Adam, Hans-Hermann

Geboortedatum:
10 augustus 1911 (Fulda/Hessen, Duitsland)
Nationaliteit:
Duitse (1933-1945, Duitse Rijk)

Biografie

Bevorderingen:
20 april 1937: Leutnant (RDA 1 april 1937 -41-);
31 juli 1939: Oberleutnant (RDA 1 augustus 1939 -41-);
16 maart 1942: Hauptmann (RDA 1 april 1942 -21-);
1 juli 1943: Major (RDA -39c-).

Loopbaan:
4 april 1934: 3. Batterie, Artillerie-Regiment 5;
12 oktober 1937: Nachrichtenoffizier II. Abteilung, Artillerie-Regiment 5;
24 november 1938: 1. Batterie, Artillerie-Regiment 114;
1 september 1939: Chef, I. Abteilung, Artillerie-Regiment 114;
27 september 1941: Hospitaal;
24 november 1941: Chef Artillerie-Ersatz-Abteilung 114;
15 mei 1942: Chef schwere Artillerie-Abteilung 323;
28 juli 1942: Reserve Abteilungsführer Artillerie-Regiment 323;
21 november 1942: Kommandeur IV. Abteilung, Artillerie-Regiment 333;
1 september 1943: Führerreserve OKH;
15 december 1943: Adjutant Stab, 278. Infanterie-Division;
1 april 1945: Führerreserve OKH.

Heeft u zelf meer informatie over deze persoon? Lever het aan!

Toegekend op:
1 oktober 1938
Medaille zur Erinnerung an den 1. Oktober 1938
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
28 september 1939
Eisernes Kreuz 2. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
31 juli 1940
Eisernes Kreuz 1. Klasse
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
18 juli 1941
(Allgemeines) Sturmabzeichen (ohne zahlen), I.Stufe
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
29 september 1942
Verwundetenabzeichen 1939 in Schwarz
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Toegekend op:
28 juli 1943
Verwundetenabzeichen 1939 in Silber
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Major (Majoor)
Eenheid:
IV. Abteilung, Artillerie-Regiment 333, 333. Infanterie-Division, Heer
Toegekend op:
15 september 1943
Deutsches Kreuz in Gold
Periode:
Tweede Wereldoorlog (1939-1945)
Rang:
Major (Majoor)
Eenheid:
Stab, 278. Infanterie-Division, Heer
Toegekend op:
17 augustus 1944
Ehrenblattspange des Heeres und Waffen-SS

Bronnen