More, James Winter Carmichael

Geboortedatum:
1910
Overlijdensdatum:
12 september 1944
Begraven op:
Oorlogsbegraafplaats van het Gemenebest Kranji
Dienstnummer:
26161
Nationaliteit:
Britse (1801-heden, Koninkrijk)

Biografie

James Winter Carmichael More werd in 1910 geboren als zoon van Dr. John More en Mabel Winter More. In 1944 raakte hij krijgsgevangen en werd met een schip naar Japan getransporteerd. Tijdens het transport werd het schip getorpedeerd en naar verluid verdrok More hierbij op 12 september 1944. Op moment van overlijden was hij Group Captain. Hij wordt herinnerd op het Singapore Memorial, Oorlogsbegraafplaats Gemenebest Kranji, Paneel 431.

Bevorderingen:
september 1928: Flight Cadet;
26 juli 1930: Pilot Officer;
26 januari 1932: Flying Officer;
26 januari 1936: Flight Lieutenant;
1 oktober 1938: Squadron Leader;
8 augustus 1940: Acting Wing Commander;
19 december 1940: temporary Wing Commander.

Loopbaan:
?: Haileybury College;
september 1928: Royal Air Force;
juli 1930: No. 54 Squadron, Hornchurch;
12 februari 1932: No. 403 (Fleet Fighter) Flight, HMS Hermes;
22 oktober 1934: Staff RAF College, Cranwell;
april 1935: No. 43 Squadron, Tangmere;
january 1936: Commander "B" Flight, No. 43 Squadron, Tangmere;
december 1936: No. 800 (Fleet Fighter) Squadron, HMS Courageous;
24 oktober 1938: SHQ RAF Cottesmore;
13 april 1940: Commanding Officer No. 73 Squadron, Rouvres;
4 september 1940: HQ, No. 9 Group;
1941: Sector Commander;
1941: Far East;
januari 1943: Group Captain SASO.

Overwinningen:
21 april 1940: Messerschmitt Bf 109;
21 april 1940: Messerschmitt Bf 110 (waarschijnlijk);
10 mei 1940: Heinkel He 111;
10 mei 1940: Heinkel He 111 (gedeeld);
13 mei 1940: Heinkel He 111;
14 mei 1940: Junkers Ju 87;
15 mei 1940: Heinkel He 111 (gedeeld);
17 mei 1940: Junkers Ju 87;
21 mei 1940: 6 vijandelijke toestellen.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Squadron Leader (Majoor-Vlieger)
Toegekend op:
30 juli 1940
Bijzonderheden:
LG 34910/4675.
Distinguished Flying Cross (DFC)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Wing Commander (Luitenant-Kolonel-Vlieger)
Toegekend op:
1 januari 1942
Bijzonderheden:
LG 35399/13.
Military Division.
Officer of the Order of the British Empire (OBE)

Bronnen

  • Foto 1: Tom MacNeill
  • Foto: Tom MacNeill
  • - The London Gazette of 26th August 1930, Issue 33638
    - The London Gazette of 16th February 1932, Issue 33799
    - The London Gazette of 18th February 1936, Issue 34256
    - The London Gazette of 4th October 1938, Issue 34558
    - The London Gazette of 30th July 1940, Issue 34910
    - The London Gazette of 10th December 1940, Issue 35010
    - Supplement to The London Gazette of 30th December 1941, Issue 35399, dated 1st January 1942
    - Commonwealth Wargraves Commission