Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes

De OBdW heeft de uitreiking van het Ridderkruis bij het IJzeren Kruis wegens "speciale diensten tijdens leiding van troepen" uitgesteld, en derhalve tijdelijk geblokkeerd, van 3 augustus 1940 tot 16 maart 1941.

Grid Lijst
NaamGeboortedatumOverlijdensdatumOnderscheidingen
Wachowiak, Friedrich "Friedel"13-02-192016-07-1944meer 
Wagener, Carl23-12-190103-06-1988 
Wagenfeld, Ludwig16-02-191126-02-1993 
Wagner, Edmund05-12-191413-11-1941 
Wagner, Gustav23-09-189014-12-1951meer 
Wagner, Hans (WH-Artillerie)11-03-189613-05-1967meer 
Wagner, Helmut18-08-191507-06-1944 
Wagner, Herbert19-01-189605-09-1968 
Wagner, Jürgen09-09-190105-04-1947 
Wagner, Klaus30-10-191724-04-2002 
Wagner, Rudolf29-10-192111-12-1943 
Wagner, Wilhelm08-09-191504-07-1994 
Wahl, Hans02-08-191002-08-1984 
Wahl, Kurt20-08-191428-12-1988 
Wahl, Wolfgang15-07-191326-09-1986 
Waldecker, Helmut03-09-191425-04-1966meer 
Walden, Bruno14-12-191100-00-1946 
Waldenburg, Freiherr von, Siegfried30-12-189827-03-1973meer 
Waldhauser, Johann01-03-191313-05-1942 
Waldmann, Hans-Peter "Dackel"24-09-192218-03-1945meer 
Waldmüller, Hans13-09-191208-09-1944meer 
Walle, Gustav02-09-191529-09-1970meer 
Wallhäuser, Karl-Heinz11-03-192209-06-1996 
Wallowitz, Walther07-10-190420-10-1943 
Walter, Dominikus25-10-191314-02-1993 
Walter, Gerhard (WH-Grenadier)24-04-191430-01-1944 
Walter, Karl13-04-189329-05-1956 
Walter, Kurt23-10-191126-10-1942 
Walter, Kurt (Infanterie-Regiment 32)27-02-190813-08-1944meer 
Walterbach, Bernhard30-10-191826-07-1997meer 
Walther, Erich05-08-190326-12-1948meer 
Walther, Wilhelm27-01-191025-11-2010meer 
Wandel, Joachim07-05-191407-10-1942 
Wandmaker, Helmut09-11-191619-07-2007meer 
Wandrey, Max08-04-191021-02-1945meer 
Wangerin, Friedrich-Wilhelm27-01-191513-11-2002meer 
Wanhöfer, Günter18-11-191607-08-2015 
Wanka, Karl01-06-191403-05-1980meer 
Wanke, Artur24-06-190101-03-1987 
Warnecke, Friedrich "Fritz"25-11-189804-05-1968 
Warrelmann, Hinrich16-04-190409-10-1980 
Warrelmann, Wilhelm15-11-191813-02-1944 
Warschnauer, Horst28-12-191926-12-1948meer 
Weber, Alois (Waffen-SS)30-11-191519-01-2003 
Weber, Alois (WH-Infanterie)26-07-190319-06-1976meer 
Weber, Franz (Jäger-Regiment 28)30-11-192128-07-2014 
Weber, Friedrich (WH-256. Infanterie-Division)31-03-189202-09-1974 
Weber, Gottfried31-01-189117-08-1958meer 
Weber, Horst Benno Fridigern08-08-191908-01-2007meer 
Weber, Karl-Heinz30-01-192207-06-1944 
Weber, Siegfried16-10-191508-12-1998 
Weber, Wilhelm19-03-191802-03-1980meer 
Wechmar, Freiherr von, Irnfried12-02-189927-11-1959meer 
Wechsung, Willi29-12-191322-03-2001meer 
