Arbon, Paul Wade

    Geboortedatum:
    8 februari 1921 (Londen, Groot-Brittannië)
    Overlijdensdatum:
    21 november 1968 (Frankrijk)
    Nationaliteit:
    Britse (1801-heden, Koninkrijk)

    Biografie

    Bevorderingen/Carričre:
    15 april 1939: Acting Pilot Officer on Probation
    6 november 1939: Pilot Officer on Probation
    16 januari 1940: joined No. 16 Squadron
    6 februari 1940: Pilot Officer
    8 april 1940: joined the Squadron to France with Lysanders
    19 mei 1940: Squadron withdrawn to the UK
    8 september 1940: joined for Fighter Command
    26 september 1940: joined No. 85 Squadron
    6 november 1940: Flying Officer
    6 november 1941: Flight Lieutenant (war sub)
    15 juni 1942: left the squadron to 54 OTU Charter Hall as an instructor
    31 januari 1943: joined No. 29 Squadron
    29 april 1944: Acting Wing Commander
    17 juli 1944: Squadron Leader (war sub)
    11 juli 1944: Station Commander RAF Bradwell Bay
    22 maart 1945 stationed to RAF Hunsdon to command
    April 1945: appointed to a staff job at HQ Transport Command
    11 juni 1945: posted to 216 Group, Heliopolis, taking command of 249 Wing at Bari two weeks later.
    23 januari 1949: granted an extension of service in Class " A " for five years, rank of Squadron Leader relinquished
    23 januari 1954: period of service extended by five years

    Nadat hij de RAF had verlaten, begon Arbon een veiling- en vastgoedonderneming in Hertfordshire. In 1967 werd hij als eerste President of the National Association of Estate Agents verkozen. Het hoofdgebouw van de vereniging in Warwick is Arbon House genaamd.

    Hij overleed op 21 november 1968 na een auto-ongeluk in Frankrijk.
    .

    Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Acting Squadron Leader (Waarnemend Majoor-vlieger)
    Eenheid:
    No. 29 Squadron, Royal Air Force
    Toegekend op:
    14 april 1944
    Distinguished Flying Cross (DFC)
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Acting Wing Commander (Waarnemend Luitenant-Kolonel-Vlieger)
    Toegekend op:
    8 juni 1944
    Mentioned in Despatches
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Wing Commander (Luitenant-Kolonel-Vlieger)
    Toegekend op:
    20 april 1948
    Ceskoslovenská vojenská medaile

    Bronnen