Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes

De OBdW heeft de uitreiking van het Ridderkruis bij het IJzeren Kruis wegens "speciale diensten tijdens leiding van troepen" uitgesteld, en derhalve tijdelijk geblokkeerd, van 3 augustus 1940 tot 16 maart 1941.

Grid Lijst
NaamGeboortedatumOverlijdensdatumOnderscheidingen
Macellariu, Horia   
Mach, Franz-Wilhelm03-02-191631-10-1945 
Mach, Hans-Heinrich03-08-191410-11-1943 
Macher, Heinz31-12-191921-12-2001meer 
Machold, Werner29-07-191302-04-1968 
Macholz, Siegfried20-09-189025-05-1975meer 
Mackensen, von, Eberhard24-09-188919-05-1969meer 
Mader, Anton07-01-191319-02-1984 
Mader, Franz28-01-191224-10-1988 
Maek, Hermann21-04-191705-06-1980 
Maempel, Rolf23-05-189515-02-1955 
Maercken zu Geerath, Freiherr von, Jürgen14-08-191515-02-1945 
Maes, Friedrich-Wilhelm25-11-191319-03-1945 
Maetzel, Heinz02-07-191508-01-1977 
Mager, Rolf01-12-191701-01-1945meer 
Magg, Alois24-12-191422-10-2001 
Magold, Hanns16-11-191815-09-1944 
Mahlke, Helmut27-08-191326-12-1998meer 
Mahn, Friedrich-Karl21-11-191517-05-1981 
Mahn, Werner17-06-191504-10-2004 
Maier, Kurt21-01-191111-02-1952meer 
Maisel, Ernst16-09-189616-12-1978meer 
Maitla, Paul27-03-191310-05-1945 
Makrocki, Wilhelm Adolf23-08-190521-05-1941 
Malachowski, von, Wilhelm06-06-191428-10-1980meer 
Malapert, Freiherr von, Robert-Georg07-08-191221-05-1942meer 
Malar, Augustin18-07-189400-00-1945meer 
Malguth, Einhardt02-09-191915-06-1940 
Malkomes, Hans15-11-191321-03-1945meer 
Mally, Karl15-10-190525-01-1978 
Maltzahn, Freiherr von, Bernd-Joachim09-02-1903 meer 
Maltzahn, Freiherr von, Günther20-10-191024-06-1953meer 
Mangels, Hermann18-03-192115-04-2017 
Manitius, Johannes "Hans"12-05-188913-12-1950meer 
Manitz, Hans-Horst12-03-190618-08-1989 
Mannerheim, Freiherr, Carl Gustav Emil04-06-186727-01-1951meer 
Manns, Werner08-09-191510-05-2004 
Manoliu, Gheorghe13-03-188828-08-1980 
Manstein, von Lewinski von, Fritz Erich24-11-188710-06-1973meer 
Manteuffel, von, Hasso Eccard14-01-189724-09-1978meer 
Marbach, Karl-Heinz05-07-191727-09-1995 
Marbach, Paul15-12-189414-12-1987 
Marcks, Erich06-06-189112-06-1944meer 
Marcks, Werner17-07-189628-07-1967meer 
Marienfeld, Werner (Walter?)10-08-190423-10-1944 
Marienfeld, Willy01-10-189507-06-1944meer 
Maringgele, Hermann29-11-191121-07-2000 
Markgraf, Paul17-07-191007-04-1993 
Markworth, Friedrich14-02-191513-01-1994 
Marquardt, Heinz29-12-192219-12-2003 
Marre, Herbert14-01-191901-10-1979 
Marreck, Günther22-07-191423-12-2002meer 
Marseille, Hans-Joachim "Jochen"13-12-191930-09-1942meer 
Martens, Alfred21-10-191020-08-1944 
Martens, Otto09-07-189703-02-1977 
Martienssen, Ekkehard   
Martin, Christian14-08-190927-01-1943 
Martin, Heinz Clemens15-07-191627-09-1942 
Martin, Wolfgang11-09-191613-05-1944meer 
Martinat, Giulio  meer 
Martinek, Robert02-02-188928-06-1944meer 
Marwitz, von der, Egon   