Weddig, Ernst24-02-191108-03-1943 
Wedel, von, Busso12-06-189715-03-1981 
Wedel, von, Hermann27-07-189305-02-1944meer 
Wegener, Werner Willy02-01-191426-07-1989 
Wegener, Wilhelm29-04-189524-09-1944meer 
Wegerer, Ferdinand09-08-191708-12-1999meer 
Wegner, Wilhelm21-09-191410-03-1989meer 
Wehinger, Anton13-01-192115-05-2012 
Wehking, Hermann09-09-191403-11-2009 
Wehlitz, Lothar10-03-191402-10-1996 
Wehmeyer, Alfred21-04-191901-06-1942meer 
Wehrmann, Gerhard16-03-191424-12-1998 
Weichs, von, Maximillian12-11-188127-09-1954meer 
Weidenbrück, Wilhelm05-02-191528-04-2011 
Weidinger, Otto27-05-191411-01-1990meer 
Weidling, Helmuth Otto Ludwig02-11-189117-11-1955meer 
Weigel, Rudolf10-05-191318-04-1945 
Weihrauch, Werner22-08-191622-08-1999 
Weik, Hans06-07-192205-06-2001 
Weiler, August25-07-191405-11-2007 
Weiler, Bruno27-07-190508-05-1945 
Weimer, Kilian Otto12-05-190421-09-1979meer 
Weimer, Otto24-11-192005-04-1945 
Weineck, Johannes25-12-191514-12-2005meer 
Weinknecht, Friedrich05-10-189526-10-1964meer 
Weinlig, Werner-Friedrich28-11-191225-03-1979 
Weise, Hubert22-12-188414-02-1950meer 
Weisenberger, Karl29-09-189028-03-1952meer 
Weisleder, Hans-Georg31-12-191813-09-2008 
Weismann, Ernst22-02-192213-08-1942 
Weiss, Franz19-04-190302-09-1975 
Weissenberg, Horst29-04-191703-04-2007 
Weissenberger, Theodor21-12-191410-06-1950meer 
Weissflog, Hans-Joachim24-02-192311-08-1995meer 
Weitkunat, Adolf07-02-189528-06-1988meer 
Weitzel, Adalbert19-02-191123-08-1944 
Weiß, Adolf (LW-pilot)15-02-191713-02-1996 
Weiß, Christian08-08-191525-08-1981 
Weiß, Hans28-08-191102-10-1978meer 
Weiß, Otto Albert Bernhard25-09-190719-08-1955 
Weiß, Paul (Grenadier-Regiment 481)19-06-191325-04-1945 
Weiß, Richard10-09-191402-05-1945meer 
Weiß, Robert21-04-192029-12-1944 
Weiß, Walter05-09-189021-12-1967meer 
Weißflog, Erich29-11-191910-01-1999 
Weißmann, Eginhard28-04-192306-02-1998 
Wekenmann, Martin29-10-191417-02-1972 
Weller, Franz05-12-190114-08-1994meer 
Wellmann, Ernst14-01-190417-07-1970meer 
Welsch, Willi21-12-191026-07-1944 
Welskop, Heinrich08-08-191607-05-1981 
Welter, Kurt25-02-191607-03-1949meer 
Welzel, Karl-heinrich "Heinz"28-08-191606-02-2002 
Wenck, Walther18-09-190001-05-1982meer 
Wendenburg, Gerhard18-09-189610-12-1961 
Wendlandt, Siegfried07-08-191419-04-2004 
Wendorff, Helmut Max Ernst21-10-192014-08-1944 
Wendrinsky, Gustav24-01-192313-02-1945 
Wendt, Wilhelm11-10-191119-02-1984 
Wenger, Leopold19-11-192110-04-1945 
Wengler, Maximilian14-01-189026-04-1945meer 
Weniger, Karl24-05-189901-10-1941meer 
Wenke, Klaus24-03-191601-11-1944 
Wentzell, Fritz29-04-189901-04-1948 
Wenz, Alfred Emil01-12-191919-09-1944meer 
