Andrews, Arthur Ellis

Geboortedatum:
4 juli 1917 (Princeton/Maine, Verenigde Staten)
Overlijdensdatum:
14 juli 1984 (St. Stephen/New Brunswick, Canada)
Nationaliteit:
Canadese (1931-heden, Republiek)

Biografie

Arthur Ellis Andrews werd op 4 juli 1917 geboren in Princeton, Maine. Hij ontving hier zijn opleiding en aan de State Normal School (1934-1937). Gaf les in Surrey, Maine, 1937-1940 en LeGrange, Maine, januari tot november 1941. Buiten de schoolseizoenen was hij ook werkzaam als lancwouwer.

Anrews ging in dienst op 10 maart 1942 te Moncton. Na zijn opleiding vertrok hij op 30 juni 1943 uit Canada en kwa op 7 juli 1943 aan in Groot-BrittanniŽ. Op 26 septeber 1945 werd hij weer teruggezonden naar Canada en ging op 7 november 1945 uit militaire dienst.

Arthur Ellis Endrews overleed op 14 juli 1984 in St. Stephen, New Brunswick.

Bevorderingen:
29 augustus 1942: Leading Aircraftman;
20 oktober 1943: Flying Officer;
2 april 1945: Flight Lieutenant.

Loopbaan:
10 maart 1942: in deinst te Moncton;
10 maart 1942 - 24 maart 1942: obetaald verlof;
24 maart 1942: No.5 Manning Depot, Lachine;
7 mei 1942: No.5 Equipment Depot, Moncton;
4 juli 1942: No.3 ITS, Victoriaville;
11 oktober 1942: No.4 EFTS, Windsor Mills;
5 december 1942: No.8 SFTS, Moncton;
10 april 1943: No.1 GRS;
26 juni 1943: "Y" Depot;
27 juni 1943: RAF over zee;
3 augustus1943: No.19 (P) AFU;
9 november 1943: No.81 OTU;
14 maart 1944: No.1665 Heavy Conversion Unit;
27 juli 1944 - August 5th, 1944: toegevoegd aan Station Tarrant, Ruston;
16 augustus 1944: No.299 Squadron;
30 augustus 1944: No.620 Squadron;
10 juni 1945: No.190 Squadron;
25 juni 1945: Station Snaith, 25 June 1945;
10 juli 1945 - 17 juli 1945: toegevoegd aan No.1521 BAT Flight;
25 juli 1945: No.422 Squadron.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Flying Officer (1e Luitenant-Vlieger)
Eenheid:
No. 620 Squadron
Toegekend op:
1945
Uitgereikt voor:
Operatie Market Garden
Samenvatting:
Aanbeveling:
"Flying Officer Andrews heeft tijdens de operaties bij Arnhem deelgenomen aan drie missies. Als gezagvoerder bestuurde hij een zweefvliegtuig op de tweede dag van de operatie en later was hij betrokken bij het afleveren van voorraden. Men stuitte op intens en nauwkeurig vuur en bij een gelegenheid raakte het toestel van Flying Officer Andrews zwaar beschadigd. Het grootste deel van het richtingsroer werd weggeschoten wat het landen van het vliegtuig uitzonderlijk moeilijk maakte. Desondanks landde Flying Officer met succes en met vertoon van opmerkelijke vastberadenheid zonder verliezen bij zijn bemanning te veroorzaken."
Bijzonderheden:
Toestemming tot dragen verleend op 15 mei 1945.
Distinguished Flying Cross (DFC)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Flight Lieutenant (Kapitein-Vlieger)
Toegekend op:
1 januari 1946
Mentioned in Despatches

Bronnen

  • - Fourth Supplement to The London Gazette Issue 37080 published on the 11 May 1945
    - Supplement to The London Gazette Issue 37407 published on the 28 December 1945
    - Air Force Association of Canada
    - Canadaian Forces Records and Family Records