Marzluf, Xaver03-07-191003-06-1944meer 
Masarié, Arzelino10-10-191209-08-1944 
Massa, Wilhelm23-09-191420-07-1991meer 
Massenbach, Freiherr von, Dietrich12-02-190222-07-1973 
Massow, Horst23-03-192018-04-2005 
Matern, Alfred15-12-191026-02-1946meer 
Matern, Karl-Heinrich20-02-191908-10-1943 
Matern, Kurt 01-12-1943 
Materna, Friedrich21-06-188511-11-1946 
Matheja, Siegmund 12-11-2001 
Mathes, Josef04-02-190819-09-1944meer 
Mathes, Wolfgang07-08-191718-02-1945 
Matoni, Walter27-06-191726-06-1988meer 
Matschoß, Kurt26-02-191129-04-1945 
Mattenklott, Franz19-11-188428-06-1954meer 
Mattern, Walter27-02-192004-10-1974 
Matthess, Leopold12-10-191229-10-1976 
Matthis, Dr. rer. pol., Werner22-06-189912-08-1983 
Mattusch, Walter14-06-190901-02-2000 
Matuschewitz, Erich27-07-191607-05-1973 
Matzen, Jens-Ingwer22-10-191429-02-1980 
Matzke, Othmar30-03-191416-01-1999 
Matzky, Gerhard19-03-189409-06-1983meer 
Mauchenheim gen. Bechtolsheim, Freiherr von, Theod26-08-190220-04-1972 
Maurer, Heinrich (Panzergrenadier-Regiment 125)09-12-191426-04-1945 
Maurer, Otto18-12-190521-03-1982 
Maurus, Anselm20-06-191131-03-1976 
Maus, August07-02-191528-09-1996meer 
Mauss, Dr. med. dent., Karl17-05-189809-02-1959meer 
Mauz, Otto24-04-191527-04-1980 
May, Johann01-05-191805-09-1943 
Mayer zur Linde, Helmuth07-09-191713-09-1944 
Mayer, Egon19-08-191702-03-1944 
Mayer, Hans-Karl09-03-191117-10-1940 
Mayer, Isidor21-10-192119-09-1944 
Mayer, Johannes06-09-189307-08-1963meer 
Mayer, Wilhelm05-12-191704-01-1945 
Mayerl, Maximilian28-05-191711-02-2010meer 
Mayr, Rudolf01-05-191004-08-1991 
Mecke, Karl-Conrad30-12-189426-05-1982 
Mecke, Walter26-08-189601-12-1941 
Meckel, Helmut23-08-191708-05-1943 
Meden, von der, Karl-Friedrich03-12-189626-12-1961meer 
Meder, Johannes 07-04-1943 
Medicus, Franz08-11-191404-04-1945 
Meendsen-Bohlken, Wilhelm25-06-189720-08-1985meer 
Meentzen, Wilhelm19-03-191508-05-2001meer 
Megow, Herbert09-03-191314-01-1981 
Mehl, Waldemar07-09-191429-03-1996meer 
Mehring, Theodor   
Mehrle, Hans15-04-192212-04-2008 
Meier, Gerhard15-06-192327-12-1977 
Meier, Hans (Panzergrenadier-Regiment 74)23-02-191816-01-2007 
Meier, Hans-Otto (Sturzkampfgeschwader 77)29-03-191502-05-1944 
Meier, Helmut (Infanterie-Regiment 79)30-01-191517-06-1940 
Meier, Johann-Hermann10-06-192115-03-1944 
Meierdrees, Hubert-Erwin (aka. Meierdress)11-12-191604-01-1945meer 
Meierkord, Gustav15-10-191624-12-1977 
Meimberg, Julius11-01-191717-01-2012 
Meindl, Eugen Albert Max16-07-189224-01-1951meer 
Meiners, Ernst13-06-189311-06-1959meer 
Meinhold, Dr., Wolfgang08-10-190203-04-1945meer 
Meinicke, Johannes24-06-191904-09-1943 
Meinigke, Alfred13-03-190728-09-1943 
Meisel, Martin   
Meisel, Wilhelm04-11-189107-09-1974meer 
Meister, Ludwig14-12-191926-11-2011 
Meister, Rudolf01-08-189711-09-1958meer 
Meiswinkel, Heinrich05-11-191926-11-2007 
Meitzel, Helmut24-04-192009-07-2004meer 