Wenzel, Karl-Bernhard18-01-192022-09-1944 
Wenzelburger, Georg22-12-191018-01-2000meer 
Werder, von, Richard20-05-189728-02-1984meer 
Werfft, Dr. chem., Peter08-10-190423-07-1970 
Werner, Ernst (Infanterie-Regiment 516)19-01-191223-09-1944 
Werner, Gerhard21-05-191608-09-1944meer 
Werner, Heinz17-10-191426-01-1944 
Werner, Heinz (SS-Panzergrenadier-Regiment 4)02-12-191709-09-1978meer 
Werner, Paul-Hermann19-03-189330-06-1940meer 
Werner, Walter11-07-191725-06-1997 
Wernicke, Heinz17-10-192027-12-1944 
Wernig, Emil28-03-192020-11-1943meer 
Wernitz, Ulrich21-01-192123-12-1980 
Werra, Baron von, Franz13-07-191425-10-1941 
Werthern, Freiherr von, Thilo24-07-191210-01-2004meer 
Wesche, Willi08-01-189927-06-1944meer 
Wessel, Rudolf26-09-191420-12-1985 
Wessel, Walter21-04-189220-07-1943meer 
Wessels, Johann-Friedrich28-05-190409-02-1988meer 
Westhoven, Franz07-12-189409-10-1983meer 
Westphal, Siegfried18-03-190202-07-1982meer 
Westphalen, Otto12-03-192008-01-2008 
Wetjen, Heinrich14-06-191211-05-1995 
Wetzel, Wilhelm17-07-188804-07-1964meer 
Wever, Walther16-01-192310-04-1945 
Weyel, Erich17-12-190922-11-1992 
Weyher, Kurt13-08-190117-12-1991meer 
Weßling, Otto23-09-191319-04-1944 
Wichert, Willy08-03-191810-03-1944 
Wick, Helmut Paul Emil05-08-191528-11-1940meer 
Wicke, Wolfhart25-09-191908-08-1944 
Wiebe, Karl-Heinz10-04-191601-12-2012 
Wiechec, Franz-Josef04-09-191419-01-2004 
Wiechoczek, Josef18-11-191505-01-1999 
Wiedemann, Wolfgang Eckehard10-09-191406-09-1943 
Wiegand, Karl04-12-191820-01-2006meer 
Wieland, Friedrich02-06-191415-11-2000meer 
Wienke, Hans23-02-190723-08-1943 
Wienke, Walter20-04-191017-01-1999 
Wienrich, Arno12-01-192214-06-1972 
Wiese, Erich08-07-191331-12-1943 
Wiese, Friedrich05-12-189213-02-1972meer 
Wiese, Heinrich27-02-191031-03-1987meer 
Wiese, Johannes07-03-191516-08-1991 
Wieselhuber, Helmut28-11-1922  
Wiesemann, Emil Gottfried11-09-191414-11-1943meer 
Wiesemann, Otto02-04-191528-05-1999 
Wiest, Xaver31-03-192027-06-1984 
Wietersheim, von, Gustav Anton11-02-188425-04-1974meer 
Wietersheim, von, Walter29-11-191719-01-2002meer 
Wietersheim, von, Wend18-04-190019-09-1975meer 
Wiktorin, von, Mauritz   
Wilcke, Wolf-Dietrich11-03-191323-03-1944meer 
Wild, Philipp28-03-192129-07-1999 
Wilde, Heinz26-12-191519-08-2013 
Wildermuth, Hermann-Eberhard23-10-189009-03-1952meer 
Wildner, Anton24-05-192003-06-1970 
Wildschütz, Waldemar26-02-191330-01-1977 
Wilfling, Günther21-12-1922  
Wilke, Giselher18-04-192218-02-2007 
Wilke, Gustav06-03-189814-03-1977 
Wilke, Karl-Heinz07-04-192321-11-2007 
Willig, Karl31-08-190802-12-1977 
Willing, Gerhard28-11-191029-10-1943 
