks dat zijn naam anders doet vermoeden, de vorm van een grote acht puntige borstster, met in het midden een groot zwart met zilver omlijnt hakenkruis. Van dit 21,5 mm grote hakenkruis is de naam van deze onderscheiding afgeleid. Dit hakenkruis is in het midden van een grote rood omrande zilveren schijf geplaatst en op deze rode rand zit een gouden laurierbladeren krans gemonteerd. Deze gouden krans is 39 mm groot en opgebouwd uit laurierbladeren die omwikkeld zijn met een zijden lint. Aan de onderkant van deze krans zit een vierkant, waarin het jaartal 1941 is ingeslagen. Dit jaartal verwijst naar het jaar van de instelling van deze onderscheiding. Van onder de krans ontspringen de acht sterpunten. Deze punten hebben het uiterlijk van zonnestralen en zijn chemisch zwart gemaakt. Hier onder zit een 63 mm grote zilverkleurige achterplaat die de vorm van de onderscheiding heeft en tevens de buitenste rand vormt. Aan de achterkant zijn 4 of 6 pinnen zichtbaar. Aan het aantal pinnen is te herkennen of de onderscheiding door een Duitse of een Oostenrijkse producent is geproduceerd. Het Duitse Kruis met 4 pinnen is in Duitsland geproduceerd en de gene met 6 in Oostenrijk. Tevens zit er aan de achterkant een grote brede speld met een standaard haak constructie. Als de onderscheiding gemerkt is met het LDO-nummer van de producent, dan staat dit nummer in de voor of achterkant van de speld geslagen. Om beschadigingen tijdens de gevechtsacties te voorkomen, werd er voor op de veldtenues een stoffen versie met een metalen krans gemaakt. De onderste laag van deze stoffen versie heeft de corresponderende kleur van het desbetreffende leger onderdeel. De kleur groengrijs voor de landmacht (Heer) en Waffen-SS, grijsblauw voor de luchtmacht (Luftwaffe), marine blauw voor de marine (Kriegsmarine) en zwart voor de gepantserde troepen.

Het Duitse Kruis in Goud (Deutsches Kreuz in Gold) werd uitgereikt voor heldhaftige prestaties aan het front waar het Ridderkruis niet voor werd uitgereikt. De ontvanger moest echter al wel in het bezit zijn van het IJzeren kruis 1ste klasse (Eisernes Kreuz 1. Klasse) of Kriegsverdienstkreuz 1.Klasse with Swords. Hoe vaak het Duitse Kruis in Goud precies is uitgereikt, is tot op heden nog steeds niet bekent.

Het OKW versperde/blokkeerde per decreet de uitreiking van het Duitse Kruis in Goud voor "meerdere bijzondere diensten tijdens leiderschap" vanaf 10 maart 1945.

Bidermann, Gottlob-Herbert (Gren.Reg.437)* 28 augustus 1920
† 1 september 2010

meer
Grid Lijst
NaamGeboortedatumOverlijdensdatumOnderscheidingen
Stumpf, Erich (s.Pz.Abt. 510)09-02-192214-10-1944meer 
Sowada, Georg (Pz.Rgt. 36)20-09-191503-02-1943 
Schwirblat, Fritz Adolf Albert (Pz.Rgt. 27)28-11-191630-07-1944 
Stein, Kurt (s.Pz.Abt. 508)15-04-192115-09-1944meer 
Schadt, Emil (Pz.Jg.Abt. 35)18-07-191816-02-1945 
Sauter, Wilhelm22-06-190900-08-1944 
Schmidl, Herbert Josef Heinrich (Pz.jäg.Abt.(L)3)23-01-192005-03-1945meer 
Schmidinger, Karl (SS-Pz.Gren.Reg.6 'TE')28-01-1925  
Schmidhäuser, Erich (Sturmgeschütz-Brigade 259) 07-04-2014 
Schmidhuber, Gerhard (13. Panzer-Division)09-04-189411-02-1945meer 
Schmidhuber, August (SS-Gebirgsjäger-Regiment 2)08-05-190119-02-1947meer 
Schmidhammer, Josef (Gebirgsjäger-Regiment 91)   
