Ambrosius, Wilhelm

    Geboortedatum:
    14 juni 1903 (Tuchel/West Pruissen, Duitsland)
    Overlijdensdatum:
    19 september 1955 (Durban, Zuid-Afrika)
    Nationaliteit:
    Duitse (1933-1945, Duitse Rijk)

    Biografie

    Wilhelm Ambrosius trad in 1921 toe tot de marine.
    Op 8 mei 1945 trad hij in Brits krijgsgevangenschap waaruit hij op 8 december 1948 werd ontslagen.

    Bevorderingen:
    3 oktober 1921: Rekrut
    3 maart 1923: Funkgast
    3 oktober 1923: Oberfunkgast
    1 mei 1925: Obermatrose
    1 november 1925: Matrosenobergefreiter
    1 april 1926: Offiziersanwärter
    1 april 1928: Fähnrich zur See
    1 juni 1930: Oberfähnrich zur See
    1 oktober 1930: Leutnant zur See
    1 oktober 1932: Oberleutnant zur See
    1 april 1936: Kapitänleutnant
    1 november 1940: Korvettenkapitän
    1 juni 1944: Fregattenkapitän

    Loopbaan:
    - U-Lehrgang u. Kommandantenschießlehrgang Unterseebootsabwehrschule, Kiel-Wik: 1935 tot 30 april 1936;
    - Kommandant zur Verfügung U-Flottille Saltzwedel, Wilhelmshaven: 1 mei 1936 tot 11 september 1936;
    - Kommandant U 28 / U-Flottille Salzwedel, Wilhelmshaven: 12 september 1936 tot 1 november 1938 waarvan in april 1937 tijdelijk Kommandant U 21 / U-Flottille Weddigen, Kiel;
    - Flottillenchef in Vertretung U-Flottille Hundius, Wilhelmshaven: 6 augustus 1938 tot 31 juli 1939;
    - Baubelehrung U 43 Deutsche Schiff- und Maschinenbau AG [AG Weser], Bremen / Marinelehrwerkstatt, Wilhelmshaven: 1 augustus tot 25 augustus 1939;
    - Kommandant U 43 / U-Flottille Hundius, Wilhelmshaven u. 2.U-Flottille, Wilhelmshaven / Lorient: 26 augustus 1939 tot 20 oktober 1940;
    - Kommandeur 1. Abteilung / 2.Unterseeboots-Lehr-Division, Gotenhafen: 1 november 1940 tot 30 juni 1943;
    - Flottillenchef 22.U-Flottille, Gotenhafen: 1 januari 1941 tot 4 januari 1944;
    - Kommandeur in Vertretung 2.Unterseeboots-Lehr-Division, Gotenhafen: 3 december 1943 tot 16 februari 1944;
    - Flottillenchef 2.Minensuchflottille: februari 1944 tot augustus 1944;
    - Kommandeur Sperrschule Kiel-Wik: oktober 1944 tot februari 1945;
    - Führer 11.Sicherungsdivision: maart 1945 tot 8 mei 1945;

    Behaalde:
    Als kommandant van U 43: Voerde vijf oorlogspatrouilles uit in 176 dagen, maakte één overplaatsingstocht van 3 dagen. Bracht 7 vrachtschepen tot zinken met een tonnage van 38.403 BRT en bracht 1 tanker tot zinken met een tonnage van 8.627 BRT. Kptlt. Wilhelm Ambrosius werd van zijn bevel ontheven en vervangen door Oblt. Wolfgang Lüth.

    Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Kapitänleutnant
    Eenheid:
    Kommandant U 28
    Toegekend op:
    6 juni 1939
    Spanienkreuz, Silber
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Kapitänleutnant
    Eenheid:
    Kommandant U 28
    Toegekend op:
    21 augustus 1939
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Kapitänleutnant
    Eenheid:
    Kommandant U 43
    Toegekend op:
    15 december 1939
    Eisernes Kreuz 2. Klasse
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Kapitänleutnant
    Eenheid:
    Kommandant U 43
    Toegekend op:
    8 april 1940
    U-boot Kriegsabzeichen (ohne Brillianten)
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Kapitänleutnant
    Eenheid:
    Kommandant U 43
    Toegekend op:
    september 1940
    Eisernes Kreuz 1. Klasse
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Korvettenkapitän
    Eenheid:
    22.U-bootsflotille
    Toegekend op:
    20 april 1943
    Kriegsverdienstkreuz 2.Klasse mit Schwertern
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Korvettenkapitän
    Eenheid:
    Chef 22.U-bootsflotille
    Toegekend op:
    1 september 1943
    Kriegsverdienstkreuz 1.Klasse mit Schwertern
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Fregattenkapitän
    Eenheid:
    Flottillenchef 2.Minensuchflottille
    Toegekend op:
    8 september 1944
    Deutsches Kreuz in Gold

    Bronnen

    • - Die Ordensträger der Deutschen Wehrmacht (CD), VMD-Verlag GmbH, Osnabrück, 2002
      - Patzwall K., Scherzer V., Das Deutsche Kreuz 1941-1945, Geschichte und Inhaber Band II, Verlag Klaus D. Patzwall, Norderstedt, 2001, ISBN 3-931533-45-X
      - Archief Fernando Almeida