Willius, Karl-Heinz "Charly"05-11-191908-04-1944 
Wimmer, Alfred11-02-192109-01-1945 
Wimmer, Friedrich27-12-191205-07-1986meer 
Wimmer, Johann (Regiment "Hermann Göring")20-11-191220-07-1983meer 
Winckler, Rainer03-09-191901-11-1943 
Windbiel, Anton16-08-191021-06-1986 
Windisch, Alois03-02-189228-12-1958meer 
Windmann, Erich25-12-189516-12-1974 
Windschügl, Harald Emil Otto04-04-191421-03-1945 
Windschüttl, Peter20-05-191821-01-1992 
Winkler, Kurt (Grenadier-Regiment 101)18-01-191211-02-1962 
Winnerl, Rudolf15-03-191626-02-1991meer 
Winter, Friedrich (Lw-Nahaufklärungsgruppe)23-03-191815-03-1995 
Winter, Kurt (Jäger-Regiment 83)29-04-191220-03-1993 
Winter, Werner26-03-191209-09-1972meer 
Winterfeld, von, Alexander11-12-189816-05-1942 
Winterfeld, von, Hild-Wilfried00-00-190300-03-1943 
Winterhoff, Karl21-01-192112-12-2007 
Wintershoff, Eduard   
Wipfler, Franz24-09-191517-11-1998 
Wirsching, Maximilian23-11-191918-04-2004meer 
Wisch, Theodor Peter Johann "Teddy"13-12-190711-01-1995meer 
Wischnewski, Hermann (Jagdgeschwader 300)09-02-191728-11-1993 
Wisliceny, Günther Eberhardt05-09-191225-08-1985meer 
Wissemann, Hanns-Joachim22-06-191530-12-1942 
Witsch, Rudolf   
Witschel, Kurt26-03-191514-04-1992meer 
Witt, Fritz25-05-190814-06-1944meer 
Witt, Hans-Ludwig25-12-190913-02-1980 
Witt, Heinrich24-11-1904  
Witt, Heinz15-07-191726-04-2001 
Witt, Helmuth07-02-190417-02-1991 
Witt, Hermann28-06-189210-12-1988 
Witt, Otto06-04-191716-01-1977 
Wittchow, von Brese-Winiary, Heinz13-01-191403-12-1995meer 
Witte, Albert05-12-191611-02-2009 
Witte, Gerhard02-02-191616-04-2009 
Witte, Heinrich (Flak-Regiment "Hermann Göring")19-01-192108-05-1943 
Witte, Helmut06-04-191503-10-2005meer 
Wittenstein, Heinz-Willi19-11-191200-03-1945 
Wittenzellner, Johann "Hans"03-01-191624-08-1985 
Wittgenstein, Freiherr von , Leo-Volkhard13-07-191322-02-1945meer 
Wittholz, Karl-Friedrich26-02-192031-07-1949 
Witthöft, Joachim23-09-188707-07-1966meer 
Wittig, Karl-Heinz27-07-191829-12-1984meer 
Wittkamp, Kaspar23-02-191529-05-1958 
Wittkopf, Heinrich15-08-189212-02-1946meer 
Wittmann, Alfred20-05-190626-07-1960 
Wittmann, August20-07-189529-03-1977meer 
Wittmann, Herbert03-01-191426-07-2007meer 
Wittmann, Michael22-04-191408-08-1944meer 
Wittmer, Heinrich28-02-191027-06-1992 
Wittrock, Josef22-01-191329-12-1957 
Witzig, Rudolf14-08-191603-10-2001meer 
Witzleben, von, Erwin04-12-188108-08-1944meer 
Wodrig, Albert16-07-188331-10-1972meer 
Wohlers, Heinrich16-03-191215-03-1944 
Wohlfarth, Heinrich Wilhelm Herbert "Parzival"05-06-191513-08-1982meer 
Wohlfarth, Helmut01-01-190115-07-1943 
Wohlfeil, Otto13-12-191622-05-1986 