Schmid, Xaver (Infanterie-Regiment 522)   
Schmid, Willibald (Divisionskompanie 211)   
Schmid, Wilhelm (Pionier-Bataillon 226)   
Schmid, Walter (Pionier-Bataillon 505)   
Schmid, Walter (Panzerjäger-Abteilung 297)   
Schmid, Thomas (Infanterie-Regiment 186)   
Schneckenberger, Willi (117.ID)   
Schmid, Ludwig Florian (Jäger-Regiment 229)25-03-191517-03-1944 
Siry, Maximilian19-04-189106-12-1967 
Schmid, Leopold (Kampf-Geschwader 1)   
Schmid, Karl (Kampfgeschwader 27 'Boelcke')04-04-191621-07-2006meer 
Schmid, Karl (Kampfgeschwader 27 'Boelcke')   
Schmid, Karl (Grenadier-Regiment 62)14-01-1920 meer 
Schmid, Josef (Schlacht-Geschwader)   
Schmid, Josef (Infanterie-Regiment 134)   
Schmid, Josef (Artillerie-Regiment 299)   
Schmid, Isidor (Grenadier-Regiment 316)   
Schmid, Hermann (Panzer-Regiment "GD")   
Silbermann, Ernst09-05-1915  
Schmid, Hans (Grenadier-Regiment (mot) 35)   
Schmid, Günther Ernst (Stukageschwader 2)10-10-192014-07-1943meer 
Schmid, Gotthilf (Infanterie-Regiment 512)   
Schmid, Georg A. (Artillerie-Regiment 114)29-09-191619-04-1945 
Schmid, Georg (Lw-Seetransportstaffel 1)   
Suraj, Johannes  meer 
Schmid, Fritz (Schlachtgeschwader 1)29-09-191805-07-1944 
Schmid, Franz Xaver (Infanterie-Regiment 488)24-02-191308-01-1942 
Schmid, Engelbert (Kampf-Geschwader 55)   
Schmid, Otto, Dr. (SS-Panzer-Regiment "Das Reich")25-07-191320-07-1944 
Schmid, Heinz, Dipl.Ing. (Pz-Art.Reg.90)   
Schmid, Benedikt (Stuka-Geschwader 77)   
Schmid, Anton (286. Infanterie-Division)23-07-189729-04-1945meer 
Schmid, Alfred (Wekusta 51)25-03-191220-03-1944meer 
Schultes, Ernst Otto06-08-190601-08-1979meer 
Scheffler, Kurt20-08-189706-05-1955meer 
Scheffler, Kurt   
Scheffler, Siegfried   
Schmaloske, Heinz24-08-1913  
Salminger, Josef05-03-190301-10-1943meer 
Sartor, Bernhard28-02-191309-02-1975meer 
Schäfer, Georg01-08-191418-01-1945 
Springler, Ludwig   
Schauen, Bernd   
Schöllhorn, Rudolf19-01-1919 meer 
Schöllhorn, Berthold   
Stoss, Alfred06-04-1885  
Steinwachs, Heinrich "Heinz"05-10-189706-01-1972 
Stieff, Helmuth (Armeeoberkommando 4)06-06-190108-08-1944meer 
Schwarzenberg, Karl (Panzer-Regiment 29)   
Steinbauer, Otto (Panzergrenadier-Regiment 103)   
Steinbauer, Ludwig (Artillerie-Regiment 219)   
Steinbauer, Gerhard; Paul, Ludwig, Karl (Arko 311)08-06-188931-10-1946meer 
Stadlbauer, Max (Kampf-Geschwader 55)   
Stadlbauer, Friedrich (Grenadier-Regiment 331)15-08-190507-05-1944 
Silberbauer, Ludwig (Grenadier-Regiment 246)   
Silberbauer, Herbert (KG 51 'Edelweiss')13-12-191803-03-1943 
Schmidbauer, Lorenz (SS-Pz-Art.Reg.3)21-12-1913 meer 
Stehl, Heinz29-06-1920  
Starck, Gerhard (Störk.Gruppe 1)  meer 
Scholven, Paul (SS-Panzergrenadier-Regiment 9)30-01-1918 meer 
Strohm, Friedrich17-12-190824-09-1944 
Scholvin, Hans-Eberhard (Aufklärungsgruppe 14)21-08-191401-08-1944 
Steigüber, Gerhard   
Steinke, Horst   
Seiderer, Georg (Artillerie-Regiment 190)   
Schwiderski, Paul (Grenadier-Regiment 976)   
Schmidt, Helmut (Panzerjäger-Abteilung 3)14-04-1914 meer 
Siebert, Alfred (Infanterie)30-03-190300-00-1961 
Sauerland, Willi   
Scheider, Herbert (Panzergrenadier-Regiment 93)   
Seckendorff-Aberdar, Freiherr von , Friedrich-Karl17-09-1914  
