Augsberger, Franz Xaver Josef Maria "Franz"

    Geboortedatum:
    10 oktober 1905 (Wenen, Oostenrijk)
    Overlijdensdatum:
    19 maart 1945 (Neustadt/Boven Silezië, Duitsland)
    Nationaliteit:
    Duitse (1933-1945, Duitse Rijk)

    Biografie

    Franz Augsberger bereikte uiteindelijk de rang van SS-Brigadeführer en Generalmajor der Waffen-SS.
    Hij lwam op 19 maart 1945 om het leven door Sovjet Anti-tankvuur terwijl hij zijn divisiestaf leidde bij een uitbraak tijdens een omsingeling door Sovjet troepen.

    NSDAP-Nr.: 360 700 (vanaf 30 oktober 1930)
    SS-Nr.: 139 528 (vanaf 20 april 1932)

    Promoties:
    20 april 1932 SS-Anwärter
    februari 1934 SS-Mann
    20 april 1934 SS-Unterschrführer
    1 juni 1934 SS-Oberscharführer
    1 april 1935 SS-Hauptscharführer (volgens andere bron 20 april 1935)
    30 januari 1936 SS-Standartenoberjunker
    20 april 1936 SS-Untersturmführer (met ingang vanaf 1 juni 1935)
    1 juli 1936 SS-Obersturmführer
    1 juni 1937 SS-Hauptsturmführer
    1 augustus 1939 SS-Sturmbannführer
    21 maart 1940 SS-Hauptsturmführer der Waffen-SS (vanaf 1 juni 1937)
    1 december 1941 SS-Sturmbannführer der Waffen-SS (vanaf 1 augustus 1939)
    20 april 1942 SS-Obersturmbannführer der Waffen-SS (vanaf 1 april 1942)
    1 juli 1943 SS-Standartenführer der Waffen-SS (vanaf 21 juni 1943)
    30 januari 1944 SS-Oberführer der Waffen-SS
    25 mei 1944 SS-Brigadeführer und Generalmajor der Waffen-SS (vanaf 21 juni 1944)

    Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Hauptscharführer
    Toegekend op:
    16 december 1935
    Julleuchter der SS
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Hauptsturmführer (Kapitein)
    Toegekend op:
    1 december 1937
    DRL Sportabzeichen in Bronze
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Hauptsturmführer (Kapitein)
    Toegekend op:
    1 december 1937
    Bronzes SA-Sportabzeichen
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Hauptsturmführer (Kapitein)
    Toegekend op:
    1 december 1937
    Ehrendegen des Reichsführers-SS
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Hauptsturmführer (Kapitein)
    Toegekend op:
    1 december 1937
    SS-Ehrenring
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Hauptsturmführer (Kapitein)
    Toegekend op:
    1938
    Medaille zur Erinnerung an den 13. März 1938
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Hauptsturmführer (Kapitein)
    Toegekend op:
    4 juli 1941
    Eisernes Kreuz 2. Klasse
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Hauptsturmführer (Kapitein)
    Toegekend op:
    15 september 1941
    Eisernes Kreuz 1. Klasse
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Hauptsturmführer (Kapitein)
    Toegekend op:
    1 december 1941
    Vapaudenristin 3.luokka (VR 3)
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Sturmbannführer (Majoor)
    Toegekend op:
    15 januari 1942
    Bijzonderheden:
    Bronzen versie.
    Infanterie-Sturmabzeichen
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Sturmbannführer
    Eenheid:
    Führer SS-Infanterie-Regiment 7 (motorisiert)
    Toegekend op:
    30 mei 1942
    Deutsches Kreuz in Gold
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Sturmbannführer (Majoor)
    Toegekend op:
    20 juli 1942
    Medaille
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Standartenführer (Kolonel)
    Toegekend op:
    30 oktober 1943
    Vapaudenristin 2.luokka (VR 2)
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Oberführer
    Toegekend op:
    9 maart 1944
    Wehrmachtbericht
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Brigadeführer / Generalmajor der Waffen-SS (Brigadegeneraal)
    Toegekend op:
    1945
    Ehrenblattspange des Heeres und Waffen-SS
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    SS-Brigadeführer / Generalmajor der Waffen-SS
    Eenheid:
    Kommandeur 20.SS-Grenadier-Division (Estnischer Nr. 1) / Heeresgruppe Mitte
    Toegekend op:
    8 maart 1945
    Bijzonderheden:
    Voorgedragen op 16 februari 1945 en getekend door OB Heeresgruppe Mitte, Generalfeldmarschall Ferdinand Schörner; goedgekeurd door Reichsführer-SS Heinrich Himmler.
    Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes

    Bronnen

    Foto