Acworth, Richard Alvin "Acky"

    Geboortedatum:
    19 december 1916 (Londen, Groot-BrittanniŽ)
    Overlijdensdatum:
    1 maart 1971
    Nationaliteit:
    Britse (1801-heden, Koninkrijk)

    Biografie

    Richard Acworth werd op 19 december 1916 in Londen geboren. Hij kreeg in 1938 een kort dienstverband. Op 16 mei 1939 werd hij geplaatst bij 112 Squadron toen deze eenheid werd gevormd aan boord van HMS Argus in Portsmouth in Hampshire. Het squadron werd naar Egypte gestuurd en kwam daar op 25 mei 1939 aan.
    Toen ItaliŽ op 10 juni 1940 Engeland de oorlog verklaarde diende hij als Officier-vlieger in de A Flight. Nadat hij vaak in actie was geweest boven de Lybische grens werd hij naar Griekenland overgeplaatst om zich bij 80 Squadron te voegen waarmee hij diverse overwinningen behaalde. Hij kwam weer bij 112 Squadron terug toen dit in maart naar Griekenland was overgeplaatst.
    Later keerde hij terug naar de UK waar hij begin 1942 instructeur werd bij de 55 Operation Training Unit. In de zomer van 1943 vloog hij een tijdje als Flight Commander bij 118 Squadron maar verliet de eenheid in augustus. Acworth beŽindigde de oorlog met zeven bevestigde overwinningen.

    Bevorderingen:
    19 februari 1938: Acting Pilot Officer on probation;
    29 november 1938: Pilot Officer;
    29 augustus 1940: Flying Officer;
    29 augustus 1941: Flight Lieutenant (war subs);
    augustus 1942: Acting Squadron Leader;
    1 juli 1943: Temporary Squadron Leader.

    Loopbaan:
    5 maart 1938: No. 9 Flying Training School;
    16 mei 1939: "A" Flight, No. 112 Squadron;
    februari 1941 - maart 1941: Attached to No. 80 Squadron;
    1941: Instructor No. 71 Operational Training Unit;
    27 oktober 1941 - 11 november 1941: No. 112 Squadron;
    ?: No. 1 RAF Depot;
    26 maart 1942: Instructor No. 55 Operational Training Unit;
    30 april 1943: No. 118 Squadron;
    augustus 1943: Q Flight, No. 61 Operational Training Unit;
    1944 - 1 oktober 1944: No. 80 Squadron.

    Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Flying Officer
    Eenheid:
    No. 112 Squadron, Royal Air Force
    Toegekend op:
    25 juli 1941
    Distinguished Flying Cross (DFC)

    Bronnen

    • Foto 1: Tom MacNeill
    • Foto: Tom MacNeill
    • - SHORES, CH. & WILLIAMS, C., Aces High, Grub Street, London, 1994.
      - The London Gazette of 8th March 1938, Issue 34490
      - The London Gazette of 6th December 1938, Issue 34577
      - The London Gazette of 5th November 1940, Issue 34986
      - The London Gazette of 25th July 1941, Issue 35228
      - The London Gazette of 4th November 1941, Issue 35335
      - Supplement to The London Gazette of 13th July 1943, Issue 36092, dated 14th July 1943
      - Second Supplement to The London Gazette of 12th May 1944, Issue 36514, dated 16th May 1944
      - The Air Force List, August 1938, His Majesty's Stationary Officer
      - Haakans Aviation Page

    Foto