Arthur, Charles Ian Rose "Duke"

Geboortedatum:
4 juni 1918 (Fort Garry/Manitoba, Canada)
Overlijdensdatum:
13 oktober 1998 (Vancouver/British Columbia, Canada)
Nationaliteit:
Canadese (1931-heden, Republiek)

Biografie

Bevorderingen:
29 oktober 1938: Acting Pilot Officer;
29 augustus 1939: Pilot Officer;
3 september 1940: Flying Officer;
3 september 1941: Flight Lieutenant (war subs.);
juni 1943: Acting Squadron Leader;
1 juli 1944: Temporary Squadron Leader;
1944: Temporary Wing Commander;
6 februari 1945: Squadron Leader (war subs.);
1 mei 1947: Squadron Leader (seniority 1 september 1945);
1 oktober 1950: Squadron Leader (permanent);
?: Wing Commander.

Loopbaan:
1938 - juni 1939: Opleiding piloot;
juni 1939 - oktober 1939: No. 3 AOS;
10 oktober 1939: No. 141 Squadron;
3 december 1940: No. 242 Squadron;
23 mei 1941: Flight Commander No. 145 Squadron;
18 oktober 1941: Central Flying School, Upavon;
december 1941: No.5 (P) Advanced Flying Unit, Ternhill;
?: No.7 (P) Advanced Flying Unit, Peterborogh;
november 1942: Flight Commander No. 411 Squadron;
januari 1943: Flight Commander No. 122 Squadron;
maart 1943: Flight Commander No. 81 Squadron, Noord-Afrika;
maart 1943: Flight Commander No. 242 Squadron;
1 juni 1943 - december 1943: Squadron Leader No. 232 Squadron, Malta;
december 1943: Aleppo;
april 1944: Squadron Leader No. 72 Squadron, ItaliŽ/Frankrijk;
november 1944: Wing Commander No.5 Refresher Flying Unit, Perugia;
juli 1945: Wing Leader No. 239 Wing;
1946: terugkeer Groot-BrittanniŽ, als Squadron Leader;
april 1946 - augustus 1948: Squadron Leader No. 19 Squadron;
2 september 1954: Met pensioen.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Acting Squadron Leader (Waarnemend Majoor-Vlieger)
Eenheid:
No. 72 (Basutoland) Squadron, Royal Air Force
Toegekend op:
9 juni 1944
Samenvatting:
Voordracht:
"In mei 1944 vloog deze officier als leidend vliegtuig in een formatie die een eenheid aanviel van 18 vijandelijke jagers, waarvan 9 werden neergeschoten zonder verliezen. Door zijn vaardig en vastberaden leiderschap speelde Squadron Leader Arthur een waardevolle rol in dit uitstekend succes.
Deze officier heeft deelgenomen aan een groot aantal vluchten en heeft een uitmuntende toewijding tot de dienst tentoon gespreid. Hij heeft 3 vijandelijke toestellen vernietigd."
Distinguished Flying Cross (DFC)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Squadron Leader (Majoor-Vlieger)
Eenheid:
No. 72 (Basutoland) Squadron, Royal Air Force
Toegekend op:
29 december 1944
Distinguished Flying Cross (DFC)
Samenvatting:
Ontvangen ter erkenning van moed en toewijding bij de uitvoering van luchtoperaties.
Bijzonderheden:
Tweede DFC ontvangen als een gesp te dragen op het lint van de eerste DFC.

Bronnen

  • Foto: Public Domain
  • - The London Gazette of 15th November 1938, Issue 34570
    - The London Gazette of 8th September 1939, Issue 34674
    - The London Gazette of 20th September 1940, Issue 34949
    - The London Gazette of 14th October 1941, Issue 35309
    - Third Supplement to The London Gazette of 6th June 1944, Issue 36555, dated 9th June 1944
    - Fourth Supplement to The London Gazette of 18th July 1944, Issue 36618, dated 21st July 1944
    - Fourth Supplement to The London Gazette of 26th December 1944, Issue 36863, dated 29th December 1944
    - Fifth Supplement to The London Gazette of 17th April 1945, Issue 37042, dated 20th April 1945
    - Second Supplement to The London Gazette of 23rd January 1948, Issue 38188, dated 27th January 1948
    - Second Supplement to The London Gazette of 26th January 1951, Issue 39135, dated 30th January 1951
    - Third Supplement to The London Gazette of 22nd October 1954, Issue 40309, dated 26th October 1954
    - Ancestry.com
    - Ciel de Gloire

Foto