Albrecht, Fritz Wilhelm Karl

    Geboortedatum:
    23 december 1905 (Berlijn/Brandenburg, Duitsland)
    Overlijdensdatum:
    29 april 1977 (Keulen/Noordrijn-Westfalen, Duitsland)
    Nationaliteit:
    Duitse (1933-1945, Duitse Rijk)

    Biografie

    Bevorderingen:
    1 december 1929: Leutnant (Polizei);
    1 mei 1933: Oberleutnant (Polizei);
    1 oktober 1936: Hauptmann (RDA - 35);
    18 juni 1941: Major (RDA 1 januari 1941 - 73 / 1 oktober 1940 - 6a);
    20 april 1943: Oberstleutnant (RDA 1 februari 1943 - 38);
    8 november 1943: Oberst (RDA 1 augustus 1943 - 58b);
    21 december 1959: Brigadegeneral (Bundesheer, ingaande 1 oktober 1959).

    Loopbaan:
    ?: Landespolizei;
    15 oktober 1935: Artillerie-Regiment 3;
    1938: Chef 1. / Artillerie-Regiment 13;
    mei 1940: Kommandeur I. / Artillerie-Regiment 13;
    oktober 1941- 27 februari 1942: Kommandeur, Artillerie-Regiment 13;
    1 mei 1942: Stab, Höheren-Artillerie-Kommandeur 311;
    16 december 1942: Führer Panzerartillerie-Regiment "Großdeutschland";
    16 januari 1943: Kommandeur, Panzerartillerie-Regiment "Großdeutschland";
    ?: Führerreserve;
    25 november 1944: Kommandeur Grenadier-Regiment 15;
    april 1945: Führer, Kampfgruppe Magdeburg;
    1956 - 30 september 1963: Bundeswehr.

    Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Hauptmann (Kapitein)
    Toegekend op:
    7 oktober 1939
    Eisernes Kreuz 2. Klasse
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Hauptmann (Kapitein)
    Toegekend op:
    29 mei 1940
    Eisernes Kreuz 1. Klasse
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Major (Majoor)
    Eenheid:
    Kommandeur, Artillerie-Regiment 13, 13. Panzer-Division, Heer
    Toegekend op:
    14 januari 1942
    Deutsches Kreuz in Gold
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Oberst (Kolonel)
    Eenheid:
    Kommandeur, Panzerartillerie-Regiment "Großdeutschland", Panzergrenadier-Division "Großdeutschland", Heer
    Toegekend op:
    17 februari 1944
    Samenvatting:
    Toegekend vanwege actie op 29 september 1943 bij Krementschug.
    Ehrenblattspange des Heeres und Waffen-SS
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Oberst (Kolonel)
    Eenheid:
    Führer, Kampfgruppe Magdeburg, Heer
    Toegekend op:
    19 april 1945
    Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes

    Bronnen

    Foto