Schwaberow, Werner (Artillerie-Regiment 196)   
Specht, Günther13-11-191401-01-1945 
Seeger, Willy   
Schachtschabel, Wilhelm (KG 51 'Edelweiss')14-02-191629-02-1944 
Schabel, Virgil (Aufklärungsgruppe 11)17-02-191721-06-2012meer 
Schabel, Max (Heeres-Pio.Bat.741)   
Semrau, Norbert21-06-192129-09-2003meer 
Stahlschmidt, Hans-Arnold 'Fiffi' (JG 27 'Afrika')15-09-192007-09-1942meer 
Sichelschmidt, Herbert (Sturmgeschütz-Brigade 210)04-07-190917-07-1944meer 
Sengschmidt, Fritz (KG.2 'Holzhammer')13-01-191911-01-1944meer 
Schulz-Schmidtborn, Günther (Inf.Rgt.15)25-11-191722-07-1942 
Schmidtseck, Freiherr von, Rudolf (Pz-Jäg.Abt.21)29-01-190105-07-1968 
Schmidtlein, Friedrich (Grenadier-Regiment 485)   
Schmidtgen, Richard (Panzerjäger-Abteilung 7)02-08-190525-08-1944meer 
Schmidtborn, Max (Infanterie-Regiment 254)00-00-1915  
Schmidtberg, Klaus (Luftwaffe)13-11-191903-04-2014meer 
Schmidtbauer, Alois (Schützen-Regiment 10)   
Schmidt-Salzmann, Walter (Kav.Reg. 'Mitte')   
Schmidt-Richberg, Erich (168. Infanterie-Division)22-05-189907-06-1971 
Schmidt-Reinthaler, Eberhard (Sicherungs-Reg.57)   
Schmidt-Ott, Gustav-Albrecht (Panzer-Regiment 6)20-06-189616-07-1980meer 
Straßburger, Albert (Pz.Reg. 'Hermann Göring')19-07-191816-05-1945meer 
Stockburger, Wilhelm (Nahaufklärungsgruppe 13)25-10-191829-06-1944 
Schneckenburger, Wilhelm "Willi" (125.ID)30-03-189114-10-1944meer 
Schmidt, Günther (Lehrgeschwader 1)20-12-1915 meer 
Sticht, Alfred (KG 53 'Legion Condor')  meer 
Schmidt von Altenstadt, Hans-Georg (XIV.Pz-Korps)21-08-190425-07-1944meer 
Schenck, Karl-Adolf (Gebirgs-Art.Reg.94)07-10-1896 meer 
Stahl, August (Art.Rgt.299)   
Schmidt, Gustav Richard Ernst24-04-189407-08-1943meer 
Steinhardt, Dietrich24-06-191115-04-1942 
Spemann, Kurt31-10-187713-05-1950meer 
Skorzeny, Otto12-06-190805-07-1975meer 
Stauffenberg, Schenk Graf von, Claus Philipp Maria15-11-190720-07-1944meer 
Sydow, Otto Adolf01-02-189624-06-1970 
Schacht, Gerhard "Eule"06-04-191607-02-1972 
Stünzner, von, Ewald21-06-191101-03-1994 
Seyrl, Rudolf08-01-191610-12-2005 
Schwarz, Manfred10-06-191420-04-1980 
Schwabenberger, Josef (Grenadier-Regiment 467)06-03-192030-03-1944meer 
Schönebeck, Hans31-05-192125-03-1945 
Schmidt, Hellmut (Pz.Rgt. 10)01-02-191309-01-1996 
Schimmel, Hugo22-11-191417-10-1999 
Schelhorn, Fritz09-01-191530-06-1992 
Sulzberger, Herbert (263. Infanterie-Division)29-11-1905  
Stuhlberger, Wilhelm (Flak-Regiment 29)05-04-191700-00-1947meer 
Streitenberger, Ferdinand (Artillerie-Regiment 6)   
Strassberger, Otto (Panzergrenadier-Regiment 40)09-01-190224-04-1944 
Strassberger, Heinz (Panzergrenadier-Regiment 9)   
Stollnberger, Johann "Hans" (Schlachtgeschwader 1)01-04-191904-08-2017meer 
Steinberger, Siegfried (Nah-Aufklärungsgruppe)15-08-1917  
Steinberger, Heinz (Panzer-Regiment 15)   
Steinberger, Ernst Martin (SS-Flak-Art.Abt.8)27-04-192106-02-1945 
Spornberger, Georg (Panzer-Regiment 29)   
Sonnenberger, Karl (Schützen-Regiment 110)   
Sitzberger, Michael (Stug-Brigade 202)   
Schönberger, Alexander (Grenadier-Regiment 81)   
Schönenberger, Heinz (Panzer-Regiment 39)   
Schweinberger, Günther (Kampf-Geschwader 3)23-10-191720-09-1942 
Schwamberger, Richard (Grenadier-Regiment 117)21-05-190923-03-1970meer 