Wohlgemuth, von, Karl15-09-191729-08-1983meer 
Woidich, Franz02-01-192105-07-2004 
Wojak, Alfred04-01-191304-11-1944 
Woldenga, Bernhard04-12-190119-01-1999 
Wolf, Adolf (Infanterie-Regiment 431)27-04-190425-12-1944 
Wolf, Adolf (LW-Flak)23-05-189911-03-1973meer 
Wolf, Albin28-10-192002-04-1944 
Wolf, Alfred (Panzer-Regiment 23)07-07-191404-12-2000 
Wolf, Alois03-10-191222-07-1962 
Wolf, Cosmas15-09-191625-03-2004 
Wolf, Hermann27-12-191921-10-1996 
Wolf, Walter00-00-191918-09-1944 
Wolf, Werner27-10-191425-07-2002meer 
Wolff, Dr., Gottlieb05-05-189729-03-1971 
Wolff, Freiherr von, Johann Gottlieb Hans19-03-190328-06-1944meer 
Wolff, Hans (Infanterie-Bataillon z.b.V. 540)04-08-191414-05-2007 
Wolff, Ludwig (Heer- General der infanterie)03-04-189309-11-1968meer 
Wolff, Max-Eckart19-12-190209-11-1988 
Wolff, Werner28-11-192229-03-1945 
Wolfram, Eberhard27-02-191328-12-1992 
Wolfram, Eberhard24-07-188206-01-1947 
Wolfram, Eberhard27-02-191328-12-1992 
Wolfram, Eberhard24-07-188206-01-1947 
Wolfram, Eberhard27-02-191328-12-1992 
Wolfram, Eberhard24-07-188206-01-1947 
Wolfram, Eberhard27-02-191328-12-1992 
Wolfram, Eberhard24-07-188206-01-1947 
Wolfrum, Walter23-05-192326-08-2010meer 
Woll, Balthasar "Bobby"01-09-192218-03-1996 
Wolz, Alwin22-09-189715-09-1978meer 
Woock, Heinz15-10-190804-05-1995 
Worthmann, Karl-Heinz18-01-191106-07-1943 
Wosnitza, Alois17-11-191413-12-1982 
Woszczella, Gustav08-06-191420-06-2000 
Wrangel, Werner24-03-192224-03-1945 
Wrede, Freiherr von, Theodor03-11-188830-03-1973meer 
Wriedt, Walter10-11-191107-06-1997meer 
Wrona, Günter17-04-191618-07-2010meer 
Wulf, Hermann25-07-191519-05-1990meer 
Wulf, Rudolf12-12-190514-11-1972meer 
Wulff, Erich (15. Waffen-Grenadier-Division SS)02-08-191003-02-1945 
Wulff, Erich (18. Vorpostenflottille)17-05-191412-01-1979meer 
Wulff, Hermann27-11-191908-06-2008meer 
Wulff, Karl19-04-191702-12-1984meer 
Wunberger, Karl-Heinz21-03-191416-03-1944 
Wunderlich, Achim17-07-191225-03-2012 
Wunderlich, Friedrich13-08-189127-03-1977meer 
Wuppermann, Otto Joseph Siegfried15-12-191615-04-2005meer 
Wurdak, Franz05-09-192125-03-2004 
Wurmheller, Josef04-05-191722-06-1944meer 
Wuthmann, Rolf26-08-189320-10-1977meer 
Wutzel, Otto17-06-191805-12-2013 
Wyczisk, Georg15-02-191001-09-1943 
Wünnenberg, Alfred20-07-189130-12-1967meer 
Wünning, Joachim01-04-189822-09-1944meer 
Wünsche, Max20-04-191418-04-1995meer 
Würdemann, Erich15-01-191412-07-1943meer 
Wüstenhagen, Albrecht19-10-189226-04-1944meer 
Wüstenhagen, Hans-Albrecht02-05-192004-08-2008 
Wöhl, Edmund11-05-190303-05-1945 
Wöhler, Otto12-07-189405-02-1987meer 
Wöhnert, Ulrich24-10-191414-08-1947