Skorzeny, Otto

Geboortedatum:
12 juni 1908 (Wenen, Oostenrijk)
Overlijdensdatum:
5 juli 1975 (Madrid, Spanje)
Dienstnummer:
1.081.671 (NSDAP)/295.979 (SS)
Nationaliteit:
Oostenrijks (1918-1938, Republiek)

Biografie

Bevorderingen:
1 mei 1940: SS-Unterscharführer;
1 september 1940: SS-Oberscharführer;
30 januari 1941: SS-Untersturmführer;
28 april 1943: SS-Hauptsturmrführer;
12 september 1943: SS-Sturmbannführer;
16 oktober 1944: SS-Obersturmbannführer;
20 april 1945: SS-Standartenführer.

Loopbaan:
?:Leibstandarte SS Adolf Hitler (LSSAH);
?: Kommandeur, Sonderverband z.b.V. 'Friedenthal';
17 april 1944: Kommandeur, SS-Jäger-Bataillon 502;
10 november 1944: Kommandeur, SS-Jagdverband Mitte;
14 december 1944: Kommandeur, Panzer-Brigade 150.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
26 augustus 1941
Eisernes Kreuz 2. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
2 september 1942
Medaille
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
18 augustus 1943
Verwundetenabzeichen 1939 in Schwarz
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
12 september 1943
Wehrmachtbericht
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
12 september 1943
Eisernes Kreuz 1. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
SS-Hauptsturmführer der Reserve (Reserve Kapitein)
Eenheid:
Kommandeur, Sonderverband z.b.V. Friedenthal, Waffen-SS
Toegekend op:
13 september 1943
Samenvatting:
Onderscheiding werd verkregen voor zijn aandeel in de San Grasso raid waarbij Mussolini werd bevrijd.
Bijzonderheden:
2153e Verlening
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
16 september 1943
Bijzonderheden:
Persoonlijk uitgereikt door Hermann Göring
Gemeinsames Flugzeugfuhrer-Beobachter Abzeichen mit Brillianten
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
SS-Obersturmbannführer der Reserve (Luitenant-kolonel der Reserve)
Eenheid:
Kommandeur, SS-Jagdverbände, Waffen-SS
Toegekend op:
16 oktober 1944
Deutsches Kreuz in Gold
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
SS-Obersturmbannführer der Reserve (Luitenant-kolonel der Reserve)
Eenheid:
Kommandeur, SS-Jagdverbände, Waffen-SS
Toegekend op:
5 februari 1945
Ehrenblattspange des Heeres und Waffen-SS
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
SS-Obersturmbannführer der Reserve (Luitenant-kolonel der Reserve)
Eenheid:
Kampfkommandant, Schwedt an der Oder, Kommandeur, SS-Jagdverbände, Waffen-SS
Toegekend op:
9 april 1945
Bijzonderheden:
826e Verlening.
Ritterkreuz mit Eichenlaub

Bronnen

Foto's

Achtergrondartikelen

Thema's