Auchinleck, Claude John Eyre

Geboortedatum:
21 juni 1884 (Aldershot/Hampshire, Groot-Brittannië)
Overlijdensdatum:
23 maart 1981 (Marrakesh/Marrakesh, Marokko)
Begraven op:
Oorlogsgraven van het Gemenebest Casablanca - Ben M’Sik
Nationaliteit:
Britse (1801-heden, Koninkrijk)

Biografie

Auchinleck ontving onderwijs op Wellington College en studeerde af aan de Royal Academy Sandhurst. Hij kwam in 1904 met 20 jaar in dienst van het Indiase Leger. Hij diende in Egypte en Palestina geduredne de Eerste Werelsoorlog en maakte gestaag bevorderingen en kreeg de reputatie een efficient bevelhebber te zijn.
In de Tweede Wereldoorlog voerde hij het bevel over de Britse Strijdkrachten bij Narvik in Noorwegen. Dit verliep niet succesvol en de Britten moesten zich terugtrekken.
Begin 1941 werd Auchinleck naar India gestuurd om leiding te geven aan de Indiase strijdkrachten. In juli 1941 werd hij benoemd als opperbevelhebber van de Geallieerde Strijdkrachten in het Midden-Oosten en nam het bevel over van Wavell
De rest van 1941 was 'de Auk' behoorlijk succesvol en nam eind 1941 geheel Cyrenaica in.

Hij moest het echter opnemen tegen de 'Woestijnvos' - Rommel
Tegen juni 1942 had Rommel al het terrein wat door Auchineck was ingenomen, weer teruggewonnen en de Geallieerden legden een massieve verdediging aan rond het kleine stadje El Alamein. Hoewel de geallieerden de eerste slag om El Alamein wonnen, was Churchill niet overtuigd dat Auchinleck de benodigde kwaliteiten bezat om zijn manschappen naar de eindoverwinning in Noord-Afrika te leiden. Hij werd van zijn bevel ontheven en vervangen door Montgomery
In 1943 werd Auchinleck bevorderd tot opperbevelhebber van de strijdkrachten in India en werd bevorderd tot Veldmaarschalk.
Na de Tweede Wereldoorlog diende hij als opperbevelhebber in India en Pakistan gedurende de aanloop naar de onafhankelijkheid voor beide landen. Hij werd echter beschuldigd van het voortrekken van de Pakistanen en het destabiliseren van de regio.
Auchinleck diende zijn ontslag in en ging met zijn pensioen in Marrakech, Marokko wonen.

Hij stierf in 1981.

Medailles en onderscheidingen vóór de Tweede Wereldoorlog:
- DSO: 3 juni 1917
- Croix de Guerre (Frans): 1918
- Legion d'honneur: 1918
- OBE: 3 juni 1919
- CB: 3 juli 1934
- MID: 3 juli 1934
- Companion of the Star of India: 8 mei 1936
- MID: ?

Bevorderingen:
- 2nd Lieutenant: 21 januari 1903
- Lieutenant: 15 december 1905
- Captain 21 januari 1912
- Major: 21 Januari 1918
- Lieutenant-Colonel: 21 januari 1929
- Colonel: 1 februari 1930
- Major-General: 30 november 1935
- Lieutenant-General: 16 maart 1940
- General: 26 december 1940
- Field Marshal: 1 juni 1946

Ontslag/pensioen: 1 december 1947

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Lieutenant-General
Eenheid:
Commander-in-Chief, India
Toegekend op:
20 december 1940
Grand Commander of the Indian Empire (GCIE)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
General, Indian Army
Eenheid:
Colonel, The Royal Inniskilling Fusiliers
Toegekend op:
15 mei 1942
Order Wojenny Virtuti Militari - Krzyz Srebrny
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
General
Toegekend op:
23 juli 1943
Ceskoslovenský válecný kríž 1939
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
General
Eenheid:
Indian Army, Aide-de-Camp General to The King
Toegekend op:
1 januari 1945
Grand Cross of The Most Honourable Order of the Bath (GCB)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Field Marshal
Eenheid:
the Indian Army
Toegekend op:
oktober 1945
Nepal Tara 1st Class
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Field Marshal
Toegekend op:
1947
Order of the Cloud and Banner with Special Grand Cordon (1st Class)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
1949
Grand Officier de l' Ordre National de la Legion d'Honneur

Bronnen

Foto