Schwamberger, Otto (2.Gebirgs-Division)   
Schneidenberger, Kurt (Flieger-Korps X)   
Schneeberger, Josef (Grenadier-Brigade 388) 00-07-1981 
Schnarrenberger, Ernst Emil (Inf.-Reg.95)27-07-189310-06-1966meer 
Schmittberger, Adolf (Infanterie-Regiment 156)   
Schlumberger, von, Franz (Panzer-Regiment 39)   
Schaufelberger, Friedrich (Pz-Gren.Reg.103)   
Schaufelberger, Ernst (Stu-geschütz-Abteilung 189)   
Schanzenberger, Walter (SS-Polizei-Regiment 16)   
Schamberger, Venantius (Pionier-Bataillon 212)   
Schamberger, Karl (Infanterie-Regiment 217)   
Scherer, Paul-Albert23-11-191816-03-2014 
Schmelcher, Robert14-01-1915 meer 
Spak, Friedrich (KG 51 'Edelweiss')   
Schäfer, Hans (Jäger-Regiment 228)14-04-1916  
Schlegtendal, Friedrich-Wilhelm09-02-1917  
Steuer, Günther06-02-1919 meer 
Silzner, Franz (Infanterie-Regiment 501)00-00-191400-00-1998 
Salisch, von, Wilhelm05-11-191318-03-1945 
Spaeter, Helmuth11-03-191805-07-1999meer 
Sandner, Johann "Hans"15-10-192126-12-1983 
Schlemmer, Otto ( Panzer-Aufklärungs-Abteilung 24)13-06-191518-04-1945 
Stelter, Alfred22-11-1916  
Schmidt, Gerhard (Grenadier-Regiment 422)22-04-1918 meer 
Schmidt, Ernst (Grenadier-Regiment 353)22-05-192015-07-1973meer 
Stinglwagner, Rudolf (Infanterie-Regiment 3)   
Schmidt-Hammer, Werner (168. Infanterie-Division)26-09-189404-01-1962meer 
Schmidt-Gigo, Hubert (Grenadier-Regiment 280)04-06-191912-04-2004 
Schmidt, Ferdinand (Panzerjäger-Abteilung 53)   
Schmidt, Erwin (Radfahr-Abteilung 72)   
Schmidt, Erich (U-129)   
Schmidt, Emil (Artillerie-Regiment 25)   
Schmidt, Egon (Kampfgeschwader 55 "Greif")13-04-191401-08-1944 
Schaarschmidt, Siegfried (Kampf-Geschwader 55)   
Schaarschmidt, Richard (Kampf-Geschwader 27)19-04-191610-12-1943 
Schaarschmidt, Gottfried (Fallschirmjäger-Reg.)   
Schaarschmidt, Georg (Grenadier-Regiment 32)   
Seifert, Karl15-05-1919 meer 
Schattschneider, Walter (Pz.Gren.Reg. 25)   
Schachtschneider, Erich (Pionier-Bataillon 627)   
Schneiders, Karl (Art.Rgt. 217)   
Schneiderbanger, Georg (Kampf-Geschwader 55)   
Schneider-Eicke, Wolfgang (Flak-Regiment 43)25-07-190906-04-1943 
Schneider, Wolf (SS-Panzer-Regiment 5)   
Schneider, Willi (Fallschirmjäger-Regiment 1)   
Schneider, Willi (Panzer-Artillerie-Regiment 27)   
Schneider, Wilhelm (Grenadier-Regiment 234)   
Schneider, Wilhelm (Grenadier-Regiment 324)   
Schneider, Werner (Panzer-Regiment 11)   
Schneider, Werner (Infanterie-Regiment 102)   
Schneider, Walther (Artillerie-Regiment 342)   
Schneider, Walter 'Jap' (Jagdgeschwader 26)08-12-191522-12-1941 
Schneider, Walter (Infanterie-Regiment 326)   
Schneider, Walter (U-734)01-02-191809-02-1944 
Schneider, Walter (Kriegsmarine)   
Schneider, Walter (SS-Panzer-Regiment 3)   
Schneider, Theo (Pionier-Bataillon 34)   
Schneider, Siegfried (Kampf-Geschwader 4)   
Schneider, Rudolf (Flak-Abteilung)   
Schneider, Roman (Aufklärungsgruppe 122)09-08-189824-12-1967 
Schneider, Richard (Infanterie-Regiment 97)20-12-191422-08-1943 
Schneider, Paul (U-541)   
Schneider, Otto (Sturmgeschütz-Abteilung 600)   
Schneider, Otto (Grenadier-Regiment 528)   
Schneider, Max (Grenadier-Regiment 520)   
Schneider, Leo (Aufklärungsgruppe 11)   
Schneider, Kurt (Jäger-Regiment 49)15-10-191705-08-1982 
