Angern, Günther

Geboortedatum:
5 maart 1893 (Kolberg/Pommeren, Duitsland)
Overlijdensdatum:
2 februari 1943 (Stalingrad/oblast Stalingrad, Sovjet-Unie)
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Duitse Rijk)

Biografie

Günther Angern ging in 1911 in dienst als Fahnenjunker bij het Jäger-Regiment 6. Hij ontving zijn verdere militaire opleiding aan de Kriegsschule in Danzig. Tijdens de Eerste Wereldoorlog nam hij deel aan de strijd aan het Westfront. Na de Eerste Wereldoorlog werd Angern in 1920 geplaatst bij het Reiter-Regiment 6. In 1921 werd hij toegevoegd aan de staf van de 3.Infanterie-Division. Op 21 januari 1924 kreeg Günther Angern het bevel over het A-Eskadron / Reiter-Regiment 8. Hij maakte in 1928 de overstap naar de 3.Kraftfahr-Abteilung en vervolgens in 1930 naar de staf van de 1.Kavallerie-Division. In 1938 werd hij aangesteld als Kommandeur 3.Schützen-Brigade.

Met zijn eenheid nam Angern deel aan de Poolse Veldtocht om nog in 1939 te worden aangesteld als Kommandeur 11.Schützen-Brigade. Tijdens de strijd in het Westen in mei/juni 1940 nam zijn eenheid deel aan de operaties in Frankrijk. in 1941 kreeg hij het bevel over de 11.Panzer-Division. Vervolgens werd Angern in 1942 toegevoegd aan de staf van de 16.Panzer-Division, waarover hij in september het bevel kreeg. Op 2 februari 1943 kwam Günther Angern om het leven in Stalingrad.

Bevorderingen:
1 april 1911: Fahnenjunker;
20 februari 1912: Fähnrich;
18 november 1912: Leutnant;
22 maart 1916: Oberleutnant;
1 oktober 1922: Rittmeister;
1 april 1933: Major;
1 oktober 1935: Oberstleutnant;
1938: Oberst;
1 september 1941: Generalmajor;
21 januari 1943: Generalleutnant.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Major (Majoor)
Toegekend op:
1934
Ehrenkreuz für Frontkämpfer
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberstleutnant (Luitenant-kolonel)
Toegekend op:
2 oktober 1936
Dienstauszeichnung der Wehrmacht  1.Klasse, 25 Jahre
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberst (Kolonel)
Toegekend op:
26 oktober 1938
Magyar Érdemrend Középkeresztje
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberst (Kolonel)
Toegekend op:
18 september 1939
1939 Spange zum Eisernen Kreuzes 2er Klasse 1914
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberst (Kolonel)
Toegekend op:
9 oktober 1939
1939 Spange zum Eisernen Kreuzes 1er Klasse 1914
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberst (Kolonel)
Toegekend op:
1939
Medaille zur Erinnerung an die Heimkehr des Memellandes
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberst (Kolonel)
Eenheid:
Kommandeur, 11. Schützen-Brigade, Heer
Toegekend op:
7 augustus 1940
Samenvatting:
Ontvangen vanwege zijn aandeel bij de doorbraak rond de bruggen van Anzien en St. Catharine, ten noorden van Arras op 23 mei 1940 en de overgang van de Bethune bij St. Aubin en Dampierre op 10 juni 1940.
Bijzonderheden:
145e Verlening.
Voorgedragen: 18 juli 1940.
Bevestigd: 26 juli 1940.
Bevestiging: 5 Augustus 1940.
Voorlopige verleningsoorkonde en onderscheiding gedateerd op 7 augustus 1940.
Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberst (Kolonel)
Toegekend op:
7 juli 1941
Anerkennungsurkunde des Oberbefehlshabers des Heeres
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Oberst (Kolonel)
Toegekend op:
22 juli 1941
Ehrenblattspange des Heeres und Waffen-SS
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Generalmajor (Brigade generaal)
Eenheid:
11.Panzer-Division / 4.Panzer-Armee / Heeresgruppe Mitte
Toegekend op:
8 maart 1942
Bijzonderheden:
Voordracht: 20 februari 1942.
Behandeling: 25 februari 1942.
Verlening: 8 maart 1942.
Deutsches Kreuz in Gold

Bronnen