Meißner, Joachim15-10-191125-07-1944 
Meißner, Robert23-12-188808-08-1953 
Mellenthin, von, Horst31-07-189808-01-1977meer 
Melzer, Reinhard26-11-191419-11-1994 
Melzer, Walther07-10-189423-06-1961meer 
Memmert, Friedrich05-02-191712-02-2003 
Menapace, Josef31-07-192006-10-1943 
Mende, Erich28-10-191606-05-1998meer 
Mendte, Rolf12-08-192207-07-1991 
Meng, Heinz06-03-192025-01-1979 
Mengersen, Ernst30-06-191206-11-1995meer 
Menges, Otto09-05-191724-05-1944meer 
Menke, August21-02-191106-02-1992 
Menny, Erwin18-08-189306-12-1949meer 
Menzel, Joachim11-10-191403-01-2005meer 
Mergner, Eberhard  meer 
Merk, Ernst07-03-190312-06-1976meer 
Merkel, Herbert-Dietrich21-11-191426-11-1986 
Merker, Hans-Hermann23-11-192123-01-1988 
Merker, Ludwig01-09-189414-03-1964 
Merks, Hans-Joachim02-02-191721-02-1961meer 
Mersmann, Ernst-Hermann21-06-191517-03-2002 
Merten, Karl-Friedrich15-08-190502-05-1993meer 
Merten, Peter23-06-191619-06-2006 
Mertens, Ewald14-08-191410-06-2017 
Mertens, Helmut11-11-191717-01-1984 
Mertens, Otto15-10-191620-05-1982 
Mertins, Gerhard30-12-191919-03-1993 
Meschede, Heinrich-Franz31-07-191222-03-1945 
Meschkat, Gerhard17-01-191920-01-1945 
Messe, Giovanni   
Messer, Wilhelm19-04-191705-04-2008 
Messinger, Erich20-06-190721-10-1985 
Mette, Fritz20-03-191311-12-1942 
Metz, Eduard   
Metze, Walter23-12-191606-10-1944 
Metzger, Eugen01-08-191406-02-2004 
Metzger, Richard06-02-191208-12-1982meer 
Metzler, Jost26-02-190929-09-1975meer 
Meurer, Manfred08-09-191921-01-1944 
Meusgeier, Fritz08-03-191330-08-1945 
Meyer zur Heyde, Hans21-03-1919  
Meyer, Eduard08-12-191931-03-1942 
Meyer, Elimar31-12-191612-11-1996 
Meyer, Friedrich- August19-09-189904-01-1971meer 
Meyer, Fritz (Oberbaustab 7)   
Meyer, Hans-Adolf (LW-Stuka)19-09-192001-07-1944meer 
Meyer, Heinrich26-01-191915-03-2008 
Meyer, Heinz (LW-Fallschirmjäger)09-04-191622-12-1987meer 
Meyer, Heinz (LW-Schlagtgeschwader)21-05-1921  
Meyer, Kurt (Waffen-SS)23-12-191023-12-1961meer 
Meyer, Otto (Lw-Kampfgeschwader 55)17-05-191423-02-1945meer 
Meyer, Otto (SS-Panzer-Regiment 9)23-12-191229-08-1944 
Meyer, von, Kuno27-12-191325-01-2010meer 
Meyer, Walter   
Meyer, Walter  meer 
Meyer, Werner (SS-Panzergrenadier-Regiment 9)18-09-191717-08-1996meer 
Meyer-Buerdorf, Heinrich "Heinz"13-12-188801-05-1971 
Meyer-Rabingen, Hermann07-08-188721-02-1961 
Meyering, Heinrich30-11-191913-07-2003meer 
Meyn, Wilhelm03-06-192304-05-2002 
Michael, Ernst Karl Paul28-04-189722-01-1944 
Michael, Georg Roland Burchard10-02-191719-01-1944 
Michael, von, Friedrich-August  meer 
Michaelis, Hans10-09-191026-05-2000meer 
Michaelis, Herbert05-02-189720-08-1969 
Michahelles, Hans18-05-189914-06-1975 
Michalek, Georg17-06-191302-09-1992 
Michalski, Erich06-09-190909-11-1973 
Michalski, Gerhard25-06-191722-02-1946 
Michelsen, Heinz21-04-191602-03-1945 
Mickl, Johann18-04-189310-04-1945meer 
