Allan, John Watson "Iain"

Geboortedatum:
6 mei 1918 (Cathcart/Schotland, Groot-BrittannŽ)
Overlijdensdatum:
9 juli 1988
Nationaliteit:
Britse (1801-heden, Koninkrijk)

Biografie

Hij stond bekend als Iain, meldde zich in 1938 bij de RAFVR en behaalde zijn wings in 1940. In het begin vloog hij Spitfires bij 266 Squadron en maakte veel nachtvluchten, waardoor hij uiteindelijk bij 256 Squadron, een nachtjagersquadron werd geplaatst. Hij was niet erg succesvol tijdens vluchten vanuit de UK maar in juli 1943 leidde hij een detachement naar Malta om deel te nemen aan dekkingsvluchten voor de invasievloot tijdens de landingen op SiciliŽ en hij begon al gauw successen te behalen met behulp van zijn waarnemer, Flight Lieutenant H.I. Davidson. Tussen 12 juli en 31 augstus 1943 kreeg hij 14 vernietigde vijandelijke vliegtuigen op zijn naam waarvan er vijf werden neergehaald in de nacht van 15 op 16 juli en iedere keer twee in de nacht van 16 op 17 juli en 25 op 26 juli.
Na een rustperiode in september 1943 voegde hij zich bij 151 Squadron en vloog nachtelijke verkenningsmissies boven noord Europa voordat hij overging naar 29 Squadron. In december 1944 nam hij het commando over dit squadron op zich en bleef erbij tot het einde van de oorlog en nog daarna. Zijn score aan het einde van de oorlog bedroeg 14 vernietigde vijandelijke toestellen.
Tot 1950 volgden er diverse staffuncties toen hij het commando over de all weather Fighter Wing op Coltishall op zich nam en in 1953 leidde hij een formatie Vampires tijdens de Kroningsceremonie. Een periode bij het Joint Warfare Establishment werd gevolgd door drie benoemingen bij het Air Ministry voordat hij commandant werd van het Officers and Aircrew Selection Centre op Biggin Hill, dat ook zijn laatste plaatsing was.

Bevorderingen:
20 januari 1941: Pilot Officer (commission, on probation)
20 januari 1942: Flying Officer
20 januari 1943: Flight Lieutenant (war sub)
15 maart 1945: Squadron Leader (war sub)
1 september 1945: Squadron Leader
1 juli 1952: Wing Commander
1 juli 1963: Group Captain
1 juli 1967: Air Commodore

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Acting Squadron Leader
Eenheid:
No. 256 Squadron, Royal Air Force
Toegekend op:
17 augustus 1943
Samenvatting:
Aanbeveling:
Als respectievelijk piloot en waarnemer (F/O H.J. Davidson R.A.A.F.) hebben deze officieren uitzonderlijke bekwaamheid getoond tijdens recente operaties boven SiciliŽ. Op een nacht in juli 1943 vernietigden ze twee vijandelijke toestellen terwijl ze er de volgende nacht nog een neerhaalden. Twee nachten later schoten ze op ťťn vlucht vier Ju 88ís en een Cant 1007 neer. In de volgende nacht schoten ze nog twee vijandelijke vliegtuigen neer en behaalden in drie nachtelijke operaties 10 overwinningen.
Distinguished Service Order (DSO)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Acting Squadron Leader
Eenheid:
No. 256 Squadron, Royal Air Force
Toegekend op:
31 augustus 1943
Distinguished Flying Cross (DFC)
Samenvatting:
Voordracht:
"Als respectievelijk observator en piloot hebben deze officier zeldzame kwaliteiten vertoond in nachtoperaties. Gedurende twee recente nachten hebben zij drie vijandelijke vliegtuigen vernietigd waarmee hun totaal op 13 komt, waarvan allen zijn behaald in juli 1943. Hun staat van dienst is voortreffelijk en de hoogste waardering waard".
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Acting Squadron Leader
Toegekend op:
1 januari 1945
Mentioned in Despatches

Bronnen

Foto