Achilles, Albrecht Adolf Konrad

    Geboortedatum:
    15 januari 1914 (Karlsruhe/Baden-Württemberg, Duitsland)
    Overlijdensdatum:
    27 september 1943 (nabij Salvador da Bahia, Brazilië)
    Nationaliteit:
    Duitse (1933-1945, Duitse Rijk)

    Biografie

    Albrecht Achilles begon zijn marinecarrière in april 1934. Hij diende op het opleidingsschip Schleswig-Holstein en daarna op het slagschip Gneisenau. Na een jaar op de officiers marineschool Mürwik te hebben gezeten ging hij in april 1940 naar de U-boat strijdkracht.
    Na de gebruikelijke training maakte hij drie patrouilles met de U-66 onderleiding van Korvettenkäpitan Richard Zapp. Hij verliet deze onderzeeboot in november 1941 alwaar hij in januari 1942 de commandant werd van de U-161 van het type IXC. Hij opereerde voornamelijk in het Caribische gebied, maar ook in de wateren voor Brazilië en Afrika. In maart 1942 bracht hij de Amerikaanse kustwachtschip de Acacia tot zinken en in oktober van dat jaar beschadigde hij ook nog de Britse lichte kruiser Phoebe (5450 ton).
    Albrecht Achilles stierf in september 1943 met al zijn bemanningsleden in de zuid Atlantische Oceaan dichtbij Salvador da Bahia door het U.S. Navy Catalina VP-74/P2 op 12° 30' z. Br., 35° w. L..

    Bevorderingen:
    26 september 1934: Seekadett;
    1 oktober 1934: Obermatrose;
    1 januari 1935: Oberstabsmatrose;
    1 juli 1935: Fähnrich zur See;
    ?: Oberfähnrich zur See;
    16 april 1937: Leutnant zur See;
    13 april 1939: Oberleutnant zur See;
    14 augustus 1941: Kapitänleutnant;
    5 april 1945: Korvettenkapitän (posthuum).

    Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Leutnant zur See
    Eenheid:
    Schlachtschiff Gneisenau
    Toegekend op:
    8 april 1938
    Dienstauszeichnung der Wehrmacht 4.Klasse, 4 Jahre
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Oberleutnant zur See
    Eenheid:
    U-66 der 2. Unterseebootsflottille
    Toegekend op:
    7 augustus 1941
    Eisernes Kreuz 2. Klasse
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Oberleutnant zur See
    Eenheid:
    U-66 der 2. Unterseebootsflottille
    Toegekend op:
    7 augustus 1941
    U-boot Kriegsabzeichen (ohne Brillianten)
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Kapitänleutnant
    Eenheid:
    Kommandant U-161 der 2. Unterseebootsflottille
    Toegekend op:
    5 april 1942
    Eisernes Kreuz 1. Klasse
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Kapitänleutnant
    Eenheid:
    Kommandant U 161 / 2.Unterseebootsflottille
    Toegekend op:
    16 januari 1943
    Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes

    Bronnen

    • Foto: Wilco Vermeer
    • - Die Ordensträger der Deutschen Wehrmacht (CD), VMD-Verlag GmbH, Osnabrück, 2002
      - Fellgiebel W.P., Elite of the Third Reich, The recipients of the Knight's Cross of the Iron Cross 1939-1945: A Reference, Helion & Company Limited, Solihull, 2003, ISBN 1-874622-46-9
      - Busch R., Röll H.J., Die Ritterkreuzträger der U-Boot-Waffe Sept. 1939 bis Mai 1945, Berlin, Bonn, Herford, Mittler, 2003
      - Fellgiebel W.P., Die Träger des Ritterkreuzes des Eisernen Kreuzes 1939-1945, Friedberg, Podzun-Pallas, 1993
      - Das Ritterkreuz.de
      - U-boat net
      - Deutsche Marinegeschichte
      - Deutsche U-boote, 1935-1945
      - Lexikon der Wehrmacht

    Foto