Mickley, Hubert11-04-191830-12-1944meer 
Mickley, Karl01-10-190125-01-1987 
Mielke, Albert (WH-Grenadier)07-02-191313-02-1990 
Mieth, Friedrich04-06-188802-09-1944meer 
Miethig, Rudolf17-10-192110-06-1943 
Mietusch, Klaus05-08-191817-09-1944 
Miklos von Dálnoki, Béla11-06-189012-11-1948 
Mikosch, Hans07-01-189818-01-1993meer 
Mikus, Bernhard12-09-191431-01-1987 
Milbradt, Gerhard31-03-191800-06-1944 
Milch, Dr. jur., Werner15-11-190317-11-1984 
Milch, Erhard30-03-189225-01-1972meer 
Mildebrath, Werner (Panzer-Regiment 5)20-06-190402-06-1984 
Milek, Otto08-07-191718-07-1986 
Millahn, Karl-Hermann09-12-191607-10-1981 
Miller, Hans11-10-191311-03-1945 
Millonig, Franz02-10-191414-01-1942 
Mimra, Aegidius12-03-192106-07-1945 
Mink, Wilhelm29-04-191212-03-1945 
Mintert, Franz08-09-191309-01-2001 
Mirau, Harry17-04-192017-01-1943 
Mirbach, Freiherr von, Erich Werner Siegfried Götz12-09-191506-08-1968meer 
Mischke, Gerd16-03-192005-11-1992meer 
Misera, Walter14-07-190627-09-1993meer 
Mitschke, Martin10-10-192019-11-2008meer 
Mitzlaff, von, Berndt05-08-191420-03-2003meer 
Mix, Walter21-12-191717-11-2004meer 
Mißner, Helmut19-05-192112-09-1944 
Mociulschi, Leonard27-03-188915-04-1979meer 
Model, Walter24-01-189121-04-1945meer 
Modick, Johannes05-10-191916-04-1985 
Modrow, Ernst-Wilhelm05-05-190810-09-1990 
Moehle, Karl-Heinz31-07-191027-11-1996meer 
Mohnke, Wilhelm15-03-191106-08-2001meer 
Mohr, Johann12-06-191602-04-1943meer 
Mohr, Karl-Friedrich10-05-190729-01-1984meer 
Mohr, Rolf   
Mohr, Walter-Peter15-10-191029-10-1990 
Mokros, Gerhard18-03-190903-04-1996meer 
Moldenhauer, Siegfried25-07-191526-08-1998meer 
Molinari, Karl-Theodor07-02-191511-12-1993 
Mons, Rudolf02-10-191426-11-1943 
Monschau, Richard   
Montag, Alfred15-06-191818-11-1990meer 
Montreal, Zeslaus04-04-191221-01-1945 
Mooijman, Gerardus Leonardus23-09-192321-06-1987 
Morawietz, Wilhelm "Willi"10-08-191319-07-1995 
Morgenstern, Erich14-01-192029-06-2000 
Moritz, Wilhelm (Lw-Jagdgeschwader)29-06-191300-00-2010meer 
Mors, August20-07-192108-08-1944 
Morys, Georg07-04-191707-03-1945 
Morzik, Friedrich-Wilhelm10-12-189117-06-1985meer 
Mosandl, Anton05-05-191202-12-1942meer 
Mosel, von der, Hans03-05-189812-04-1969meer 
Moser, Willi02-11-188718-10-1946meer 
Most, Jakob05-03-191723-05-2001meer 
Mothes, Heinz03-09-191419-11-1987 
Moysies, Bruno20-12-191101-05-1968 
Mozer, Werner05-01-192019-12-2000 
Moßdorf, Martin10-01-191611-01-2002meer 
Moßgraber, Hans-Theo23-08-191827-11-1942 
Mrkva, Rudolf01-12-191510-09-1979 
Mrusek, Ewald26-12-191124-03-1981 
Mues, Alfred03-07-191326-11-1942 
Muggenthaler, Alfons12-12-191124-02-1962 
Mugler, Hermann26-04-191404-03-1943 
Mulzer, Josef-Georg15-04-191521-01-2011meer 
Mummert, Werner31-03-189728-01-1950meer 
Mund, Dieter13-03-192223-11-1943 
Muñoz-Grandes, Augustín27-01-189611-07-1970 
Munser, Rudolf19-09-191414-07-2015 
