Adrario, Friedrich

    Geboortedatum:
    29 november 1918 (Piedicolle, Oostenrijk)
    Overlijdensdatum:
    25 juni 2011 (Wenen, Oostenrijk)
    Nationaliteit:
    Oostenrijks (1918-1938, Republiek)

    Biografie

    Friedrich Adrario bereikte de rang van Hauptmann. Na de Tweede Wereldoorlog diende hij bij de Oostenrijkse Bundesheer waar hij de rang van Generalmajor bereikte. Voor zijn verdienste voor Oostenrijk ontving hij tevens de Goldenen Ehrenzeichens der Republik, de Goldenen Ehrenzeichens des Landes Niederösterreich en de Tiroler-Adler-Orden.

    Bevorderingen:
    1940: Fahnenjunker-Feldwebel;
    1 april 1940: Leutnant;
    1942: Oberleutnant;
    juli 1944: Hauptmann;
    1954: Rittmeister (Gendarmerie);
    1956: Hauptmann (Bundesheer);
    ?: Major (Bundesheer);
    1963: Oberstleutnant der Generalstab;
    1973: Brigadier;
    ?: Genralmajor.

    Loopbaan:
    ?: Geige-Ausbildung Musik-Konservatorium Kärnten;
    1937: Tiroler Landschützenregiment;
    1938: Gebirgsjäger-Regiment 98;
    1940: Offiziersausbildung;
    1940: Infanterieschule Berlin-Döberitz;
    april 1940: Zugführer 4. Kompanie, Radfahr-Bataillon 402;
    april 1942: Führer 1. Kompanie, Radfahr-Bataillon 402;
    ?: Ersatzabteilung, Reichenhall;
    ?: Lehrer Panzerabwehr- und Aufklärungs-Lehrgänge, Infanterieschule Hohenfels;
    februari 1943: Führer 1. / Aufklärungs-Abteilung 113;
    september 1943 - 2 november 1943: Kommandeur Aufklärungs-Abteilung 113;
    ?: Abteilungsführer-Lehrgang, Panzertruppenschule;
    juli 1944: Kommandeur Panzerjäger-Abteilung 200;
    augustus 1944: Führer Panzerjäger-Abteilung 272;
    1954: Alpineausbilder B-Gendarmerie;
    1956: Kompaniechef 22. Jägerbataillon;
    1958: Arbeitsstab „Panzerjäger", Panzertruppenschule;
    ?: Manöverstab Korpskommando I;
    1959: Generalstabkursus;
    ?: Dolmetscherprüfung;
    1962: Stab 9. Panzergrenadier-Brigade;
    1963: Stabschef 9. Panzergrenadier-Brigade;
    1967: Hauptlehroffizier Landesverteidigungsakademie, Wien;
    1973: stellvertretenden Leiter Heeresmaterialamt;
    1983: Pensioen.

    Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Leutnant (2e Luitenant)
    Eenheid:
    4. / Radfahr-Bataillon 402
    Toegekend op:
    6 mei 1942
    Deutsches Kreuz in Gold
    Periode:
    Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
    Rang:
    Hauptmann (Kapitein)
    Eenheid:
    Führer Panzerjäger-Abteilung 272
    Toegekend op:
    26 december 1944
    Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes

    Bronnen

    Foto