Schneider, Kurt (Artillerie-Regiment 213)11-03-1890  
Schneider, Karl-Heinz (Aufklärungs-Abteilung 929)   
Schneider, Karl (Pionier-Bataillon 52)   
Schneider, Karl (Grenadier-Regiment 77)   
Schneider, Johannes (Panzerjäger-Abteilung 42)   
Schneider, Johann (Kampf-Geschwader 1)   
Schneider, Johann (Panzergrenadier-Regiment 40)   
Schneider, Jakob (Stuka-Geschwader 77)   
Schneider, Horst (Schlacht-Geschwader)   
Schneider, Hermann (Grenadier-Regiment 428)   
Schneider, Hermann (Artillerie-Regiment 156)   
Schneider, Helmut (Grenadier-Regiment 412)09-04-1919  
Schneider, Heinz (Infanterie-Regiment 202)   
Schneider, Hans-Werner (Jagdgeschwader 52)   
Schneider, Hans (Infanterie-Regiment 283)   
Schneider, Gerhard (Jagdgeschwader 51)   
Schneider, Hans (Panzergrenadier-Regiment 110)   
Schneider, Georg (Sturm-Regiment 215)   
Schneider, Franz-Adolf (Pz.Art.Reg. 2)   
Schneider, Erwin (Infanterie-Regiment 454)   
Schneider, Emil (Aufklärungsgruppe)   
Schneider, Egon (Infanterie-Regiment 87)   
Schneider, Eberhard (Fallschirmjäger-Regiment)   
Schneider, Eberhard (Aufklärungsgruppe 12)   
Schneider, Walter, Dr., (Sanitäts-Kompanie 1/21)   
Schneider, Cornelius (Grenadier-Regiment 57)   
Schneider, Bernd (Jagdgeschwader 27)   
Schneider, Benno (Grenadier-Regiment 41)   
Schneider, August (Grenadier-Regiment 19)   
Schneider, Aloys (Kampf-Geschwader 55)   
Schneider, Alfred (Kampf-Geschwader 53)   
Schneider, Albert (Panzergrenadier-Regiment 115)   
Schneider, Albert (Panzerjäger-Abteilung 129)   
Schneider, Adolf (Schützen-Regiment 304)   
Schneider, Walter-Erich (Kriegsmarine)15-02-190925-10-1987meer 
Schneider, Michael (Kriegsmarine)   
Stein, Gerhard08-12-191605-02-1945meer 
Schneider, Herbert (Grenadier-Regiment 323)   
Schneider, Herbert (Pz.Aufklär.Abt. 5)   
Schneider, Gerd-Dietrich (Kriegsmarine)25-03-192115-07-2004 
Schneewind, Fritz (Kriegsmarine)10-04-191723-04-1945 
Schleeweiss, Ernst (Kriegsmarine)10-11-1900  
Schirlitz, Ernst (Kriegsmarine)07-09-189327-11-1978meer 
Schieckel, Christoph (Kriegsmarine)07-09-1917  
Schnabel, Ernst (Kriegsmarine)26-09-191325-01-1986 
Schmidt-Troje, Wolfgang (Kriegsmarine)27-04-1919  
Schmidt, Moritz (5. Torpedobootsflottille)30-01-1903  
Schmidt, Klaus-Degenhard ('S 54')03-01-191822-12-1944 
Schmidt, Hans-Jürgen ('Vp 2022')   
Schmidt, Günter (Zerstörer 'Z24')   
Schmalenbach, Willi (U-533)16-05-191716-10-1943 
Schlumberger, Ludwig (Kriegsmarine)18-04-190906-12-1990 
Schlink, Gerhard (Kriegsmarine)20-03-1911  
Schirmer, Alfred (Kriegsmarine)08-09-189231-10-1975 
Schirrmeister, Ludwig (Kriegsmarine)   
Schilling, Kurt22-10-1891  
Schilling, Eberhard (Kriegsmarine)   
Saalwächter, Alfred (Kriegsmarine)10-01-188306-12-1945meer 
Schicke, Hermann (Kriegsmarine)   
Scheurlen, Ernst05-12-189408-04-1945meer 
Schenke, Erich (Kriegsmarine)02-05-1898  
Schenk, Otto (Kriegsmarine)17-02-189119-12-1972meer 
Schenk, Otto (Panzer-Aufklärungs-Abteilung 120)   
Schenck, von, Richard (Kriegsmarine)00-00-1904  
Schenck, Wilhelm (U-Boot)   
Schemmel, Alfred (Kriegsmarine)28-04-190031-12-1942 
Scheidhauer, Wilhelm (Kriegsmarine)   
Schad, Friedrich (Kriegsmarine)23-10-1907  
Schack, von, Malte17-04-191517-10-1943 
Saltzwedel, Martin13-09-190601-04-1987 
Salmann, Otto05-07-190821-04-1970meer 
