Anderson, Peter Murray "Andy"

    Geboortedatum:
    9 april 1922 (Union Point/Manitoba, Canada)
    Overlijdensdatum:
    11 april 1945 (Burg RŲhl/Rijnland, Duitsland)
    Begraven op:
    Oorlogsgraven van het Gemenebest (Evere)
    Vak: X. Rij: 21. Graf: 5.
    Nationaliteit:
    Canadese (1931-heden, Constitutionele Monarchie)

    Biografie

    Peter Murray Anderson werd op 9 april 1922 geboren als de zoon van Peter Anderson en Lorena Jane Anderson. Zijn opleiding volgde hij aan de University of Manitoba, waar hij afstudeerde in landbouw.
    Hij ging op 16 april 1941 te Winnipeg in dienst en kreeg onbetaald verlof tot hij op 26 april 1941 werd ingedeeld bij No. 2 Manning Depot. Na zijn opleiding werd hij bij No. 97 Squadron geplaatst.
    Flight Lieutenant Peter Anderson kwam op 11 april 1945, toen vliegend bij No. 207 Squadron, om het leven met Avro Lancaster Mk III, ME 472 "EM-O" na een missie naar Leipzig. De overige zes bemanningsleden (Sergeant E. Nichol, Flying Officer C.M. Hewett, Flying Officer K.A. Larcombe, Sergeant C.V. Collins, Sergeant E.J. Matthews en Sergeant J.R. Pearl) konden zich door de inzet van Anderson, met hun parachute redden.

    Bevorderingen:
    19 augustus 1941: Leading Aircraftman;
    2 januari 1942: Sergeant;
    28 november 1942: Pilot Officer;
    28 mei 1943: Flying Officer;
    15 juni 1944: Flight Lieutenant.

    Loopbaan:
    26 april 1941: No. 2 Manning Depot;
    9 juni 1941: Guard Duty, No. 37 Service Flying Training School (SFTS);
    15 juli 1941: No. 4 Initial Training School (ITS);
    19 augustus 1941 - 10 oktober 1941: No. 18 Elementary Flying Training School (EFTS);
    11 oktober 1941 - 2 januari 1942: No. 15 Service Flying Training School (SFTS);
    3 januari 1942: "Y" Depot;
    23 januari 1942: RAF (overseas);
    1 april 1942: No. 12 Service Flying Training School (SFTS);
    24 juni 1942: No. 16 Operational Training Unit (OTU);
    16 september 1942: No. 106 Conversion Flight;
    28 september 1942: No. 97 Squadron;
    13 maart 1943: No. 16 Operational Training Unit;
    27 januari 1944: No. 82 Operational Training Unit;
    15 juni 1944: No. 86 Operational Training Unit;
    11 augustus 1944 - 12 oktober 1944: Special Leave, Canada;
    31 oktober 1944: No. 51 Base;
    20 november 1944: No. 1660 Conversion Unit;
    10 januari 1945: No. 5 Lancaster School;
    15 februari 1945 - 11 april 1945: No. 207 Squadron.

    Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Pilot Officer
    Eenheid:
    No. 97 (Straits Settlements) Squadron, Royal Air Force
    Toegekend op:
    26 maart 1943
    Samenvatting:
    Aanbeveling:
    "Deze officier heeft een groot aantal missies voltooid, waaronder zeven aanvallen op doelen in ItaliŽ. Hij heeft altijd grote moed en vaardigheid getoond. Op een nacht in februari 1943 heeft hij onder moeilijke omstandigheden een geslaagde aanval op Lorient voltooid. Drie nachten later onderscheidde hij zich tijdens een aanval op hetzelfde doel."

    Voordracht:
    Engelstalige voordracht aanwezig.
    Bijzonderheden:
    LG 35954/1414.
    AFRO 757/43 (30 April 1943).
    Distinguished Flying Cross (DFC)
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Pilot Officer
    Eenheid:
    No. 97 (Straits Settlements) Squadron, Royal Air Force
    Toegekend op:
    18 december 1943
    RCAF Operational Wings
    Samenvatting:
    Heeft 30 operationele vluchten gevlogen (191 uur 30 minuten), 1 oktober 1942 tot 28 februari 1943.
    Bijzonderheden:
    Ten tijde van de toekenning droeg hij al de rang van Flying Officer en diende hij bij No. 16 Operational Training Unit.
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Flying Officer (1e Luitenant-Vlieger)
    Toegekend op:
    8 juni 1944
    Bijzonderheden:
    LG 36544/2643.
    AFRO 1729/44 (11 August 1944).
    Mentioned in Despatches

    Bronnen

    Foto