Munzel, Oskar13-03-189901-01-1992meer 
Murken, Heinrich05-04-191330-01-1944 
Murr, Heinz03-07-191907-08-1998 
Muser, Alfred   
Muth, Karl   
Mühlbauer, Rudolf23-03-191926-03-2000meer 
Mühleck, Karl27-07-192026-12-1944 
Mühlen, Freiherr von, Kurt-Hermann22-01-190515-01-1971 
Mühlenkamp, Johannes-Rudolf09-10-191023-09-1986meer 
Mühlke, Günter17-02-192227-10-2003 
Mylius, Wilhelm24-02-191510-09-1970meer 
Müllensiefen, Peter-Eberhard05-08-191218-02-2004 
Müller, Albert (Füsilier-Regiment 22)24-05-191206-07-1970 
Müller, Albert (KM-Schnellboot)03-04-191303-04-2005meer 
Müller, Albert (Waffen-SS)20-09-191302-02-1993 
Müller, Alfred (WH-Grenadier)11-11-191626-06-1944 
Müller, Alfred (WH-Sturmgeschütz)23-11-191502-07-1997meer 
Müller, Anton "Toni"12-04-191427-07-2006meer 
Müller, Claus10-03-191504-09-1942 
Müller, Curt26-01-189715-01-1944 
Müller, Eduard (Sturmgeschütz-Abteilung 244)   
Müller, Friedrich-Karl "Nasen"04-12-191102-11-1987 
Müller, Friedrich-Karl "Tutti"25-12-191629-05-1944meer 
Müller, Friedrich-Wilhelm (WH-General)29-08-189720-05-1947meer 
Müller, Fritz (WH-Jäger/Grenadier)03-10-190726-01-1994meer 
Müller, Gerhard19-12-189610-04-1977meer 
Müller, Gottlob17-03-189528-04-1945meer 
Müller, Günther27-01-192123-06-1944 
Müller, Hans (Infanterie-Regiment 111)16-03-191026-09-1998 
Müller, Heinz06-12-191217-03-1945 
Müller, Karl (Kampfgeschwader 2) 08-02-1943 
Müller, Karl (Schnellboot S-52)02-09-191619-05-1989meer 
Müller, Klaus   
Müller, Klaus28-04-190307-07-1991 
Müller, Ludwig28-06-189228-06-1972meer 
Müller, Philipp   
Müller, Richard04-11-189116-07-1943 
Müller, Rudolf (LW-Flieger/KG27)   
Müller, Rudolf (Lw-Jagdgeschwader)21-11-192021-10-1943 
Müller, Siegfried (Waffen-SS)18-10-191407-04-1974meer 
Müller, Vincenz05-11-189412-05-1961meer 
Müller, von, Dietrich16-09-189103-01-1961 
Müller, Walter Christian22-11-191422-09-2003meer 
Müller, Willy (Panzerpionier-Bataillon 144)21-04-190926-09-1968 
Müller-Gebhard, Philipp15-10-188902-07-1970meer 
Müller-Melahn, Erich02-05-189613-04-1970 
Müller-Rochholz, Friedrich16-02-191405-05-2002 
Müller-Stöckheim, Günther17-12-191316-07-1943 
Müncheberg, Joachim31-12-191823-03-1943meer 
Münst, Thaddäus06-08-192003-01-1949 
Münster, Leopold13-12-192008-05-1944 
Münzner, Eberhard17-07-192008-08-1944 
Mütherich, Hubert12-11-191209-09-1941 
Mützelburg, Rolf23-06-191311-09-1942meer 
Mäder, Hellmuth05-07-190812-05-1984meer 
Mänhardt, Manfred25-11-190927-09-1950 
März, Xaver23-01-191314-01-1945 
Möbus, Martin09-05-191702-06-1944 
Möhlmann, Helmut25-06-191312-04-1977meer 
Möhring, Heinz03-02-191808-08-1974 
Möhring, Kurt03-01-190018-12-1944meer 
Mölders, Werner18-03-191322-11-1941meer 
Möller, Emil19-11-191610-07-1993meer 
Möller, Ernst10-08-191514-05-1996 
Möller, Werner07-01-191922-09-1981meer 
Möse, Walter30-09-192028-11-1944 
Möws, Gerhard07-07-191516-04-2011 
Mößlacher, Erhard16-06-192112-02-1945meer