Andrewartha, Charles Donald "Andy"

Geboortedatum:
15 april 1916 (Townshend/Cornwall, Groot-BrittanniŽ)
Overlijdensdatum:
6 september 1973 (Townshend/Cornwall, Groot-BrittanniŽ)
Nationaliteit:
Britse (1801-heden, Koninkrijk)

Biografie

Charles Donald Andrewartha ging op 19 november 1935 in dienst als AC2 bij de RAF bij No. 1 Reception Depot, West Drayton. Hij vorderde gestaag in rang en vloog zijn eerste solovlucht in Magister N3779 op 9 juli 1941. Na zijn training op diverse vliegtuigtypen, diende hij van juni 1944 tot 8 december 1944 bij No. 115 Squadron, waarmee hij 30 operationele vluchten volmaakte.
Hierna trad hij op als instructeur op Wellingtons en Harvards. Vervolgens stapte hij over naar Aircraft Control en diende in Egypte, op Cyprus en in Duitsland, alsmede op diverse locaties in Groot-BrittanniŽ. Hij ging op 55 jarige leeftijd met pensioen op 15 april 1971.

Bevorderingen:
19 november 1935: Aicraftman 2nd Class;
19 december 1936: Aircraftman 1st Class;
1 augustus 1939: Leading Aircraftman;
1 maart 1940: temporary Corporal;
1 augustus 1942: temporary Flight Sergeant;
1 augustus 1943: temporary Warrant Officer;
23 september 1944: Pilot Officer on probation;
26 oktober 1944: Acting Flying Officer;
27 april 1945: Pilot Officer (seniority 23 maart 1945);
27 april 1945: Flying Officer (war subs.);
1 november 1947: Flying Officer (seniority 23 september 1945);
11 november 1948: Flight Lieutenant (seniority 23 maart 1948);
14 augustus 1961: Acting Squadron Leader;
1 januari 1962: Squadron Leader (Supplementary List).

Loopbaan:
19 november 1935: No. 1 Reception Depot;
juni 1944 - 8 december 1944: No. 115 Squadron;
24 november 1950: Aircraft Control Branch;
15 april 1971: Pensioen.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Acting Flying Officer (Waarnemend 1ste Luitenant-vlieger)
Eenheid:
No. 115 Squadron, Royal Air Force (No. 115 Squadron, Royal Air Force)
Toegekend op:
29 december 1944
Samenvatting:
Aanbeveling:
Deze officier heeft veel missies voltooid en heeft steeds een fraai voorbeeld van bekwaamheid en gretigheid gesteld. In oktober 1944 was hij gezagvoerder en piloot van een toestel dat was uitgestuurd om Keulen aan te vallen. Tijdens zijn eerste run over het doel raakte het afwerpmechanisme defect en konden de bommen niet worden afgeworpen. Ondanks zwaar afweervuur maakte Flying Officer Andrewartha een tweede en zelfs een derde run over het doel waarbij de bommen handmatig werden gelost. Enkele dagen later viel F/O Andrewartha hetzelfde doel nogmaals aan. Hoewel zijn toestel zwaar beschadigd raakte toen het door afweervuur werd getroffen, voltooide hij zijn missie met succes. Hij toonde de hoogste graad van vastberadenheid en plichtsbesef.
Distinguished Flying Cross (DFC)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Bijzonderheden:
Met Cyprus gesp.
General Service Medal 1918-1962

Bronnen

  • Foto 1: Dick Andrewartha
  • Foto: Dick Andrewartha
  • - Fourth Supplement to The London Gazette of 26th December 1944, Issue 36863, dated 29th December 1944
    - Third Supplement to The London Gazette of 24th April 1945, Issue 37053, dated 27th April 1945
    - Second Supplement to The London Gazette of 2nd January 1948, Issue 38169, dated 6th January 1948
    - Supplment to The London Gazette of 26th November 1948, Issue 38467, dated 30th November 1948
    - Second Supplement to The London Gazette of 3rd August 1951, Issue 39304, dated 7th August 1951
    - Eighth Supplement to The London Gazette of 29th December 1961, Issue 42559, dated 2nd January 1962
    - Supplment to The London Gazette of 19th April 1971, Issue 45346, dated 20th April 1971
    - RAF Officers Record of Service and Log Books

Foto