Sadewasser, Klaus-Ulrich09-03-1922  
Schmidtmann, Heinz (Bataillon 500 zbV)   
Schmidt, Kurt, Dr. (Fallschirmjäger-Regiment 9)   
Schmidt, Otto, Dr. (Artillerie-Regiment 198)   
Schmidt, Dietrich (Nachtjagd-Geschwader 1)27-06-191906-03-2002 
Schmidt, Delf (Kriegsmarine)12-12-1892  
Schmidt, Conrad (Stuka-Geschwader 77)   
Schmidt, Arthur (Generalstab 6.Armee)25-10-189505-11-1987meer 
Schmidt, Axel (Artillerie-Regiment 260)08-08-188808-09-1944 
Schmidt, Bodo (Infanterie-Bataillon 550 zbV)   
Schmidt, Bruno (Panzer-Artillerie-Regiment 13)   
Schmidt, Kurt (Panzer-Grenadier-Regiment 33)18-08-1920  
Schmidt, Jonas (Grenadier-Regiment 453)   
Schmidt, Udo (Grenadier-Regiment 686)   
Schmidt, Norbert (Lehr-Geschwader 1)   
Schmidt, Walter (Kampf-Geschwader 51)04-11-191703-08-1944 
Schmidt, Kurt Rudi (Kampfgeschwader 26 'Löwen')15-03-191423-02-2000meer 
Schmidt, Rudolf Rolf (Kampfgeschwader 76)26-12-191505-09-1942 
Schmidt, Paul Dr. (Nahaufklärungsgruppe 15)27-09-191215-02-1986 
Schmidt, Otto (LW-Stuka Geschwader 77)23-02-191701-12-2006meer 
Schmidtmann, Fritz (Kampf-Geschwader 55)08-07-191511-03-1988 
Schmidtke, Erich (Panzergrenadier-Regiment 6)   
Schmidt, Wolfgang (Grenadier-Regiment 119)   
Schmidt, Willi (Grenadier-Regiment 80)   
Schmidt, Willi (Grenadier-Regiment 223)   
Schmidt, Wilhelm (Lw-Aufklärungsgruppe 100)   
Schmidt, Wilhelm (Infanterie-Regiment 232)   
Schmidt, Wilhelm (Sturmgeschütz-Abteilung "GD")   
Schmidt, Wilhelm (Infanterie-Regiment 488)   
Schmidt, Wilhelm (Grenadier-Regiment 364)   
Schmidt, Wilhelm (Panzer-Artillerie-Regiment 75)   
Schmidt, Wilhelm (Infanterie-Regiment 463)   
Schmidt, Wilhelm (Aufklärungs-Abteilung 134)   
Schmidt, Werner (Kampf-Geschwader 27 'Boelcke')   
Schmidt, Werner Artur (Kampfgeschwader 55 'Greif')14-02-191413-07-1997meer 
Schmidt, Werner (Fallschirmjäger-Regiment 3)26-12-191620-05-1941 
Schmidt, Werner Herbert (Fallschirm-MG-Btl.1)01-10-190617-08-1970meer 
Schwalb, Helmut17-10-191531-05-2006meer 
Schmidt, Werner (Sturmgeschütz-Brigade "GD")   
Schmidt, Werner (Schützen-Regiment 112)   
Schmidt, Werner (Regiment 'Reinkober')   
Schmidt, Walter (Aufklärungsgruppe 41)   
Schmidt, Walter (Kampf-Geschwader 3)   
Schmidt, Walter (Kampf-Geschwader 77)   
Schmidt, Walter (Infanterie-Regiment 109)   
Schmidt, Walter (Panzergrenadier-Regiment 5)   
Schmidt, Walter (Grenadier-Regiment 503)   
Schmidt, Walter (Pionier-Bataillon 214)   
Schmidt, Walter (SS-Pz.Gren.Rgt. 'Westland')28-01-191728-07-2000meer 
Schmidt, Rudi (Panzerjäger-Abteilung 13)   
Schmidt, Rolf (Flak-Art.Abt. (mot) 287)   
Schmidt, Robert (Panzerjäger-Abteilung 125)   
Schmidt, Richard (Kampf-Geschwader 27)   
Schmidt, Peter (Panzergrenadier-Regiment 21)   
Schmidt, Otto (Infanterie-Regiment 419)   
Schmidt, Otto (Infanterie-Regiment 181)10-06-189529-06-1965meer 
Schmidt, Max (Kampf-Geschwader)   
Schmidt, Max (Grenadier-Regiment 11)   
Schmidt, Martin (Panzergrenadier-Regiment 110)   
Schmidt, Martin (Panzer-Regiment 21)31-10-189519-01-1958meer 
Schmidt, Karl-Manfred (SS-Panzer-Abteilung 16)22-10-1912 meer 
Schmidt, Manfred (Grenadier-Regiment 953)   
Starke, Hans22-04-1907  
Schmidt, Lothar (Kradschützen-Bataillon 34)   
Schmidt, Leonhard (Grenadier-Regiment 7)   
