Unwin, George Cecil "Grumpy"

Geboortedatum:
18 januari 1913 (Bolton upon Dearne/Yorkshire, Groot-BrittanniŽ)
Overlijdensdatum:
29 juni 2006 (Dorset, Groot-BrittanniŽ)
Nationaliteit:
Britse (1801-heden, Koninkrijk)

Biografie

Dienstnummer 46298.

George "Grumpy" Unwin werd op 18 januari 1913 geboren. Hij kwam in april 1929 bij de RAF als leerling-klerk bij RAF-administratie, Ruislip. Op 24 april 1931 werd hij als klerk geplaatst bij HW Fighting Area op Uxbridge.
Hij solliciteerde voor de pilotenopleiding, werd geselecteerd en startte op 25 november 1935 met zijn opleiding in Woodley. Daarna volgde op 17 februari 1936 een plaatsing bij 11 Flying Training School op Wittering. Toen hij door de opleiding was, werd hij geplaatst bij No. 19 Squadron op Duxford.
Hij kwam in actie boven Duinkerken eind mei en juni 1940 en schoot een Hs 126, een Me 109 en een Me 110 neer en behaalde een aantal (gedeelde) waarschijnlijke overwinningen.
In augustus en de herfst van 1940 bleef hij zijn score opvoeren. Eind 1940 was zijn score 13 vernietigd en 2 gedeeld vernietigd. In de rest van de oorlog zou hij geen overwinningen meer behalen.
Begin 1941 solliciteerde hij naar een vaste aanstelling. Aanvankelijk werd hij afgewezen totdat een vriend hem adviseerde om bij het volgende panelinterview op gecultiveerde wijze over jagen en paardenraces te praten.
George beweerde dat hij te midden van paarden was opgegroeid en presenteerde het panel zijn rijkdom aan kennis op dit gebied. Aan het eind daarvan had hij zijn aanstelling op zak.
Zijn wijdverspreide bijnaam was "Grumpy" die hij kreeg, zoals het verhaal gaat, nadat hij over Douglas Bader had geklaagd die laat op de avond pogingen deed om ťťn van zijn beenprotheses te repareren. Het had Unwin uit zijn slaap gehouden en hij liet dat iedereen weten.
Unwin werd in 1943 instructeur en leerde te vliegen in de Mosquito. Na een tijdje bij 60 OTU op High Ercal te hebben gezeten kwam Unwin op 5 april 1944 bij No. 613 Squadron op Lasham.
Toen zijn tour klaar was, ging hij naar Central Gunnery Schools, Catfoss (eind 1944) en Leconfield (eind 1945). In juni 1946 werd Unwin als Chief Instructor geplaatst bij No. 608 Squadron, RauxAF op Thornaby. Hij had van september 1947 tot januari 1949 een stafbaan bij HQ 23 Group en nog ťťn bij HQ 12 Group tot augustus 1949.
Unwin werd daarna overzee geplaatst nam op 9 September het commando over als commandant van No. 84 Squadron at Habbaniya (Irak).
Het Squadron vertrok op 8 april 1950 naar Tengah (Singapore) en startte met het vlieggen van missies ter ondersteuning van het Leger die in gevecht waren tegen terroristen in MaleisiŽ on
Unwin leidde het Squadron tot 24 augustus 1951 toen hij zijn been brak en naar Engeland terugkeerde. Voor zijn optreden in MaleisiŽ werd hij onderscheiden met een DSO.
Unwin verliet op 18 januari 1961 de RAF met de rang van Wing Commander.
In zijn pensionering was Unwin de secretaris van een stichting voor spasme in Zuid-Engeland maar hij beschouwde dat nooit als werk.
Hij was een gepassioneerd golfer een een handicap van zes en woonde op loopafstand van de Ferndown Club in Dorset waar hij vele jaren in vele comitťs zat. In vroeger jaren speelde hij zeven keer per week en voegde daar ooit aan toe "ik verminderde dat aantal tot vijf keer in de winter." Hij bleef spelen tot zijn 90e jaar maar bezocht de club twee tot drie keer per week tot aan zijn dood.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Flight Sergeant
Eenheid:
No. 19 Squadron, Royal Air Force
Toegekend op:
1 oktober 1940
Samenvatting:
Voordracht:
"Deze piloot heeft grote moed getoond in zijn aanvallen tegen de vijand en heeft tien van hun vliegtuigen vernietigd. Bij een gebeurtenis kortgeleden, toen hij allleen van een aanval terugkeerde, onderschepte hij een formatie vijandelijke bommenwerpers die door zo'n dertig gevechtsvliegtuigen werden geŽscorteerd en vernietigde twee van de gevechtsvliegtuigen. Hij heeft vaardigheid en moed van de hoogste orde vertoond."
Distinguished Flying Medal (DFM)
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Flight Sergeant
Eenheid:
No. 19 Squadron, Royal Air Force
Toegekend op:
6 december 1940
Distinguished Flying Medal (DFM)
Samenvatting:
Voordracht:
"Deze piloot heeft het grootste enthousiasme, de grootste moed en vastberadenheid vertoond om het gevecht met de vijand aan te gaan. Hij is een uitstekend gevechtspiloot en heeft in totaal dertien vijandelijke vliegtuigen vernietigd en heeft geassisteerd in de vernietiging van andere."
Bijzonderheden:
Tweede DFM toegekend als gesp voor op het lint van de eerste DFM.
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Bijzonderheden:
Met "BATTLE OF BRITAIN"-gesp.

1939-1945 Star

Bronnen