Schmidt, Kurt (Aufklärungsgruppe 121)   
Schmidt, Kurt (Jäger-Regiment 229)   
Schmidt, Kurt (Pionier-Bataillon 505)   
Schmidt, Konrad (Kampf-Geschwader 27)   
Schmidt, Konrad (Grenadier-Regiment 42)12-08-191221-07-1943 
Schmidt, Karl-Heinz (Infanterie-Regiment 222)   
Schmidt, Karl (Kampf-Geschwader)   
Schmidt, Karl (Grenadier-Regiment 124)   
Schmidt, Karl (Panzer-Pionier-Bataillon 16)   
Schmidt, Karl (Pionier-Bataillon 383)   
Schmidt, Joseph (Artillerie-Regiment 26)   
Schmidt, Josef (Kampf-Geschwader 77)   
Schmidt, Josef (Infanterie-Regiment 8)   
Schmidt, Josef (Grenadier-Regiment 159)   
Schmidt, Johannes (Panzerjäger-Abteilung 112)   
Schmidt, Johann (Gebirgs-Pionier-Bataillon 83)   
Schmidt, Johann (Sturmgeschütz-Brigade 203)   
Schmidt, Johann (Infanterie-Regiment 62)22-07-190911-09-1986 
Schmidt, Hugo (Grenadier-Regiment 48)   
Schmidt, Hugo (Grenadier-Regiment 105)20-10-1914 meer 
Schmidt, Hermann (Kampfgruppe zbV 20)27-08-191011-01-1992 
Schmidt, Hubert (Grenadier-Regiment 24)   
Schmidt, Hubert (Infanterie-Regiment 194)   
Schmidt, Horst (Divisions-Füsilier-Bataillon 20)   
Schmidt, Hermann (Nahaufklärungsgruppe 12)21-01-1915  
Schmidt, Hermann (Füsilier-Bataillon 58)   
Schmidt, Herbert (Stuka-Geschwader 77)31-01-190922-01-1945 
Schmidt, Helmut (Kampf-Geschwader 100)10-08-191722-02-1944 
Schmidt, Heinz (Grenadier-Regiment 154)   
Schmidt, Heinrich (Lehr-Geschwader 1)   
Schmidt, Heinrich (Kampf-Geschwader 4)   
Schmidt, Heinrich (Artillerie-Regiment 29)   
Schmidt, Heinrich ('U-331')   
Schmidt, Harry (Grenadier-Regiment 24)   
Schmidt, Hans-Joachim (Kampf-Geschwader 4)   
Schmidt, Hans (Aufklärungsgruppe 41)   
Schmidt, Gustav (Grenadier-Regiment 445)   
Schmidt, Gerhard (Grenadier-Regiment 123)   
Schmidt, Gerhard (Grenadier-Regiment 173)   
Schmidt, Georg (Fallschirmjäger-Division 2)   
Schmidt, Georg (Jäger-Regiment 25)   
Schmidt, Fritz (Stuka-Geschwader 1)   
Schmidt, Fritz (Sturmgeschütz-Abteilung 203)   
Schmidt, Fritz (Sturmgeschütz-Abteilung 177)   
Schmidt, Fritz (Grenadier-Regiment 15)   
Schmidt, Fritz (Fhr.-Begl.-Regiment "GD")05-12-1921  
Schmidt, Friedrich (Flak-Regiment 111)   
Schmidt, Friedrich (Grenadier-Regiment 532)   
Schmidt, Friedrich (Infanterie-Regiment 72)05-03-189226-06-1943meer 
Schmidt, Ernst-Ludwig (Aufklärungs-Abteilung 5)   
Schmidt, Ernst (Grenadier-Regiment 44)   
Schmidt, Ernst (Infanterie-Regiment 57)   
Schmidt, Ernst (Sturmgeschütz-Abteilung 184)   
Schmidt, Erich (Grenadier-Regiment 53)   
Schmidt, Erich (Sturm-Regiment)   
Schmidt, Erhard (Aufklärungsgruppe 32)   
Schmidt, Erhard (Grenadier-Regiment 133)   
Schmidt, Burkhard (Infanterie-Regiment 411)   
Schmidt, Burghard (Kampf-Geschwader 55)   
Schmidt, August (Luftgau VI)01-02-188323-11-1955 
Schmidt, August (Aufklärungs-Abteilung 9)   
Schmidt, Anton (Panzer-Aufklärungs-Abteilung 2)   
Schmidt, Alfred (Grenadier-Regiment 699)24-06-191415-09-1943 
Schmidt, Alfons (Grenadier-Regiment 24)   
Schmidt, Albert (Artillerie-Regiment 129)   
Schmidt, Adolf (Infanterie-Regiment 111)   
Schmidt, Adolf (Pionier-Bataillon 263)   
Schönberger, Hans (Kampf-Geschwader 3)   
Schönberger, Georg (SS-Panzer-Regiment 1)21-02-191120-11-1943meer 
Streck, Werner04-11-191310-08-2002meer 
Spohn, Walter, Friedl05-12-1909 meer 
Schmid, Franz (Panzer-Pionier-Bataillon 27)20-10-1920 meer 
Schumann, Helmut12-04-1911 meer 
Schmidt, Helmut (Füsilier-Bataillon 121)   
Schmidt, Helmut (Art.Rgt. 195)   
Schmidt, Helmut (Pio.Btl. 3)   
Schmidt, Helmut (Gren.Rgt. 686)   
Schmidt, Hellmut (Art.Rgt. 371)   
Schlee, Gerhard09-01-1921 meer 
Stelter, Heinz   
Strich, Waldemar28-07-191127-01-1945 
Sivers, von, Karl08-02-191210-04-1944 
Seibt, Willi Hermann09-04-190406-02-1943 
Stammerjohann, Reinhold02-09-190817-04-1945 
Stehn, Hans-Joachim   
Sborowski, Richard24-05-191412-10-1943meer 
Salviati, von, Ulrich22-04-189929-06-1971 
Seegert, Wilhelm06-03-1907 meer 
Stripnieks, Janis19-09-1913  
Seggermann, Hugo   
Sieper, Ernst   
Siebert, Alfred (Kampfgeschwader 1)26-10-1914 meer 
Schröder, Hans, Joachim (Gren.Rgt. 43)09-06-1919  
Schröder, Willi (Pz.Art.Rgt. 128)   
Schröder, Wilhelm (Gren.Rgt. 252)   
Schröder, Paul (Aufklärungsgruppe 31)   
Schröder, Karl (Gren.Rgt. 273)   
Schröder, Karl (Gren.Rgt. 241)   
Schröder, Günter (Art.Rgt. 292)   
Schröder, Günter (Pio.Btl.651)   
Schröder, Herbert (Gren.Rgt.418)   
Schröder, Heinrich (Art.Rgt. 1544)   
Schröder, Hans (Gren.Rgt. 333)30-04-1922  
Sellhorn, Karl-Heinz10-11-191716-08-1995meer 
Sellhorn, Friedrich, 'Fritz'16-01-191726-01-1945meer 
Stadler, Friedrich (Grossdeutschland)   
Stadler, Max (Grossdeutschland)  meer 
Strauch, Adolf, 'Adi' 25-12-2009meer 
Sauvant, Bernhard August Ferdinand25-03-191015-04-1967meer 
Schulze, Richard02-10-191403-07-1988meer 
Sander, Heinrich  meer 
Schmelzer, Kurt  meer 
Schilling, Otto (Inf.Rgt. 351)04-12-189206-12-1982meer 
Schilling, Otto (Pio.Btl. 126)   
Seiler, Willy17-08-1920 meer 
Scheidig, Albert03-03-191510-08-2002meer 
Strippel, Hans01-12-191226-11-1983meer 
Stübner, Erhart  meer 
Saalfrank, Georg06-12-191816-01-1945meer 
Schack, Günther12-11-191714-06-2003meer 
Schwaetter, Heinrich  meer 
Sommer, Helmut, "Seiltänzer"24-08-191417-05-1973meer 
Saathoff, Hans-Georg12-05-1912 meer 
Schmahl, Ludwig   
Scherer, Albrecht   
Schülke, Willi14-03-191809-03-1945 
Schüler, Heinrich17-12-190312-01-1945meer 
Schellong, Conrad07-02-191007-02-1992 
Scherg, Johannes16-05-191822-12-1997meer 
Schluifelder, Georg17-04-191824-01-1945 
Schellhorn, Burkhard06-04-192010-01-2016 
Steinkeller, von, Friedrich-Carl28-03-189619-10-1981meer 
Schwalbe, Felix25-03-189212-06-1974meer 
Scholz, von, Friedrich "Fritz" Max Karl09-12-189628-07-1944meer 
Swientek, Josef01-02-191229-06-1991meer 
Spörle, Richard20-07-191517-04-1945 
Spindler, Ludwig15-11-191027-12-1944meer 
Senghas, Paul31-01-191606-11-1996 
Schirmer, Berthold00-00-191900-00-1986 
Schäfer, Kurt19-08-191315-05-1995meer 
Schuck, Walter20-07-192027-03-2015meer 
Schubert, Gustav11-11-191616-01-1945 
Schübel, Helmut09-06-192025-08-1944 
Schröter, Fritz (Jagdgeschwader 2)20-07-191714-12-2007 
Schuler, Emil10-10-190208-08-1983 
Schuldt, Hinrich14-06-190115-03-1944meer 
Schubach, Joachim17-09-191005-11-1980meer 
Schultz, Otto31-05-192028-07-2013 
Schulte, Helmuth23-02-191509-07-1982 
Schultz, Paul30-10-189115-09-1964meer 
Schultz, Heinrich09-11-191918-01-1945 
Schultz, Fritz-Rudolf19-02-191702-03-2002 
Schulte, Hubert07-12-191702-02-1982 
Schütze, Karl21-03-1914  

Bronnen